Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, ha 3 hónapos fiam...

Mit tegyek, ha 3 hónapos fiam naponta 14-16 (! ) -szor szopizik? Lassan az önképem két tejeszacskóval egyenlő.

Figyelt kérdés
Ez nem baj, csak emellett reggel 7 és este 9 között 2x 1 órát alszik, éjszaka pedig min. 3x kér enni. A napokban már éjszaka is óránként eszik, 10 perceket, majd alszik tovább. Fejlődési ugrás lenne? Szerintetek meddig mehet ez így, hagyjam, s ha majd mászik/játszik, ritkábban eszik majd? Eleinte lusta volt szopizni, üvegből adtam a lefejt tejcsit, este és éjszaka pótoltam tápszerrel, mert 130akat evett és annyi lefejt tej nem jött össze. Akkor 3 óránként evett magától. Most nem mérem, nem pótlok, nem teáztatom, bízom abban, ha nem sír, minden OK. De akkor valami mégsincs rendben, ha ilyen gyakran eszik, nem? Amúgy közel 7 kg a kicsike, hasról hátra forog és sokat nevetgél, beszél...csak az én életem szűnt meg teljesen...
2009. okt. 11. 19:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valóban fejlődési ugrásnál tart. Ennek azonban nem kellene 3-4napnál tovább tartania, ugynis a szervezet ennyi idő alatt reagál a sűrű szoptatásra, így több tejet fog termelni. Ha ez még nem tart ennyi ideje ne aggódj, majd abbahagyja a sűrű szopizást.
2009. okt. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, már 6 napja tart, előtte is 2 óránként evett, ha esemény volt (séta, vagy bármi, ami nem itthon történik), akkor max 2.5 óra. Most séta közben is visít 1 óra elteltével :) Egészen kicsi korában volt 3 órás a tűréshatára :), de akkor jókat aludt is napközben, most meg éberen figyel egész nap :)
2009. okt. 11. 20:25
 3/16 anonim ***** válasza:
Ez azért elég ultra. Lehet, hogy érdemes lenne újra mérni, hogy vajon mennyit eszik egy szopira, nem? Becsüllek érte, hogy képes vagy ezt így csinálni, nekem nem gondolom, hogy menne. Én azért utána járnék. Tudsz mérhető mennyiséget fejni közvetlen fejés után?
2009. okt. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam fejni már rég, szopi után 60-at mértem egyik délelőtt, de aztán - mivel utál méreckedni- nem erőltettem. Önállóan, látványosan cuppan le a ciciről, amikor végzett, utána nem sír, hanem pihizik 5 percet, majd kipattan a szeme és hív játszani :)
2009. okt. 11. 21:38
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem eszik egyszerre eleget,ezért éhezik meg ilyen hamar. Vagy nincs elég tejed (ami nem csoda,hisz nincs ideje eleget termelni),vagy nem szivja ki rendesen. Muszáj lenne gyakran mérni,hogy mennyit eszik egyszerre,és hogy szopi után marad-e még tej a ciciben.

Én azt tanácsolom,hogy jó lenne kihúzni a 2 szopi közötti idöt,mert igy tényleg nincs ideje a mellnek elég tejet termelni,a baba meg emiatt eszik gyakran. Tereld el a figyelmét,játsz vele sokat,fáraszd le,hogy aludjon,igy nyersz idöt és ne rakd röktön mellre,ha nyügös sem. Igy szép lassan litolódik az idö.Nálunk is igy volt. 15-én lesz 4 hónapos a babám,már 4 órát simán kibir,ha alszik 5-6-ot is,bár éjjel kb 2-szer szopik.

2009. okt. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot, próbálom én is...a napunk úgy néz ki, hogy reggel 7 után már nem alszik vissza, s onnantól cici, játék kb 40 percig, majd amikor nyűgös lesz, és minden átmenet nélkül sírni kezd, megpróbálom megnyugtatni. Ilyenkor szemeit becsukva, könnyezve , üvöltve sír. Ha emellett ásítozik és dörzsöli a kis szemét, dobálja magát, akkor megpróbálom elaltatni: besötétítek, pár korty babavíz, rongyika, cumi, pocak simi. Ha sikerül, nyerek 10 percet, de aztán megint ébren van és sír. Könnyekkel :( Ilyenkor jön a cici, olyankor már vigyorog, amikor kicsomagolom magamat. :) Na, ezt képzeljétek el 1 órába sűrítve, max 1h 10p-be.

Hogy érez6zétek, leírom a tegnapi napunk feljegyzéseit a mobilomból:

00:30, 02:50, 05:20, 06:20, 07:20 cici, majd reggeli játék. 08:20 cici, játék, 09:35 cici, játék, 10:50 cici, 11:20tól babakocsis séta, 12:15-13:10: Alvás, 13:20 cici, játék, 14:15 cici, játék, 15:30 cici, játék (még mindig nem fáradt ki, pedig torna is volt benne, 16:35 cici 1 órán át...17:50től alvás, 18:30 cici,játék, 19:30 cici,játék, 20:20: fürdés, 20:40 cici, altatás, 21-től aludt

2009. okt. 12. 07:47
 7/16 A kérdező kommentje:
Bocs, hosszú...de már totál kivagyok és így talán látjátok, hogy mit kéne másképp csinálnom.. :( Ma mérni fogom és megírom az eredményt.
2009. okt. 12. 07:48
 8/16 anonim ***** válasza:

Húzd az időt,ne hadj neki 2.5-3 óránál előbb cicit,szerintem nem eszik eleget egyszerre(lusta kiszívni a végét,a tápláló tejet) és nehagyd cicin elaludni.Hidd el ,meg fogja szokni.Nem vagyok a mérésnek híve(minden kaja után),de ilyen esetben érdemes lehet.Ne sötétíts be sztem nappal,mert fel fogja cserélni az éjszakát a nappallal és nehéz lesz visszaszoktatni.

Van "napirendetek"?

2009. okt. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Még 1 ötlet,lehet hasfájós.Túl hamar kap enni és még a megemésztetlen tejre issza a frisset.Pukizni,büfizni tud rendesen?Amikor "dobálja" magát az milyen?Le tudod írni?
2009. okt. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Kapálódzik, fejét jobbra-balra dobálja, karjával csapkod. Büfi mindig van, ma viszont túl vagyunk egy 2 órás hasgörcsön :( Utána 10 percet pihizett, majd evett, mértem: 110et. Most kimerülten alszik.
2009. okt. 12. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!