Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, hogy ne fájjon...

Mit tegyek, hogy ne fájjon ennyire a Picim hasa? Már teljesen kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Már azt sem tudom, mit egyek vagy ne egyek. 2,5 hetes babámnak napok óta olyan hasfájása van, hogy borzasztó. Tekeri magát, én meg majd meghalok, mikor látom, mert tehetetlen vagyok.

Kerülöm a k-betűs kajákat, a hüvelyesekt, a fűszeres ételeket, mégis.

Már vettünk Espumisan emulziót, de attól meg megy a has. Nem is tudom, azt is merjem-e tovább adni neki.

Most főztem Mecsek bio baby-teát. Az jó lesz? Bár a védőnő a lelekemre kötötte, h teát nem adok neki, csak felforralt és visszahűtött vizet.

Ti hogyan enyhítettettek a fájdalmon? Nektek mi vált be?

Egyáltalán, ha már fáj a poci, hogyan tudom megnyugtatni?

Minden tanácsot szívesen fogadok.


2009. okt. 12. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Hasra fektetés, esetleg közben hátsimogatás.
2009. okt. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát amig fáj a hasa,lehet,hogy nem lehet megnyugtatni,legalábbis nálunk ez volt,az a 15-20 perc rettenetes volt,majd hirtelen elmúlt. Amikor kicsit fájt a hasa,akkor még kezelhetö volt,emelgettem neki a lábát a hasához,simogattam. Meg kólikás pózban sétáltam vele. Nekünk semmilyen szer nem használt,csak az idö...
2009. okt. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja,teát nekem se javasolt a doki,inkább ne adj neki.
2009. okt. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is a Mecsek Baby teát javasolta a gyermekorvosom, illetve az Infacolt. Az utóbbi nagyon bevált, lassan 2 hete, hogy használjuk, azóta nem volt a picinek hasfájása.

Egy 6 hetes kislány anyukája

2009. okt. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk se infacol,espumisan,se homeos, a tea még rossszabb volt, még jobban görcsölt! Őszintén: az idő,hogy kinőtte,az segített!!! Azt hittem a végére 3,5 hónap, hogy megbolondulok, nagyon kimerültem!!! Sok türelmet neked is!!!
2009. okt. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Széklete volt? Az én babámnak 1 hetesen ugyan ez volt a baja, és adhattam bármit, csak a szélcső volt az ami abban a pillanatban rögtön segített, és azon nyomban el is aludt.Csak arra ügyelj, ha beválik, nem szabad sűrűn használni, mert hozzászokik.Én akkor használom amikor abszolút nem tud kakálni 1-2 napja, és nagyon sír.
2009. okt. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a tanácsokat!

Eddig is főleg hason altattam, mert úgy tud igazán pihenni. Már a kórházban is jelezték.

Simogatom a hasiját a hátát, de nem segít. Pár percig jó, aztán megint összerántja.

Kaki meg napi egy, max 2 van. Az is nagyon híg.

Mindenestre holnap megyünk gyerekorvoshoz kontrollra, majd hátha mond vmi okosat.

Amúgy az Espumisan nem jött be, sőt, szerintem még rosszabb. A tea lehet, hogy segített, de az is lehet, hogy tegnap épp magától elmúlt.

Akkor viszont reménykedhetek, hogy nemsokára kinövi? Bár addig még hosszú nyűglődéseink lesznek...

Az a szélcső hol kapható?Még nem is hallottam róla.S hogy kell használni?

2009. okt. 13. 11:33
 8/8 anonim ***** válasza:
A szélcső gyógyszertárban kapható, a kis fenekükbe kell picikét felnyomni, és rengeteg puki meg kaki jön ki.Nagyon jó dolog.
2009. okt. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!