Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ilyen helyzetben mit tennétek?

Ilyen helyzetben mit tennétek?

Figyelt kérdés
Nem akarok tovább szoptatni,8 hónapos a babám. Tudom,hogy neki az lenne a legjobb,ha szopizna,de én már belefáradtam,elég volt. Természetesen fejném a tejem és megkapná,már amennyi van,de szeretnék áttérni a tápszerre. Csak egy a bökkenő,hogy a párom egyáltalán nem akar hallni erről. Ő csak azt szajkózza,hogy a fiának az a legjobb,ha szopizik. Ezt én is tudom,de már nem bírom. Nagyon sokszor harap és már sebes a mellbimbóm,komolyan egy nyűg az egész. Hiába mondom neki,hogy vegyen tápszert és amennyit tudok fejek,hajthatatlan. Már sírni tudnék a helyzettől. Ekkora baj,hogy nem akarok tovább szoptatni? Nem az én döntésem lenne? Hogy magyarázzam el neki,hogy nekem már nem jó,ha így nem képes megérteni?
2013. máj. 7. 09:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

A gyermeked fejlődése, egészsége kellene, hogy a fő szempont legyen! Beszélj a védőnővel, hogy hogyan lehetne könnyíteni a szopizást és elkerülni a sebeket!

Tudom, hogy nem ezt várod, de szerintem a férjednek van igaza. Amíg képes vagy szoptatni, azaz van tejed, addig megérdemli a gyermeked!

2013. máj. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
te döntésed nem a férjedé.te dönsd és tedd azt!!!
2013. máj. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Ebből mindig óriási vita alakul itt ki a szoptatás pártiak meg a többiek között.


De nem ez a lényeg, hanem az, hogy ha tudsz akkor elmész Te és veszel tápszert, vagy lefejed és azt adod, kész. Én ezt tenném a helyedben, ha tényleg ekkora nyűg a szoptatás. A gyereknek sem jó egy ingerült, türelmetlen, kelletlenül szoptató anyuka, mert szerintem ez übereli a szoptatás áldásos hatásait. Akkor már inkább ne szopizzon, most már nincs akkora jelentősége.

2013. máj. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Majd amikor apuka mellét harapja a gyerek, Ő kínlódik, akkor határozza meg, hogy meddig tartson a szoptatás. Könnyű más ....-val verni a csalánt. 8 hónapos a babád, már nem kicsi, a lefejt tejet is oda akarod adni neki, úgyhogy nem tudom mi itt a probléma. Állj a sarkadra és ne hagyd magad elnyomni. Vegyél Te tápszert és kész.

Még egy kérdés: A férjedet ennyire nem érdekli, hogy Te kikészülsz? Ne haragudj, de szégyellhetné magát.

2013. máj. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

Ha tényleg ekkora szenvedés már a szoptatás, akkor én áttérnék a tápszerre, vagy lefejt tejet adnék.

Te szoptatsz, férjednek ebbe nincs beleszólása szerintem, max. javasolhat. Elvárja, hogy sebes mellbimbóval kínlódj?


A gyereknek jó az anyatej, de egy ingerültséggel teli szoptatás neki sem hiányzik, akkor már inkább a tápszer, élete első fontos hónapjaiban bőven megkapta azt ami neki szükséges.

Ha pedig továbbra is tudsz fejni és azt kapja, az csak egy plusz pozitívum.

2013. máj. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

8 hónapos a gyerek, nem 8 hetes. Meddig szeretné a férjed, hogy szoptasd?


Menj el, vegyél tápszert te.


A babád hogy áll hozzá? Mennyit szopik egy nap? Nagyon cicis, vagy csak evésre használja?

2013. máj. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%

második vagyok én szoptatás párti vagyok vért izzadok hogy udjak szoptatni de ha már nem tudnám mert fájdalmat okozna kellemetlen érzés nekem azzal csak ingerültebb lenék az se a babának se nekem nem jo. akkor kifejném és adnám cuclis üvegből.

Férjed nem tudja milyen a szoptataás dunsztja sincs nem nő. te vagy az anya neked kell döntened .

