Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek? Meddig szoptassam...

Mit tegyek? Meddig szoptassam a 10. hónapos babámat?

Figyelt kérdés

Már napi 4x eszik gyümölcsöt, főzeléket, DE naponta 5-6x szopik és éjjel is legalább 3x.

Nekem már nagyon hullik a hajam, tiszta pattanás az arcom, az éjszakák is nagyon fárasztóak. A gyermekorvos szerint is túlzás. Ha nem adok cicit a babámnak hisztériás sírásba tör ki, nem hagyja abba.

Semmi innivalót nem fogad el.

Mitévő legyek? Egyébként tejcukorérzékeny-tejpép, tejtartalmú tápok kizárva. Sinlacot kap, de ragaszkodik a szopáshoz a babám.

Van ötletetek? Köszönöm.


2009. okt. 10. 22:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem a rosszindulat beszél belőlem, de örülj, hogy még ennyiszer szopik, és nézd a dolog jó oldalát. Addig a te kis babád, ez egy soha vissza nem térő időszak, egy igazán intim helyzet. Örülj, hogy te ilyesmit tudsz neki nyújtani, hogy táplálhatod a testét és a lelkét. Nincs is annál jobb, mikor a kisbabám a mellemen szuszog, látom, ahogy ellazul, és tudom, hogy számára helyreállt a világ. Egyébként én mondjuk vele alszom, úgyhogy az éjszakai szopizáshoz egyikünk sem ébred fel igazán. Semmi pénzért nem adnám ezeket a közös élményeket. :)
2009. okt. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én is így látom, de már úgy érzem, hogy az egészségem rovására megy. Ő is velem alszik-ettől pedig az összes ismerősöm ki van akadva.

Igazad van, rettentő jó érzés ahogy néz, ahogy imád, de talán ezért is van, hogy egy pillanatra sincs el egymagában, mindíg rajtam kapaszkodik, áll, ül, velem játszik-egyedül nem. Azt szeretném, ha önállóbb lenne, és majd külön szobában aludna és én is kipihentebb lennék. Szoptatni szeretem, de naponta közel 10x? tényleg nem sok szerintetek?

2009. okt. 10. 22:46
 3/12 anonim ***** válasza:
Igazából teljesen a korának megfelelő mennyiséget szopizik, de megértem, hogy zavaró Neked, főleg az éjszakák. Sajnos a hozzátáplálást siettetni nem túl praktikus, mert "megutálhatja" az ételeket az evést a baba, ha nem az ő ütemének megfelelően zajlik. Mindenképp jó a babának, ha szopik egy éves koráig, de a tejérzékenyésg miatt jobb neki, ha minél tovább, talán amíg ki nem növi. (Az enyém most két éves, és eddig margarint és sajtot tud enni, ill. most teszteljük a tejfölt. 19 hónapos koráig szopizott, mert a kistesó már pocakban volt 6,5 hónapos, és akkor nem kért többet. Ekkor tápszert javasoltak, de nem volt hajlandó megenni.) Igaz, nekem nem volt terhes ez a dolog. A hajam nekem is nagyon kihullott, 20 év után le kellett vágatnom tök rövidre, hogy valahogy kinézzek, de később visszaállt, most újra növesztem, szóval nekem megérte "ez a kis áldozat".
2009. okt. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja igen és fél éve a fél mellemből szopik, a másik elapadt. Nagyon örülök, hogy tudom szoptatni, de már a gyermekorvos is leszídott, hisz kb 2 hónapja a súlya is áll. Azt mondta, hogy azért nem eszik rendesen, mert szopik és amíg ennyiszer szopik, addig nem is fog mennyiségeket enni. 8 kg környékén van. Ez normális? 3600 gr-al született.
2009. okt. 10. 22:56
 5/12 anonim ***** válasza:

Határozd el magad!

Ha úgy érzed, hogy nehéz és a fáradtságtól és a többitől amit fent írtál feszültebb, ingerültebb vagy csökkentsd a szoptatásokat. Csak úgy lehet, hogy döntést hozol, aztán, hogy végig tudod-e vinni az már rajtad és a babád vérmérsékletén is múlik. Ha lelkiismeretfurdalásod van, akkor nehezen fog menni.

Mindenképpen fokozatosan próbálj 1-1 szoptatást elhagyni. A sírást sajnos nem tudod megspórolni. Próbálj kialakítani egy napirendet, mondjuk, hogy csak reggel és az altatások előtt szoptatsz és ahhoz tartsd magad. Pár nap alatt megszokja.

