Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kizárólag anyatejes babátoknak...

Kizárólag anyatejes babátoknak mikor kezdtétek a hozzátáplálást? Kisfiam 3,5 hónapos,6 hónapig csak anyatejet szeretnék, védőnőm szerint ez ódivatú, emiatt később bizonyos étleket nem fog majd elfogadni. Ti mit gondoltok / tudtok erről?

Figyelt kérdés

#Hozzàtáplálás #kizárólag anyatej
2013. jún. 4. 08:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Azt, hogy ne törődj a védőnővel.

3 gyerekem van, tápszert csak a reklámban láttak.

mindegyikkel 5,5-6 hónaposan kezdtük az almapép kósttolását.

Nem ezen múlik a későbbi válogatás.

Az 1 évesem van, amikor szinte egész nap a cicin lóg, mást csak pár falatot fogad el. Lehet ez fogzás miatt, mert fáj az ínye, vagy torokfájás, vagy nátha miatt mert nem esik jól neki az a kaja, nem érzi az ízét stb...

2013. jún. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez a ti döntésetek, a védőnőt meg kell hallgatni, de nem mindenben kell megfogadni a tanácsát. Ha jól fejlődik, eleget hízik a kisfiad még 4-5 hónaposan is majd, akkor nyugodtan várd meg a 6. hónapot.


Mi 5 hónaposan kezdtük a kóstoltatást, és nem bántam meg.

Második gyerek, az elsővel is így csináltam.

Most 7 hónapos, már sok mindent eszik, de sok mindennel megvárom, míg idei frisset tudok adni neki (borsó, bab, meggy)

Rendesen szopik még, napi 4 alkalommal, 3x kap mást, gyümölcsöt, zöldséget, gabonapépet.

Nem haladtunk gyorsan az egy étkezés kiváltásával, de nem is célom ez, ügyesen eszik, és remélem, ő is szopizni fog még egy jó darabig, mint annak idején a tesója. :-)

2013. jún. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam sajnos csak 3 hónapig kapott anyatejet, aztán el is kezdtük az almát kóstoltatni, de hiába. 5 hónapos volt, mikor már nagyon nézett minket,nagyokat nyelt ha ettünk, na akkortól ment igazán a hozzátáplálás. Nem kell erőltetni, lehet látni a babán mikor akar már mást is enni. A "cicis" babák, meg ismerősi körömben még később akarnak mást is enni. És akkor mi van? 70-80 éve van még rá hogy egyen! :) A védőnők meg egy külön faj, persze van kivétel...
2013. jún. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. És attól, hogy 5 hós koráig nem kellett semmi a fiamnak, csak a tápszer, most 8 hós és mindent megeszik amit ehet, nem válogatós
2013. jún. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekemnél 6 hónaposan kezdtem, egyik sem válogatós. Jó, a kisfiam 3 éves, most elkezdett válogatni, de ezt inkább a dackorszakra fogom, kisebb korában semmi probléma nem volt ebből. A 14 hónapos kislányom meg szerintem a rozsdás szöget is megenné.
2013. jún. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A kisfiammal megvártuk a hat hónapot, utána kezdtük a hozzátáplálást! Mindent megevett, amit adtam neki! Ngyon gyorsan haladtunk!

Kislányom most 4.5 hós, és szeretném vele is megvarni, ha szopizik eleget! Sőt őt lassabban szeretném hozzátáplálni! Az anyatej jó dolog, szerintem ne siettesd a hozzátáplálást!

2013. jún. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ódivatú? Hát pont fordítva!!! Inkább mostanában hódít az az új nézet, hogy anyatejes babánál ha van elegendő anyatej, a hozzátáplálást elég 6 hónapos kor körül elkezdeni, ezt bizony egy védőnőnek így illene tudni.Megkóstoltatni meg lehet az új ízekkel, de nem kell étkezést kiváltani, mert a legfontosabb az anyatej. Míg régen már 2-3 hónaposan adtak mindenfélét a babának, olvastam egy 70-es években írt csecsemőgondozási könyvben(anyukámé volt), 3 hónaposnak már adtak tejbegrízt, tejberizst,krumplifőzeléket, narancslevet,banánt, azóta nagyot fordult a világ.

Az én védőnőm azt is mondta,hogy a bébiételek ajánlásai is csak merő üzletpolitika, ráírják, hogy 4 hós kortól adható, hagy vegyék a kismamák, holott semmi szüksége rá egy 4 hós babának. Más kérdés, ha tápszeres, vagy kevés az anyatej, de ha elegendő az anyatej, akkor az 6 hónapos korig maximálisan kielégíti a baba igényeit.

Ja, és 3 gyerek szoptatása után én azt mondom, az hogy válogatós lesz-e az ételekben, az nem attól függ, mikor kezdtük a hozzátáplálást, hanem az a gyerek személyiségétől, habitusától függ, nekem a legnagyobb mindenevő, a középső válogatós, a legkisebb meg az arany középút. Mindegyiket 6 hós koráig csak szoptattam, utána kezdtük a vegyes étrendet, és 1 éves korukig szoptattam őket, addig volt tejem.

2013. jún. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én 5 . hónapban (kb 5,5 hónaposan) kóstolatattam először mégis a mai napig semmilyen gyümölcsből és zöldségből nem eszik pár kanálnál többet! még mindig az anyatej, ami a legjobban ízlik neki! látod nem egyformák a babák. nemrég óta elfogadja a babakásákat (rizs, köles) anyatejjel vagy rizstejjel, tegnap "beletrükköztem" egy kis banánt nem annyira vette észre :-) kukoricás abonettet eszi még meg szívesen. 7,5 hós. és érdekes módon ha valamit magától csíphet fel sokkal jobban érdekli...ezért főtt zöldségeket szoktam kirakni, abból magát kiszolgálja. kóstolásnak ez jó, és majd ami ízlik azokkal meg pótolom a többi hiányzó kalóriát
2013. jún. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Már bocsánat, de akkor a te védőnőd is elég hülye!

Ha lett volna elég tejem és szopott volna a babám, én 6 hónapos kora előtt biztos nem adtam volna neki semmi mást. Sajnos tápszerezni is kellett és 3 hónaposan úgy gondolta, hogy neki elég a ciciből. Utána szép lassan elment a tejem.:(

Szóval igen, 6 hós koráig nyugodtan szoptasd, ráérsz utána kóstoltatni. Nem azon múlik, hogy elfogad-e ételeket, hogy milyen korán akarod bevezetni. Ha szépen fejlődik, akkor semmi sem indokolja, hogy hamarabb elkezdd a hozzátáplálást.

2013. jún. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, én is úgy gondoltam, hogy az a legjobb ha félévig csak szopizik ha megfelelően fejlődik, akkor mégsem csap be az anyai ösztönöm :-)
2013. jún. 4. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!