Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás a játszótéren: igen...

Szoptatás a játszótéren: igen vagy nem? Ti megtettétek? Titeket zavar, ha más teszi?

Figyelt kérdés
Maximum hány éves babát/gyereket szabad nyilvánosan szoptatni?
2013. máj. 30. 09:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

én megszoptatom nem zavar és öszeinte leszek engem nem zavar ha néznek nézzenek ez van .

ha más pláza cica épp hogy fedi a cicijét a strandon akkor én mért ne teheném meg hogy szoptatok a strandon vagy bárhol msáhol

2013. máj. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
max 2 éves korig szoptatom elsö vagyok
2013. máj. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

Én simán megszoptattam, a gyerek az első. 3 gyerekkel nem tehet(t)em meg, hogy egész nap otthon ül(t)ünk a picivel, bár kertes házunk van, legalább hetente egyszer jó volt "társaságba" menni (oviba meg nem vették fel a gyerekeimet, nem is bántam mondjuk annyira)...

Ez így hogy szabad, szerintem nincs meghatározva, 1 évesen még lazán megszoptattam nyilvánosan is, másfél évesen meg már mindnek tudtam mondani, hogy most nincs.. Ráadásul hiába a hosszútávú szoptatás, 1,5 évesen már ettek mindenfélét, és csak 3 szopi volt, az otthon....

2013. máj. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

1 èvet már ciki nyilvànosan szoptatni , legalább is nekem, mert ő már nem baba, eszik mást is, adok neki vizet inni, vagy kekszet ha èhes.

Nekem kellemetlen ha szoptatós anyát látok , mert akkor ne nézzek oda, ne engedjem arra a gyerekem...

2013. máj. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%

És délelőtt volt gyümölcs/keksz tízóraira, azt a játszótérre is vihettem, plusz víz, hogy legyen mit inni.

Engem egyébként az sem zavar(na) ha 3 éves gyereket szoptatnának, bár furcsa lenne.

De azért nem álltam volna neki tápszerezni, vagy csak szimplán cumisüvegezni, mert h úristen szoptatás nyilvánosan.. Amúg sem sok látsik belőle.

2013. máj. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Én nem szoptattam soha nyilvánosan, de volt, hogy kellett akkor mindíg olyan helyen ahol félre tudtam vonulni, pl plázában a baba- mama szobában, vagy inkább beültem addig a kocsiba . De nem zavar ha más megteszi, én szégyenlős vagyok, nagy mellem van nemigen tudtam megoldani olyan diszkréten, hogy ne legyen ki mindenem, és a kisfiam emiatt leginkább csak fekve tudott szopizni, mert ülve betemette a pofiját a cicim :)
2013. máj. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%
Miért lenne ciki?? Főleg, ha egész napos elfoglaltságról van szó?? Mi rengeteget kirándultunk egész nap a gyerekekkel, "pihenésképp" mentünk be játszótérre, a fiam játszott, addig a kislányomnak volt a déli evés+szopi (mert így aludt el, cicin, és nem bánom, számomra sokkal jobb, mint a cumi pl). És voltak 3,5 és 1,5 évesek mondjuk....
2013. máj. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
Engem zavar, ha más nyilvánosan szoptat.
2013. máj. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%

Közvetlen a ház mögött volt a játszó, úgyhogy haza tudtunk menni.

Nálunk is inkább egész napos családi programok esetén fordult elő "nyilvános" szoptatás. Ha nem volt muszáj, akkor inkább elkerültem, pont a begyöpösödött gondolkodású emberek miatt. De kendőt, takarót vittem, hogy lehetőleg ne zavarjon senkit a látvány.


Amikor más szoptat kisbabát:

egyáltalán nem zavar.

Pont olyan, mint amikor egy két éves gyerek kap inni a játszótéren, csak ő mondjuk csőrös üvegből, vagy amikor egy felnőtt az utcán sétálva bekap egy kekszet, vagy iszik egy kis vizet.


Nem csak otthon, mások elől elzárkózva szoktunk mi sem étkezni, az anyatejes táplálás pedig a világ legtermészetesebb dolga.

Kulturáltan, kendőt használva semmi sem látszik.

Nem kell kicsapni a pólóra a tejcsárdákat, aztán amíg az egyikből eszik a gyerek, a másikat barnítja a nap... Mondjuk ilyet is láttam. Erre azt mondom: sajnos.

Tény, hogy nem a játszótéren futottam össze velük. :(

2013. máj. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%
Nem vagyok begyöpösödött gondolkodású ember, egyszerűen zavar. Akkor is, ha le van takarva. A tudat, hogy valaki ott szoptat, egyszerűen feszélyez. Persze soha nem szólnék.
2013. máj. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!