Szép dolog a szoptatás, ahol ideálisak a feltételek és mindkét felet jó érzéssel tölt el. Volt ismerősöm aki mikor már végképp nem tudott szoptatni azt mondta, hogy sokkal kiegyensúlyozottabb lett volna a kapcsolata a babájával, ha nem erőlteti ennyire a szoptatás dolgot, mert a stressztől nem tudta meglátni az apró örömöket.

10 hónapos a babád. Eddig szoptattad igény szerint. Még nem fogod abbahagyni egyik napról a másikra, tehát még egyéves kora után is valószínű, hogy szoptatni fogod.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod!!

2009. okt. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%
6 hónapos kor után a csak anyatej már nem elég egy baba fejlődéséhez.A napi 10 pedig azt jelenti,hogy sem te ,sem a baba nem tud soha pihenni.Éjjel nem kellene szoptatnod,és nappal is fokozatosan elhagyni a szopikat.Ne tápszereket adj neki,hanem természetes gyümölcsöket,zöldségeket stb.Ha továbbra is csak szoptatod,akkor nem fog rendesen fejlődni,az immunrendszere sem fejlődik kellőképpen.Gondolj arra is,ha véletlen megbetegszel,amire a jelek szerint nagy esélyed van,akkor mi lesz a babáddal?Mit fog enni és ki eteti majd?
2009. okt. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én a kislányomat az első szülinapig szoptattam.Rengeted előnye van,az orvosok nem győzik hangsulyozni.

Te határozd el magad,mikor hagynád abba,de mindenesetre ajánlatos,a fokozatos elvonás.Egy pár napig csak szopizás helyett adj neki mást,aztán 2helyett és így tovább,míg végül az esti maradjon utoljára.Így a mellek is lassan kevesebb tejet fognak termelni és kevesebb az esély a gyulladásra.

2009. okt. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én szeretem szoptatni, csak KEVESEBBSZER. Most éjjel is felkelt rengetegszer és nem aludt vissza, amíg 3x meg nem szoptattam. Kiköveteli magának. A nagyobb baj, hogy egy fél üveg babakaját vagy azzal megegyező mennyiségű gyümölcsöt, főzeléket sem eszik meg alkalmanként. Keveset eszik, így nem hízik, csak szopni akar. Csökkenteni szeretném a szoptatások számát, de a babám kiköveteli magának. Tehetek valamit? Nem akarom azonnal abbahagyni a szoptatást!!!!
2009. okt. 11. 13:52
 9/12 anonim ***** válasza:

Tulajdonéppen 1 éves koráig az anyatej kell legyen a fő tápláléka.10 hónaposan én is ennyiszer szoptattam ,vagy még többször,nálunk is állt a súly,kb.9-11 hóig.Utána 3 hónap alatt 1 kg hízott.Ha az éjjeli szopikat el akarod hagyni attól még nem valószínű hogy át fogja aludni az éjszakát.

A hajhullás sztem. nem gond a pattanások a hormonális változástól vannak.

20 hónapos a fiam,nappal 4x éjjel 1x2x még szopizik,és (borzamasan szörnyű dolog de) mellettem alszik.Amit én nagyon szeretek.

Sokan örülnének ha egy étkezésre ennyit enne a babájuk.

ekkora babánál nehéz csökkenteni a szopik számát,meg sem lehet vele beszélni,pár hónap múlva magától kevesebbet fog kérni.

2009. okt. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon megterhelő lett volna ennyiszer szoptatni.

A fiam most, 13 hósan hagyta el, de 10 hónaposan már csak háromszor szopott napközben és egyszer éjjel.

Akinek nem szopizik ennyiszer a babája, annak nehéz beleéreznie magát. Arról nem is beszélve, hogy a nagyobbik elég féltékeny volt így is. Néha így is megkaptam, hogy anya, te csak mindig a tesót szoptatod....

Ahogy írod sokszor szopik, de mégsem hízik, így valószínű, hogy nem az éhség miatt szopizik,illetve ha amiatt is az sem hoz már gyarapodást.

Csoda nem fog történni, neked kell lépned. Vagy úgy döntesz, hogy még csinálod tovább vagy úgy, hogy ha sírás árán is, de csökkented a szopizást és folyamatosan próbálod növelni az egyebet. Persze előfordul, hogy egy baba egyik napról a másikra nem akar már szopizni, de szerintem nem az aki eddig 10-szer szopizott.

2009. okt. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!