Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek? Küzdjek még vagy...

Mit tegyek? Küzdjek még vagy hagyjam abba? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
6 hónapos kisfiam kb 1 hete alig szopizik, a jobból pár kortyot, de azt is csak reggel és ebédre, délután meg este már nem, a balból pedig egyáltalán nem hajlandó. 2 hónapja elkezdett tápszeres kiegészítést kapni, most már szinte csk azt eszi. Adjam még neki azt a pár kortyot, vagy hagyjam? Csak mert egész nap nagyon fájnak a melleim attól, hogy tele vannak.
2009. okt. 2. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg kis lusti lett a cumisuvegtol, de a fiuk mar csak ilyenek :-) .Ha van lelkierod akkor fejheted, de szopizni mar nem nagyon fog,sajna.
2009. okt. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem lányom van, ugyanilyen korú. én itt abbahagytam. nem is kereste többet az anyatejet. :) ő akarta így, én meg nem erőltettem.
2009. okt. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Fejéssel alig jön ki 20-30 ml, ha kézzel, ha mellszívóval csinálom. Ráadásul fáj is, úgyhogy ez eléggé kilőve.

Akkor azt hiszem ennyiben maradhatunk, bár még azt az 1 hetet próbálkozom amíg betölti a 6 hónapot.

2009. okt. 2. 11:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Vannak módszerek amivel lehet segíteni.

1.próbáld félálomba szoptatni.

2.C-fogás.Ezzel a fogással hamarabb beindul a tejleadó raflex,vagy újra be tudod indítani.

3.kérd ki egy szoptatási tanácsadó véleményét.


[link]



C-fogás


Mi is ez a sokat emlegetett C-fogás, és mire jó?


C-fogásnál megfogjuk a mellet a bimbóudvar mögött úgy, hogy fölül van a hüvelykujjunk, alul a mutatóujjunk, és határozottan összenyomjuk, mint egy gumilabdát, majd nyomva tartjuk. Erősen kell csinálni, de fájnia nem szabad, akkor nem jó. Ha megfelelően csináltuk, akkor pár másodpercen belül érezhető a tejleadó reflex beindulása.

A fogás sikerrel alakalmazható a tejleadó reflex késése vagy elmaradása esetén akár fejés, akár szoptatás közben. Hasznos lehet akkor is, ha pici újszülöttünk folyton bealszik a cicin még mielőtt eleget evett volna, ekkor láthatjuk, hogy újra elkezd mozogni a baba szája, újra nyelni kezd. Más esetekben is jól jöhet, ha úgy tűnik, hogy a baba nem eszik eleget: ezzel a módszerrel ugyanis mind a tej összmennyisége, mind annak zsírtartalma növelhető.

2009. okt. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. okt. 2. 19:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, mi ugyan így vagyunk annyi különbséggel,hogy az én kisfiam még csak 2,5 hós 1 hónapos korában utasította el a cicit de én nem hagytam. Nekem bejött a fent említett "alva szoptatás" így ha elkezd ébredezni kiveszem a kiságyból és rögtön cicire teszem ki sem nyitja a szemét és szopizik. Viszont ha felébred akkor nem fogadja el. Ez van. Amíg lehet szertnék szoptatni de Ő is kap tápszert sajnos egyre többet, viszont nagyon kicsi lyukú cumiból aminek sokszor behisztizik mert nincs türelme szopizni.
2009. okt. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!