Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy 8-9 hónapos baba számára...

Egy 8-9 hónapos baba számára az anyatej már tényleg nem sokat ér?

Figyelt kérdés

Minap voltunk tanácsadáson, ahol a védőnőnek mondtam, hogy amellett, hogy 3-4 alkalommal eszik a babám, még 5-7 alkalommal szopizik is. Erre legyintett egyet, hogy az már úgysem ér semmit.

Viszont vannak időszakok, mint például most is, amikor nagyon keveset eszik, lehet, hogy fog, vagy akármi, én pedig eddig mindig megnyugodtam, hogy úgyis szopik, akkor baj nem lehet.

Valóban már csak "víz-szintű" az anyatej ennyi idő után??


2009. okt. 10. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%

Az anyatej minősége "romlik" de nem sokat. A probléma az, hoyg a gyereknek már jóval nagyobb az energiaigénye, azt már csak több liter tej elégítené ki.

Immunanyag tartalma pedig már szinte nincs.

Tehát nem ér többet, mintha reggel és este a baba meginná a maga 3 deci tejét cumisüvegből.

2009. okt. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Hát szerintem ez nem igaz, mert minnél tovább szopizik annál tovább kapja az anyai immunvédelmet! A másik anya és baba közötti kötődést erősíti, pszichésen sokkal jobb a gyermeknek a szopás, emelett, ilyen esetekben, mikor fogzik szerintem jó az anyatej, hiszen ha minőségben jól táplálkozol és a gyermek épp nem eszik rendes kaját, akkor is megkapja a fontos vitaminokat, ásványianyagokat valamint ha fájdalma van megnyugtatja. Szóval 1-1,5 éves korig nagyon is egészséges szoptatni, persze utána szép lassan le kell őt szoktatni, de addig még sok idő van. Szerintem arra gondolhatot, ha már úgyis eszik normál ételt a baba, akkor elvileg mindent magához vesz a szilárd táplálékból, de tejet 1 éves korig akkor sem ajánlott innia, tehát az anyatej ezt fedezi.
2009. okt. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem igaz, hogy nem ér semmit! Van olyan gyerek, aki egy éves koráig is szinte "csak" anyatejen él, és teljesen jól fejlett. Az ösztönödre hallgass továbbra is! (a védőnőkről inkább nem nyilatkozom, tisztelet a kivételnek!)A www.lll.hu oldalon erről a témáról is találhatsz sok mindent. Szoptass, ahogy mindkettőtöknek jó!
2009. okt. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Rettentő felháborítónak tartom a szoptatás lekicsinylését és a hülye tápszerek meg mesterséges üveges/zacskós idétlenségek felmagasztalását (most hagyjuk azt, hogy valakinek nincs teje,az egy másik kérdés). Mindenki azt ad a gyerekének, amit akar, de hivatalból ilyeneket mondani!!!

Igen, biztos, hogy kevesebb benne a tápanyag, a vitamin, az ellenanyag, stb. de még mindig nem elhanyagolható a mennyiség és főként a minőség, ami viszont a legfontosabb: a kötődés a teti-lelki kontakt a gyereked és közted! Ez az, amit nem pótolhat semmilyen hiperszuperhazugságcucc. Természetesen eszik mást is a baba, ez már csak kiegészítés, de nagyon fontos kiegészítés!

Nagyon szoptatás párti vagyok de azért az 5-7 alakalom kicsit sok már szerintem. Lassan csökkents, hamar alkalmazkodik majd, végül ébredés után és elalvás előtt szerintem még sokáig megmaradhat (vagy, amikor Ő igényli). (Én nem vagyok szakember, 'csak' anya.)

2009. okt. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Nekiültem, és elolvastam számos anyagot az internetről ezzel kapcsolatban, mert az előző válasz meglepett. Nos, a legtöbb helyen azt javasolják, hogy 6-9 hónap körül érdemes elkezdeni a hozzátáplálást, de csak akkor, ha a baba érdeklődik.

De az, hogy az anyatej már nem érne semmit, ezt cáfolják az írások, és példaképp azt is említik, hogy volt, hogy olyan babák, amik valamire alleriások lettek volna valamire, akár több éven át is szoptak (pl. említett egy babát, amelyik 4 éves koráig szopott), és semmi mást nem kaptak. Olyan cikk is volt viszont, amelyik azt írta, hogy ilyen korban már a mamának vitaminokat, vasat kell szednie mindenképp, különben hiányos lesz a baba. De azt írták, hogy az anyatej még ekkor is értékes táplálék. Remélem, ez segít.

2009. okt. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

En is azt olvastam(hozzataplalas elkezdesehz kutatva)a neten , hogy 6-12 ho kozott kifejezetten ajanlott a napi 5-8 dl anyatej az immunvedelem miatt!

Szoval,en tuti 1 eves koraig szoptatni fogok.

2009. okt. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Az anyatej még két éves kor után is kiváló minőségű.Szoptass úgy ahogy eddig tetted.Itt az ősz a tél,jön ez a fránya H1N1 ,a legjobb amit tehetsz ha szoptatsz.

Sajnos a védőnőd nem képzi magát a szoptatás terén.

2009. okt. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, 21.48-as vagyok, az "előző" még az az első volt, ami most már ki sem volt írva, aki lekicsinyelte az anyatejet 9 hónapos kor körül. Ezért néztem utána az interneten, és amit találtam, valóban az a lényege (látom, hogy azóta már többen is írták), hogy az anyatej 9 hónaposan is jó, és fontos. Én is azt tervezem, hogy bár a babám 9 hónapos kora körül vissza kell mennem dolgozni sajnos, azért a reggeli és esti (du-i) szoptatást még megtartom, ha bírom, és lesz tejem, és a baba mégakarja.

Valaki már megint lepontozott kicsit... sajnálom, ha valaki azt hitte, az ő válaszát szólom le, nem azt tettem, csak az első (aki még akkor volt az első), az is azt írta, hogy nem jó már a tej, ezért rendesen utánanéztem. De már csak azért is megérte, mert érdekes dolgok vannak a neten erről :)

2009. okt. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kutatómunkát! A mi védőnőnk szertintem nem csak a szoptatás terén nem képezi magát, de ez valóban egy másik ügy. Nem gázolt a lelkembe, de valahogy elgondolkoztatott a dolog. Ahol mi most tartunk, az abszolút a kislányom kénye-kedve szerint van, én bármennyire szeretném alakítani, ő a főnök! Elvenni semmiképp nem szeretném, de az, hogy még akár 2 éves koráig is szopjon, valahogy nekem nem fér bele. Semmi bajom vele, de nekem nem! Mostanában meg szegénykém még az eddiginél is rosszabb evő, így adom neki, ha kéri, de azt is menetrendszerűen.

Köszönöm még egyszer a hozzászólásokat!!

2009. okt. 11. 20:33
 10/13 anonim ***** válasza:
17.22-nek. Nem én pontoztalak le! Értettem, hogy nem nekem írtad!:)
2009. okt. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!