Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik valami jó diéta,...

Létezik valami jó diéta, amitől fogyok, de a tejem is megmarad?

Figyelt kérdés
Sajnos világ életemben ducibb voltam, de most a 2. szülésem után 71 kg voltam a 160 cm-hez. Most 3 hós a babám eddig kizárólag anyatejes, aminek nagyon örülök, mert az első gyerekemet nem tudtam sokáig szoptatni, most viszont szeretném. Hallgattam a "jó" tanácsokra, hogy egyél rendesen, akkor lesz sok tejed. Így most az eredmény 75 kg. Sírni tudnék a tükör előtt, a ruhatáram mind kinőttem, alig jön fel rám néhány nadrág és poló. Most kizártam a cukrot az étrendemből sok zöldség és gyümi, teljeskiörlésű kenyér. Sajnos tejtermékeket nem igazán ehetek, mert akkor sokat bukik a babám.

2013. jún. 6. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne keseredj el, most az a fontos, hogy szoptasd a babád és változatosan, vitamindúsan egyél. Én sem tudtam addig lefogyni amíg szoptattam, de amikor már nem volt tejem és abbahagytam, viharos gyorsasággal visszamentem az eredeti súlyomre magától, minden diéta nélkül, mindkét babámnál.

Ha már elhagytad a nasikat, üditőt nem iszol, akkor ez is sokat segíthet.

2013. jún. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az egészséges étkezés a fő diéta (sok zöldség, gyümölcs, abból is a kevésbé cukros). Teljeskiörlésű helyett (amiben alig van kevesebb szénhidrát, mint a sima fehérben) egyél inkább tönkölykenyeret, mert abban sokkal kevesebb a szénhidrát. Nem kell kettő helyett enni, inkább többször egyél keveset! Talán beválhat, ha figyeled a szénhidrátot, mint a cukrosok (én ugyan vékony vagyok, de cukordiétát kell tartanom betegség miatt), hogy egy nap ne menj 200 gramm fölé. Konzultálj dietetikussal, hogy mit ajánl még :)
2013. jún. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves második! Te napi 200 gramm ch-t eszel és tudsz így szoptatni?
2013. jún. 6. 16:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi még csak próbálkozunk a babával, így nem tudok nyilatkozni saját tapasztalatból :) De van barátnőm, aki szigorúbb diétán van (napi 160 gramm), és simán szoptatott, sok tejjel, szóval ez nem jelent problémát :)
2013. jún. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%
3,5 hónapja szültem 70kg voltam mikor hazajöttem a kórházból,most 60 vagyok én csak annyit csináltam h figyeltem mit eszek meg 5után ne eszek semmit, sokat sétálok naponta kb 1,5-2órát. csak anyatejes a babám.
2013. jún. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!