Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért visszataszító a nyilváno...

Miért visszataszító a nyilvános szoptatás?

Figyelt kérdés
2013. jún. 6. 13:21
1 2
 1/16 gabszem ***** válasza:
60%
a szoptatás természetes dolog, nekem is van gyerekem de eszembe nem jutna más emberek elött szoptatni. ez nem tartozik senkire, főleg nem idegen férfiakra...
2013. jún. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
amiért a nyilvános meztelenkedés is... a többség nem kíváncsi rá, hogy hogyan gyömöszöli bele a terhes melleit egy nő a gyerekébe... elhiszem, hogy hozzá tartozik az élethez, de a szarás, meg a fingás is... elhiszem, hogy az büdösebb, de ha mondjuk nemi betegségem van, és vakarom a tökömet, az is visszataszító... ha göthös vagyok, és krehácsolok, köpök egy zöldet, az is visszataszító, pedig nem sokat lehet ellene tenni, hiszen hozzá tartozik a szükségletekhez... a szoptatás az anyára és a gyerekre tartozik, nem pedig a világra...
2013. jún. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De egy gyermekét etető anya látványa miért visszataszító?
2013. jún. 6. 13:27
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem hiszem, hogy néhány elborult emberen kívül lenne, aki megbotránkozna azon, ha egy anyuka nyilvánosan, de maximális diszkrécióval szoptatja meg a kisbabáját. Persze számít a helyszín is, egy játszótéren vagy egy parkban ez abszolút belefér, de egy tömött buszon vagy egy éttermi asztalnál azért már nem annyira. Ami ki szokta verni a biztosítékot, az az, amikor az anyuka kvázi kipakolja magát, tehát póló felcsap, és mindenfajta takarás nélkül nekilát, vagy amikor a nagyobb gyerekeket szoptatják nyilvános helyen, pedig nekik már meg kéne érteni, hogy ezt nem mindenhol illik. Sajnos az ilyenek miatt ítéli el sok ember egy az egyben az egy éven felüli gyerekek szoptatását, pedig a túlnyomó többség képes ezt normálisan, a nyilvánosság kizárásával intézni.
2013. jún. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%
Nem az, hogy visszataszító, mert nem az, és azzal is tisztában vagyok, hogy a világ egyik legtermészetesebb dolga, de ugyanígy például a meztelenség is természetes, mégsem mutatkozol nyilvánosan pucéran. Ha valaki diszkréten szoptat azzal nincs semmi baj, ha kell, hát kell, de múltkor a villamoson például egy anyuka premier plánba szoptatta a gyerekét teljesen felfedve a mellét. És oké, hogy nem nézel oda, de azért kellemetlen a szitu.
2013. jún. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
Nem visszataszító! Én is szoptatok,de nyilvánosan sosem tenném,mert sok ,, kisebbségi" anyuka azt teszi,hogy például menetközben lòg ki a melle a baba szájából és sok ember ezért szólja meg a nyilvánosan szoptató anyukákat! Gondolom ilyen esetek láttán!!
2013. jún. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem visszataszító egyáltalán.
2013. jún. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem visszataszító, csak a többség nem tudja kezelni a helyzetet. Nem tudja hogy odanézzen, vagy elforduljon, természetesen viselkedjen, vagy zavarba jöjjön. Stb... Inkább legegyszerűbb azt mondani, hogy visszataszító, és a szoptató anyuka érezze rosszul magát, ne a másik fél.


Egyébként ehhez hozzájárulnak azok az anyukák is, akik még rá is tesznek egy lapáttal és kendő meg hasonló takarók nélkül, kivillantják a cicit és adják a baba szájába. Szerintem lehet ezt ízlésesen is csinálni, ha közösségben kell szoptatnia az anyukának. Otthon meg csinálja úgy, ahogy neki jó.

2013. jún. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem akkor van baj, ha megsértjük a többiek intim szféráját, mert rákényszerítjük hogy olyat lásson, amit nem akar.

Minden a diszkréción múlik, észrevétlenül is lehet csinálni, meg a fentebb említett (villamosos) módon is.


Engem pl. jobban zavar, ha egy párocska úgy csókolózik (pl. a buszmegállóban, ahol én is várakozom), hogy torokig ledugják a nyelvüket és közben a srác mondjuk benyúl a lány pólója alá és tapogat. Örülök, hogy szeretik egymást, és egy parkban el is fér, ahol arrébb tudok menni, de ha össze vagyunk zárva, akkor az nem annyira jó...


Ugyanígy a szoptatás is jó dolog, ha szükség van, akkor lehet szoptatni, vannak erre való kendők, amik látatlanná tesznek minden részletet.

2013. jún. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

Nem maga a szoptatás a visszataszító, hanem ahogy egyes anyukák csinálják. Előveszi a mellét, még matat kicsit, igazítja a babát, helyezkedik - közben meg boldog-boldogtalan nézheti a mellét, ha akarja ha nem.


A másik, amikor már nagy gyereket szoptatnak. A szoptatás magánügy, nem vagyok a hosszas szoptatás ellen. De egy 2-4 éves gyerek bírja ki, míg hazaérnek.

2013. jún. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!