Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért támadják sokan az igény...

Miért támadják sokan az igény szerinti szoptatást?

Figyelt kérdés

Ha bárhova leírom a tapasztalataimat, rögtön lepontoznak, vitatkoznak!

Soha nem írtam, hogy ezt kell csinálni, de az én gyerekeimnél működött. Nagyon kiábrándító, hogy ennyi korlátolt ember van, hogy ők nem igény szerint szoptatnak, tehát az csak ördögtől való lehet! Szerintem fontos a gyereknek az anyatej, de soha nem minősítettem senkit, aki nem szoptat, mégis rentgetegen támadásnak veszik, ha le merem írni, hogy fél évig elég az anyatej.



#Szoptatás igény szerint
2013. jún. 15. 08:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Én is igény szerint szoptatok, engem csak itt a gyakorin szóltak már le többször emiatt (majd biztos hasfájós lesz, kell neki víz is stb.) pedig sosem volt hasfájós, már elkezdtem kóstoltatni is (6 és fél hónapos), de vizet sosem kapott.


Én már immunis vagyok ezekre a beszólásokra, sokszor már csak azért is leírom a véleményem mikor gondolom, hogy egyes anyukák jól nekem fognak ugrani emiatt.

Jól szórakozom rajtuk :)

2013. jún. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem csak ezt támadják. Mindent. Szó szerint: Mindent. Ha valamit így csinálsz, úgy kellene. Ha jobbra teszed, rettenetes szülő vagy, mert balra kell. Ha ekkor és ide mész, akkor és oda kellene. Nincs olyan téma, amiben mindenki egyetértene. És persze a világ legjobb dolga beleszólni mások életébe. Nem csak a szoptatással van ez így, a fogantatás idejétől és körülményeitől kezdve a gyerek egyetemi tanulmányáig folyamatosan, minden életszakaszban van ilyen. Témafüggetlen, b*szogató hozzáállás jellemzi ma a társadalmat.
2013. jún. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nekem az a kiábrándító, hogy nem rosszat teszek a babámmal, és mégis azt kommunikálják. Ha dohányoznék, innék, akkor sem kapnék szerintem több leminősítést. Na ez a szornyű!
2013. jún. 15. 09:09
 4/20 anonim ***** válasza:
71%

Van benne valami, de ereszd el a füled mellett. Mást nem tudsz. Én anyósomtól kaptam anno, miért szoptatok igény szerint, mért nem adok neki teát, gyümölcsöt ("pedig már 2 hónapos!") stb. A sógornőm gyereknevelésébe nem szólt bele, pedig ő végigbagózta a terhességet és a szoptatást is, állandóan feszült nyugtatókat szed. Az rendben van. (Mondjuk anyósom is ivott- bagózott a terhességei alatt is). Szóval vannak ilyenek. Szerintem te csinálod jól, mellesleg én is ezt csináltam évekig (3*2,5-3 év). Van egy sanda gyanúm, hogy aki pl nem tud szptatni, az azért viselkedik így, mert a saját kudarcát nem tudja máshogy kompenzálni, csak azzal, hogy végül leminősíti a szoptatást...

Szóval tojd le a pontozást :) :) Mást nem tudsz csinálni. (sanda gyanúm, hogy ez is le lesz húzva, no nem általad kérdező!)

2013. jún. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
Mondjuk jó lenne, ha írnál néhány konkrét példát, mert én majdnem minden kérdést elolvasok itt a gyerekvállalás témakörben és szerintem egyáltalán nem szólják le magát az igény szerinti szoptatást. Lehet, hogy előfordul egyszer-egyszer, de nem jellemző.
2013. jún. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
Őszintén szólva én inkább azt tapasztaltam, hogy az igény szerint szoptatók szólják le azokat - esetenként elég csúnya stílusban - akik másként szoptatnak. Én csak olvasgatom a szoptatással kapcsolatos témákat, mert a fiam tápszeres, szóval kívülálló vagyok, de én így látom.
2013. jún. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
62%

Én is igény szerint szoptattam és bár mindenki (főleg az idősebb generáció) leakart beszélni, hogy nem szabad, csak 3 óránként, hagy sírjon, majd megtanulja, egyéb 60-70-es évekbeli baromságok, plusz 3 hónapos kortól hozzátáplálás, nagyon vigyáztam mit ettem, de szerintük kb semmit nem szabadott volna kenyéren és húson kívül, stb. Szóval közben meg jól ment a szopizás, nyugodt baba volt, soha nem kellett sírnia, hogy enni kapjon, jól aludt, mi is jól aludtunk így, egy idő után nem foglalkoztam a hülye tanácsokkal, megjegyzésekkel, és észrevették (egy kicsit) magukat. Mert azért a hülye tanácsok soha nem szűnnek meg. Később jött a "mééééég mindiiiig szoptatsz????" kérdés, meg a "7 hónaposan még nem eszik egyedül kanállal???", "8 hónaposan mindent ehet" erőszakoskodás, "1 évesen kell a csokoládé, mert egészséges", "11 hónaposan még nem jár, úristen túl késő", "12 hónaposan már jár, úristen túl korai" stb. És mindez 50-60 éves "anyukáktól".

Szóval nyugodtan szoptass igény szerint. Úgy is jelez a baba, ha éhes, ha meg nem jelez, akkor hagyd nyugiban, amíg éhes lesz.

2013. jún. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
56%
Engem ilyenkor az nyugtat meg, hogy a tudomány az én oldalamon áll ;)
2013. jún. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
61%

AZ miért baj, ha CSAK 3 óránként IGÉNYLI a szoptatást?!

Általában az ilyen fajta válaszoló is le van pontozva, miért nem többször szoptat. Az persze senkit nem érdekel, hogy az alatt az idő alatt a baba alszik.

2013. jún. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Miért lenne baj, hacsak 3 óránként szopizik? Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy nem lehet 3 óránként szoptatni, hanem azt, hogy ha kéri a baba, akkor cicit kap. A kisfiam 2 hónapos korától szigorúan csak napi 5 x szopizott, éjszaka soha, a kislányom pedig éjszaka is szopizik, és van hogy óránként eszik nappal.

A kisfiam így érezte jól magát, a kislányom meg úgy! Nem tudom ki írta azt, hogy rossz, ha a babád 3 óránként akar enni.

2013. jún. 16. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!