Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy tudok jobban felkészülni...

Hogy tudok jobban felkészülni a szoptatásra?

Figyelt kérdés
Az első babám születése után a tejem elég nehézkesen indult be. A csecsemős nővérek masszírozták a mellemet, és kézzel fejték, mert félő volt, hogy ödémás lesz a mellbimbóm a sok elektromos mellszívástól. Ráadásul a kislányom kék fény alatt volt, szoptatni sem tudtam csak cumisüvegből etetni azzal a tejjel, amit a csecsemősök préseltek ki belőlem. A tejem belövellése rosszabb volt, mint a szülés. Az első két nap maga volt a horror. Aztán pedig a tejem mennyiségével volt gond. 7. hétre teljesen elapadt a tejem. Mit tudok tenni, hogy a 2. babámmal ne így legyen?
2009. okt. 3. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Talán annyit, hogy cicire teszed, ha nem sárgul be, és hajlandó lesz felébredni. Az enyém végigaludta a kórházban töltött 5 napot a sárgaság miatt, így hasonló cipőben jártam mint Te. Ha nem így lett volna, akkor ahányszor csak lehetőségem lett volna, mellre raktam volna, hadd szívja, attól be is indul, ödéma sem keletkezik, és még nyúzni sem kell magad. Drukkolok, hogy sikerüljön.
2009. okt. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg már a szülőszobán mellre tudod tenni. Amíg bent vagy a kórházban, ahányszor igényli, tedd sűrűn mellre, ez a legnagyobb titka. Igyál sok folyadékot, pihenj rengeteget! Csak legvégső esetben adj neki bármi mást, minél többet legyen mellen!
2009. okt. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne aggódj!!! Bízz magadban ez a legfontosabb.

Ha lehet akkor legyél babás szobában, hogy bármikor szoptathass. Ha lehet már a szülőszobán kerüljön mellre a kicsid.

És a tapasztalat: Az első babámat 6 hetes koráig tudtam szoptatni, semmi se skierült, rosszabbnál rosszabb tanácsokat kaptam.

Második fiam születésekor babás szobába voltunk, minden szösszenetre szoptattam, hazakerülésünk után is az első időkben ha kellett óránként is. Felvettem a kapcsolatot Schneiderné Diószegi Eszter szoptatási tanácsadóval a Nők lapja café oldalán [link]

minden tanácsát megfogadtam. Nagyon nehezen indult, de nem adtam fel, a fiam most 18 hós és még mindig tudom szoptatni amikor kéri.

Sok sikert, és ne add fel!!!

2009. okt. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!