Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy egy szoptatás alkalmával...

Egy egy szoptatás alkalmával meddig szoptattok? Amig a baba ki nem "köpi" a mellett? Vagy elalszik? Vagy?

Figyelt kérdés
2009. okt. 4. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:

szia! én kb. 20-25 percig. ha látom, hogy már csak cumikázik akkor elveszem tőle. de sokszor ő el is engedi. éjszaka, pedig 15 perc, akkor nagyon éhes és álmos, így gyorsan végeztünk eddig.

üdv. 3 hós babó anyukája

2009. okt. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Majd' 3 hónapig 3-4 óránként evett a lányom 1-1,5 óra hosszat. (mit hallgattam érte a védőnőmtől, ne tudjátok meg...).

Közben volt pihi, bealvás, kakiszünet, de így lakott jól. Általában alvás lett a kaja vége. Ilyenkor elengedte e mellemet magától.

Most már egy hónapja 10-15 percig eszik csak. És nem alszik el, hanem lefordul a ciciről és bohóckodik, nevetgél, beszélget velem. És kiköpi a cicit.

4 hós kislány anyukája

2009. okt. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Éjszaka nem mérem az időt, mert elalszom, hamarabb, mint a lányom.

Utolsó voltam.

2009. okt. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem a csecsemősnővérkék mondták a kórházban, hogy 15 perc elég a szopira, mert utánna már csak "nyammognak" a cicin.

Nem tudom, hogy másnak mennyire jött be, de nekünk az elejétől kezdve elég volt a 15-20 perc. Soha nem volt rajta többet. minden kajcsi után mértem(kivéve, ha éjszaka evett, ami ritkán volt) és mindig elégnek tünt a mennyiség, nem volt sírós, nyafis baba. Most 17 hónapos és 1 éves koráig szopizott, majd leválasztotta magát.

Boldog babázást :)

2009. okt. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 5 hetes a babám, és az elejétől kezdve 15 percig eszik. Felezve az idő, egyik, aztán másik mellből. És elég neki, 4 hét alatt kerek 1 kilót hízott, pedig 3 óránként eszik (éjszaka meg csak egyszer kel fel).
2009. okt. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én először fél órát, majd 20 percet adtam a lányomnak szopira. A leghosszabb idő 1 óra volt, de még akkor sem engedte el. Én bevallom nem vártam ki a végét. Az elején fájt is, fel is ázott a mellbimbóm és mivel jóllakott így is, nem szoptattam hosszan. Hamar beállt 3 órára, 5 hetesen átaludta az éjszakát. Tényleg hamar megeszik az adagjuk nagyrészét az elején. Most fél éves, 10 perc alatt végez magától.

Ha nem probléma neked hogy 1 óráig szopizik, akkor nyugodtan szoptathatod addig. Még örülnek is a babák, hogy állandóan cumizhatnak.

Én egy kicsit kockafejűbb vagyok e téren.

2009. okt. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:
Én úgy, ahogy a kérdésedben írtad. Pici babaként amíg ki nem köpte vagy el nem aludt rajta (volt, hogy 2 órán keresztül cumizott). Ahogyan nőtt, egyre rövidült a mellen töltött idő. Napközben, ha "történés" volt, akkor evés és rövid cumizás után levettem, egyébként rajta hagytam; a cumizás ideje is rövidült fokozatosan. De emlékszem, még 1 évesen is 1 óra volt az esti alvás előtti vacsora. Mára a szopik ideje kb. 15 perc, elalvásnál valamivel több, extrém esetben 45 perc.
2009. okt. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!