Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért irtózom a fejéstől?

Miért irtózom a fejéstől?

Figyelt kérdés

Van még így valaki rajtam kívül? Már nem szopik a babám (11 hónapos), de mikor terhes voltam, akkor is a gondolattól is rázott a hideg, hogy a saját mellemet kell fejnem. A kórházban meg sem próbáltam, mert mikor rámszólt a nővér, hogy fejjek, úgy éreztem, elájulok.


A szobatársaim mind fejtek, én a látványtól is rosszul voltam.


Pedig nem ért gyerekkori trauma, a szoptatással sem volt gond.. de a fejés... :(( És tudom, a következő gyerekkel is így lesz. :((( Van valami praktika szerintetek, hogy a félelemmel vegyes irtózásom elmúljon?


2009. okt. 10. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha írtózol tőle, és nincs rá különösebb okod, akkor nem kell fejned.

Nálunk a kórházban nem is javasolták (13 hós a fiam), ami nekem furcsa volt, mert a nagyfiamnál (5 év) rögtön letámadtak, hogy akkor tessék fejni. Én úgy vettem észre, hogy mára más lett a szemlélet. Én azért fejtem, mert akkor sok tejem volt és azt gondoltam most is így lesz. Valóban lett, de nem annyi, szóval nem csak azon múlik.

Ha a babád igény szerint szoptatod és éjjel is felkel, akkor ki lehet bírni fejés nélkül.

2009. okt. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én azt nem bírtam nézni, ahogy a mellbimbómból több sugárban spriccel a tej. A kórházban egyszerűbb volt, ott géppel fejtem, és a mellszívó szerelékeket annyiszor sterilizálták már, h' egyiken sem lehetett átlátni. (Csak azokat volt szabad használni, saját cuccot nem.) Így otthon az új mellszívómnál szembesültem csak ezzel a látvánnyal. Egyébként megdöbbentem magamon, h' miért pont ez váltott ki belőlem viszolygást, de magyarázatot nem találtam rá. Kézzel nem is álltam neki. A vicces az, h' a kórházban sok nőt láttam kézzel vagy géppel fejni, és az sohasem taszított.
2009. okt. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi Lányok! Hát, remélem a következő babámmal is ilyen szerencsés leszek, hogy nem kell majd fejni. Nem volt se több, se kevesebb, pont annyi volt, amennyi kellett, és mivel nem feszült a mellem sosem, így "megúsztam" a fejést. Nekem géppel sem ment.. Rátettem, de annyira remegett a kezem az egésztől, hogy meg se próbáltam. A kézi fejést már gondolatban is elutasítottam. De ezek szerint lehet, hogy nemcsak én vagyok ezzel így. :)


Szép hetet kívánok Nektek.

2009. okt. 11. 22:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Engem is taszít a fejés. Nem tűnik természetesnek. Szerencsére jól elvagyok nélküle. 6 hetes babó anyukája
2009. okt. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mintha csak én írtam volna, de ezt senkinek nem mertem még bevallani. Engem a hideg kiráz, olyan érzésem van a fejőgépekkel kapcsolatban mintha valami középkori kinzóeszközök lennének. Szerencsésnek érzem magam, mert még soha nem volt mellgyulladásom. Úgy voltam vele, hogy nem fejek, igény szerint szoptatpm a babámat és Ő majd szépen kiszopizza. Még most is szopik szerencsére és 6 hónapos.
2009. okt. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!