Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem fejős anyukák, meddig...

Nem fejős anyukák, meddig szoptattatok kiegészítés nélkül? Hagytátok hogy beálljon a kereslet kínálat és működött hónapokig?

Figyelt kérdés
3 hetes a babám, az elején fejtem a szoptatások között, le is fagyasztottam pár pohárral, de olyan macerás volt és úgy éreztem ha neki ennyi nemkell akkor nekem miért jó hogy még éjszaka is fejnem kell mert úgy feszül? ezért most már csak akkor fejek ha nagyon megtelik és feszül, de ilyen egyre ritkábban van mert sokat van cicin és szinte teljesen kiszívja, jó lesz ez így, működik hosszútávon fejés nélkül is a kereslet-kínálat?
2009. okt. 2. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
11 hónapos babám, napi 4szer szopizik:-) Akkor állt helyre a rend - és a lelki világom - mikor abbahagytam a melleim felesleges kínzását. Jól csinálod, nyugi:-)
2009. okt. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem abszolút működött. Eleinte lefagyasztottam, hogy legyen, ha bármilyen okból (pl. gyógyszer, fogászati kezelés) ki kell hagyni egy szoptatást. Amikor már úgy éreztem, hogy van "biztonsági tartalék" már csak akkor fejtem, ha feszült. És nagy ajándék az élettől, tényleg beállt az egyensúly. Ahogy a picur többet evett, tej is több termelődött. És a végén (14 hónaposan), amikor abbahagyta a szopizást, szépen elfogyott a tej is. A hozzátáplálást 4 hónapos korában kezdtük almával, de ez nem a tej kiváltása volt, még sokáig minden étkezés után szopiott is.
2009. okt. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én soha nem fejtem, csak 3-4 nap, mikor először átaludta az éjszakákat és túl tele volt már hajnalban a mellem és fájt

most 6 hós, és bőven van tejem - a családomban senki nem fejt és minden közeli nőrokonom 1,5-2 éves korig szoptatta a babáit

2009. okt. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én csak akkor fejtem, amikor nagyon muszáj volt.

Igény szerint szoptattam 11 hónapig.

2009. okt. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is csak akkor fejtem, ha már nagyon fájt a mellem. A kereslet-kínálat nagyon jól beállt. 6 hónapig csak anyatejes volt a kisfiam, most 1 évesen még napi 2-3 alkalommal szopik.
2009. okt. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!