Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt milyen fogamzá...

Szoptatás alatt milyen fogamzásgátlót használtok?

Figyelt kérdés
4 hónapos a kislányom, kizárólag anyatejes. A 6 hetes kontrollon Cerazettet írt fel a dokim, de nem szeretnék bogyót szedni, amíg szoptatok, így ki sem váltottam. Milyen egyéb fogamzásgátlót tudnánk használni, ami egyszerű és hatékony? Óvszert nem szeretjük és spirált sem szeretnék. Megszakításosat pedig nem akarjuk, szerintem felelőtlenség, akár szoptat az ember, akár nem. Egyéb ötlet?
2009. okt. 2. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, a cerazette-n kívül nincs más tabletta, amit ilyenkor szedhetsz. De miért nem akarod szedni? Én 9 hónapig szedtem, bőven volt tejem és semmi panaszom nem volt tőle. Áprilisban hagytam abba, és azóta teljesen beállt a ciklusom a normálisra (második baba miatt hagytam abba).
2009. okt. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van egy új fajta hüvelygyűrű,ami nem tartalmaz semmi hormont,csak drága.Nőgyógyásznál lehet érdeklődni.

Én cerazettet szedtem szoptatás alatt,semmi baja nem lett a picimnek.

2009. okt. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rettenetesen hasfájós a babám, csak lefejt tejcsit kap és sokszor ezt sem akarja elfogadni, nem tudni miért. Amikor menstruálok, akkor sem kéri. Szóval nem szeretném megkockáztatni, hogy elutasítja-e a gyógyszer miatt is. Valamint az előző fogigátlóm miatt is 20-25 kilót híztam ezért sem szeretnék bogyót szedni. Én valami hüvelykúpra vagy hüvelytablettára vagy ilyesmire gondoltam, nem igazán ismerem ezeket. Ezekről fel tudnátok világosítani? :)
2009. okt. 2. 18:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

HÜVELYI TAMPONOK

A fogamzásgátlásra használt hüvelyi tamponok spermicid (ondóölő) hatású anyaggal átitatott puha, szintetikus anyagból készült szivacsok.

Krémmel vagy zselével kell benedvesíteni, majd felvezetni a méhszájig, ahol aktus közben is marad. Hasonló a pesszáriumhoz olyan szempontból, hogy barrierként (akadály) funkcionál.

Ezt követően a tampont kb. 8 órán keresztül fenn kell hagyni. A hüvelyi tampon a legtöbb gyógyszertárban elérhető, és nem receptköteles.

ELŐNYEI:

Nincs hormonhatás.

Az együttlétet megelőzően is fel lehet helyezni, így nem zavarja meg az előjátékot.

HÁTRÁNYAI:

Gondosan kell felhelyezni a méhszájra.

Némely nőnek kényelmetlen érzést okoz.

Az aktust követően 6-8 órával el kell távolítani.

Nem nagyon megbízható módszer, a hüvelyi tampont használó nők 30%-a teherbe esik.


MÉHSZÁJSAPKA

A méhszájsapka a pesszáriumnál kisebb és sokkal merevebb fogamzásgátló eszköz.

Latexből készül, kerek széle van, formája egy kis csészére emlékeztet. Szorosan illeszkedik a méhnyakhoz, és megakadályozza, hogy a spermiumok bejussanak a méh üregébe. A pesszáriumhoz hasonlóan spermiciddel (spermaölő szer) kell használni, és különböző méretekben létezik. Használatát megelőzően nőgyógyász határozza meg a megfelelő méretet. Spermiciddel való bekenést követően, félórával az aktus előtt kell felhelyezni. A méhszájsapkát a spermicides hatóanyag miatt kb. 2-3 órával az aktust követően szabad csak eltávolítani (a spermiumok 1-2 óra alatt pusztulnak el a hüvelyben).

A méhszájsapka ELŐNYEI:

Véd bizonyos szexuális úton fertőző betegségek, különösen a chlamydia ellen.

Nincs hormonhatás.

Használatát bármikor abba lehet hagyni.

48 órán keresztül biztosít fogamzásgátló hatást.

Az aktust megelőzően is fel lehet helyezni, így nem zavarja meg az előjátékot.

A nő saját maga pontosan fel tudja helyezni az eszközt.

HÁTRÁNYAI:

Nem nyújt védelmet a legtöbb szexuálisan terjedő fertőző betegség és az AIDS ellen.

Nagyfokú testsúlyváltozást vagy szülést követően 12 hónapon belül javasolt kicserélni, mert nem biztos, hogy szorosan felfekszik.

Sok nő számára nehézkes a használata.

Az aktust követően csak 2-3 órával szabad eltávolítani


HÜVELYGYÜRŰ

A hüvelygyűrű egy kb. 5 mm átmérőjű, átlátszó, rugalmas gyűrű, melyet tamponhoz hasonlóan kell a hüvelybe helyezni. Folyamatosan gesztagént és ösztrogént bocsát ki magából.

A gesztagén (progeszteron hormonhoz hasonló) hatása: megakadályozza az ovulációt, sűrűbbé teszi a méhnyaknyákot, megváltoztatja a méhnyálkahártya szerkezetét. Az ösztrogén tartalom biztosítja a rendszeres havi vérzést, de a mennyisége csökken.

A gyűrűt havonta kell a hüvelybe elhelyezni a ciklus első és ötödik napja között. A gyűrűnek három hétig kell bent maradnia, majd 7 napra el kell távolítani. Ekkor megjön a menstruáció. Amennyiben a gyűrűt helyesen helyezik fel, a nő számára észrevehetetlen. Ha véletlenül a gyűrű 3 óránál hosszabb időre kicsúszik a hüvelyből, más fogamzásgátló módszert kell alkalmazni kiegészítésképpen a visszahelyezést követő 7 napon.

ELŐNYEI:

A tablettánál kisebb hormontartalma van, ezáltal a mellékhatások enyhébbek: pl. hányinger, fejfájás…stb.

Csak havonta kell cserélni.

Biztos védelem a nem kívánt terhességtől.

Megakadályozza a petefészek-ciszták kialakulását.

A havi ciklus szabályossá válik.

Csökkenti a menstruációs görcsöket és a fájdalmat.

A vashiányos vérszegénység kialakulásának esélye a kevesebb vérzés miatt minimális lesz,

Szebbé válik a bőr, mert kedvező hatást gyakorolnak a zsíros és pattanásos bőrre.

HÁTRÁNYA:

Nem véd a szexuális úton terjedő betegségektől.

Hüvelyi irritációt és megváltozott hüvelyi folyást okozhat.

A férfiak egyrésze aktus közben aggódik a gyűrű miatt.

Észrevétlenül kicsúszhat, ezrét újra és újra ellenőrizni kell, hogy a helyén van-e.

25 °C felett és nagy hidegben nem tárolható, utóbbi esetben túlságosan merev lesz.

A tablettához hasonló mellékhatásai vannak: Emlőfeszülést, émelygést, hányingert, fejfájást, depressziót, emlőfeszülést, okozhat, bizonyos esetekben a testsúly is megnőhet.


és még van a spirál

2009. okt. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
13 hónapos a kislányom és Azaliát szedek.
2009. okt. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!