Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik olyan, hogy egy baba...

Létezik olyan, hogy egy baba csak éjjel anyatejes, nappal tápszert eszik?

Figyelt kérdés
2013. máj. 27. 15:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Igen létezik!

A lányom is ilyen volt. Igaz nappal is próbáltam szoptatni,de soha nem volt elég így nagyrészt tápszert evett vagy csak azt. Éjjel viszont csak szoptattam!

2013. máj. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És meddig tudtad ezt fentartani? Nappal kellett fejned?
2013. máj. 27. 15:19
 3/16 anonim ***** válasza:

Nincs elegendő tejcsid, hogy tápszert is adsz neki ?


Mert ha van elegendő szerintem akkor hülyeség a tápszer.

2013. máj. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Kb 1,5hónapos koráig próbáltam csak szoptatni a lányom,de soha nem volt elég neki a tejcsi(sajnos sokat sírt). Elég nehezen indult be a tejem,és elég problémás volt a szoptatás.:( Aztán elkezdtem tápszert is adni,és fényéveket javult a helyzet,de sajnos az volt a hátulütője hogy nem nagyon akart szopizni tovább(bár előtte sem nagyon ment). Éjjel félálomban elfogadta a cicit!:) Nappal még 2hónapig fejtem,utána fokozatosan elapadt a tejem.

Elég korán 3,5hónaposan kezdtem hozzátáplálni(orvos tanácsolta),hatalmas súllyal született a gyerek az orvos szerint ezért nem volt neki soha elég a tejem,és ezért kellett hozzátáplálnom mert alig hízott.

2013. máj. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem adok tápszert (még). Van elég tejem. Csak a babámmal van a gond, ugyanis szerintem nincs oda a ciciért. Kész szenvedés a szoptatás nappal.
2013. máj. 27. 16:36
 6/16 anonim ***** válasza:
Én is azt hittem hogy elég a tejem,(utólag derült ki hogy kevés)mert volt hogy folyt a cicimből meg feszült is,de az én lányom sem igazán volt oda érte!:( Csak szenvedtünk.:(((
2013. máj. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szoptatási tanácsadók elérhetősége:

[link]

[link]


Ha van tejed, akkor érdemes felkeresni egyet, hátha csak egy személyes találkozó kell, amikor megnézi, mi a hiba a szopizással és tudnátok is orvosolni.

2013. máj. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
És mennyiért vállalnak el egy ilyen személyes találkozót?
2013. máj. 28. 09:34
 9/16 anonim ***** válasza:

"A személyes látogatás díja egyénenként változhat.", ezt az IBCLC honlapról idéztem, én hallottam már 5000 Ft- ról is de ismerek olyat, aki szükség esetén egy egész csirkéért elfogadott fizetségként. Egy telefont megér szerintem:). Az lll.- esek telefonon segítenek, illetve szopis csoportot tudnak ajánlani a környékeden.

A különbség annyi a két lehetőség között, hogy IBCLC csak felsőfokú egészségügyi/ segítő diplomás lehet, míg az lll.- ben inkább anyatársi segítségről van szó (persze ahhoz, hogy valaki tanácsadó lehessen, ott is elég szigorúak a követelmények(minimum egy saját, hat hónapos korig kizárólagosan szoptatott baba, tanfolyam...) )

2013. máj. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 xStefix ***** válasza:

Mennyi idős??

Mert bizonyos életkorokban normális lehet, ha a baba nappal kevésbé aktívan szopizik! Ez legtöbbször nem tejgond és nem is cumizavar jele (már ha nem kap a baba cumit, üveget, bimbóvédőt), hanem életkori sajátosság.

2013. máj. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!