2013. máj. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem pontoztam senkit. Igen, a férjem ilyen fura,azt hozza fel,hogyha majd nem lesz kedvem kaját csinálni,akkor majd nem adok neki reggelit? Miféle hasonlat ez? Nem akartam vitát kiváltani a kérdésemmel,elfogadom azt is,hogy valaki szerint ez önzőség,a legfontosabb a gyerek,etc. És ez így is van,ő a legfontosabb,nem az anyatejtől szeretném elszakítani,csak a cicitől. Amennyit le tudok fejni,azt megkapná természetesen,nem túl sok,de ez is valami. Nekem abból van elegem,hogy nyúzza a mellem,harapja,cibálja,csípkedi és fáj. Bimbóvédő,ha rajta van a mellemen,akkor egyáltalán nem kell neki. Próbáltam én sok mindent. Más tetshelyzetben szoptatni,más körülmények között,de ugyanaz van. Milyen tápszert kell ilyenkor venni,ennyi idős babának? Hányas etetőcumit,stb? Félek attól is,hogy összeveszne velem,ha meglátná a tápszert..
2013. máj. 7. 10:41
 9/13 xStefix ***** válasza:
66%

Biztosan a foga miatt harap - de szerintem esélyes, hogy azért is, mert érzi, hogy te ideges vagy. Nem lehet....?

Megértem a helyzeted, az enyém is rászokott mostanában a huncutkodásra, de mondjuk nem olyan szintű, hogy ne tudnám elviselni.

Én a helyedben először magamban tennék rendet, mert abban igazad van, hogy így, EBBEN A FORMÁBAN nem nagyon lehet tovább csinálni. Ha kizárólag az a gond, hogy harapdál, azon legtöbbször lehet segíteni. (Bár tudni kéne, hogy miért teszi ezt.) De ha ezen kívül van szépen tejed és a babád is szívesen szopik, én nem gondolkoznék még a tápszeren.

Szerintem te is érzed, hogy a férjednek igaza van, sőt, te is valószínűleg egyetértesz vele, hogy jó lenne folytatni. Csak a MÓDJÁT nem látod még perpillanat, hogy hogyan lehetne elviselhetőbbé tenni a dolgokat.

A férjeddel próbáltál erről őszintén és nyugodtan beszélni? Fontos lenne, hogy megértse és elfogadja az aggályaidat. Első lépésként nem kellene melléd állnia egyik döntésben sem, csak annyi kellene, hogy meglássa, hogy komoly gondod van, amiben szükséged lenne a támogatására. Mert ha mégis tovább szoptatnál, mindenképp kellene, hogy melletted legyen, de ne "parancsnoki" minőségben, hanem társként, aki szelíden, de határozottan segít neked a nehéz pillanatokban. - Ha viszont mégis másképp döntesz, azt is el kellene majd fogadnia, hiszen neked is véges a tűrőképességed. Próbáld meg rávezetni őt, hogy partnered legyen a kérdésben, ne az "ellenfeled".


Egyébként ilyen helyzetben én biztosan segítséget kérnék egy tanácsadótól, márcsak a lelki vállonveregetés miatt is. :)

2013. máj. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
34%

Áh, nincs értelme erőltetni! Ahogy írod, kis tejet megkapná cumisüvegből amit lefejsz, vagyis most sem lehet sok...nincs értelme szenvedni!!! Ez maximálisan a te döntésed! És mindenkinek el kell fogadnia (teszem hozzá túl sok közük nincs hozzá!). A férjedet meg simán leépíteném azzal, hogy akkor szoptassa ő a 8 hónaposotokat! Csak egyszer élné át azt, amit te, befogná a száját azonnal! Hú, én az ilyenért ugrani tudok :) Semmi fogalma az egészről! Ha egy kis empátiával rendelkezne, megértene téged és támogatna! Elhiszem, hogy így nehéz meglépni a dolgot...de ha belekezdesz, rájössz nem is olyan nehéz ez a tápszer-cumisüveg vásárlás :)

Az enyém 7 és fél hónapos (az elejétől kezdve lefejt tejet és mellé tápszert is kap), és még mindig a HA Start tápszert esszük! Ez bevált, szereti, nincs értelme váltani a gyerekorvos szerint sem. Ez Humana, de szerintem szinte mindegy mivel próbálkozol először! Hátha elsőre elfogadja és ízlik neki az is! Én 2-es (közepes folyású) cumit használok, de csak mert sűrítővel iszik a bukásai miatt...amúgy szerintem még mindig egyest használnék :) De így,hogy a cicit már nem kapná, nincs nagy értelme egyessel nyúzni.

Bátorságot, és sok örömöt a babáddal!!! Drukkolok, hogy zökkenőmentesen menjen a váltás!

2013. máj. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!