Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha tudok szoptatni ettől még...

Ha tudok szoptatni ettől még adhatok neki cumisüvegből a tejemből, meg teát?

Figyelt kérdés
2013. máj. 22. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Adni adhatsz, de a cumisüveggel az a baj, hogy könnyebben jön belőle a tej (ha nem szívja is jön) mint a ciciből és félő , hogy leszokik a ciciről mert ott dolgoznia kell. Ha leszokik a ciciről egy idő után nem lesz elég tejed. Valamint a ciciből csak a baba tudja jól kiszívni a tejet, a tejszívók és fejéssel is marad bent valamennyi, tehát a szervezetnek az az üzenet megy, hogy sok volt a tej elég kevesebbet is termelni.
2013. máj. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem. És ha mondjuk nem szoptatom olyan sokáig,ndm tudom mi az átlag idő,és áttérek a cumirüvegre?

Sajnos a bimbóm így is marha érzékeny pedig még nem szoptatok.Félek mi lesz vele majd mikor a baba "rágcsálja".

2013. máj. 22. 20:18
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Egyet értek az előttem szólóval.Bimbóvédőt,krémet próbáld ki.Egyébként a cicid és a bimbód egy idő után megszokja a szopást.Lehet hogy nehezen,de légy türelmes és ne ad föl könnyen.Én az elsőnél nagyon szenvedtem.sebes lett és begyulladt,de mégis olyan jó volt :-) Mindjárt elsírom magam.A második babám abbahagyta a cicizést ahogy elkezdtük komolyabban a hozzátáplálást.
2013. máj. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Fek kereshetsz egy szoptatási tanácsadót ezzel a problémával, vagy ha pesti vagy, a Bethesda kórházban van ingyenes szoptatási ambulancia, ott tudnak segíteni a problémádon:

[link]

2013. máj. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A baba nem rágcsálja a cicit, mert vákumot csinál szopás közben, így még akkor sem harap szopi közben, ha foga van! Persze előfordul, hogy próbálja a cicivel dörzsölni az inyét, de ehhez hozzászokik 1-2 hét alatt a cici! Nagyon jó kiadványokat kapsz a szoptatásról a védőnőtől vagy a Felicitas csomagban. Ezeket érdemes elolvasni! A szoptatás a legegyszerűbb módja a baba etetésének! Nem kell fertőtlenítgetni, vizet forralni stb. A tej szomjoltó is egyben, ha igény szerint szoptatsz, akkor nem kell neki tea, víz stb. Érdemes nagyon utánaolvasni a szoptatásnak, mert sokan azért nem tudnak szoptatni, mert nincs elég infójuk róla!
2013. máj. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xStefix ***** válasza:

Egyetértek! Próbálj kitartani a szoptatás mellett, mert az üvegezés sokkal fárasztóbb (hosszú távon mindenképp), és a tejtermelést is nehezebb fenntartani csak a fejéssel. Nem lehetetlen persze így sem, de nem olyan könnyű és egyszerű, mint amilyennek kívülről tűnik. Nem beszélve a cumizavarról, a szopási sztrájkról és a korábbi leszokásról... ezek mind ott lebegnek az üveg mellett-felett.

A szopinak főleg az eleje nehéz, amíg hozzá eddződsz a strapához, amíg megtanulod te is és a babád is, hogyan kell ezt csinálni és hogyan a legjobb nektek. A bimbófájdalom sajnos mindenkinél előfordul, próbáld szokni a gondolatot, hogy ez ezzel jár együtt, hátha így kicsit könnyebb lesz. De ha nagyon nem bírod, mindenképp keress fel egy szopis tanácsadót (akár már előre is!), mert sok olyan tippet tudnak, ami segíthet "túlélni" az első heteket. Szerintem nagyon is érdemesebb plusz esélyt adni magunknak és a babának a folytatásra, mint "túl hamar" üvegért nyúlni... később sokszorosan megtérül a befektetett energia és idő. :)

Külön folyadékra pedig nincs szükségük a szoptatott babáknak (legalábbis az igény szerint és kizárólag szoptatottaknak), mert az anyatej első része nagyon híg, pont azért, hogy oltsa a szomjat is. Viszont ez egyben azt is jelenti, hogy az így gondozott babák többször szopiznak, mint azok, akiket csak etetnek a tejjel (ezzel is érdemes számolni).

2013. máj. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Utána járok ennek és majd kiderül bírni fogom.Ha nem fog menni úgyse lesz más választás.Meg aztán azt se tudhatom még lesz-e tejem egyeltalán??
2013. máj. 23. 16:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 3,5 hónapig csak cicilt a kisfiam.Aztán kellett tápszer pótlás.Este azt kapott cumisüvegből.Féltem,h elhagyja a cicit.De a legkisebb lyukú cumi van a cumisüvegen(1es) és így nem szokott le.Sokáig napközben csak cici és este tápszer.Most 6,5 hónapos most már gyümit meg főzeléket eszik,este tápszer,de reggel még mindig tejcsi.
2013. máj. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:
Nagyon ritka, hogy valakinek egyáltalán nem lesz teje, ennek anatómiai vagy hormonális okai lehetnek. De a nagy többségnek be szokott indulni a teje rendben - viszont az, hogy hogyan, milyen módszer szerint szoptatsz, az dönti majd el (legnagyobb részben), hogy lesz-e elegendő tejed és meddig.
2013. máj. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!