Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha szülés után csak 3-5...

Ha szülés után csak 3-5 nappal indul be a tejem, akkor addig mit eszik a babám?

Figyelt kérdés

Császáros leszek, nem tudom hogy mire számítsak a tej beindulását illetően. Úgy hallottam egy napig nem is lehet fejni és értelme sincs nagyon.

A babának a csecsemő osztályon addig napokig cukros vizet adnak vagy más tejét üvegből? Hogyan van? Elmesélnétek császáros anyukák? A Sote II.-n fogok szülni.

Köszönöm, 21 hetes km


2009. okt. 12. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Rendes szülésem volt és csak 7 nap után indult be a tejem. Addig tápszert vettem neki.

(Külföldön szültem, aznap haza kellett jönni a kórházból mikor megszületett, így nem tudom a kórházban mit adnak.) Gondolom, azért nem cukros vizet kapnak, hanem ott is tápszert.

2009. okt. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Kicsit elcsodálkoztam! Aznap haza küldtek??? Elég meglepő!

És egy hét után minden gond nélkül elfogadta a babád a cicit a cumisüveg és a tápszer után? Ha így van, akkor ez megnyugtató!:)

2009. okt. 12. 12:00
 3/12 anonim ***** válasza:
Az ÁEK-ban szültem, én is császárral. Nekem 4 nap után indult be a tejem. Ott cukros vizet adtak a babának, de azt mondták, hogy az nem is igazi cukros víz, hanem az a fiziológiás oldat, amit mi is kaptunk infúzióban. Előttem bontotta ki az üveget a csecsemős, és azt öntötte bele cumisüvegbe. Ha nagyon ragaszkodik valaki hozzá, akkor kap a baba tápszert. Az én kisfiam csak a c.vizet kapta, igazából nem volt vele gond szerintem. Aztán szépen beindult a tejem, és még mindig szoptatom, most 10 hós.
2009. okt. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia, én is külföldön szültem, úgyhogy nem tudom otthon hogy van. Nálunk úgy volt hogy másnap kellett elkezdeni fejni, nekem a 3. nap már volt egy kis előtejem. Itt más lefejt tejét és tápszert kapott a babám azon az első két napon, nem cumisüvegből hanem nagy injekciós fecskendőből.
2009. okt. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még csak azt kérdezném, hogy a babáitok minden gond nélkül megtanult szopizni? Nekem ez az egyik félelmem, hogy nem lesz szopóreflexe vagy lusta lesz szopni ha másképp is megkaphatja a tejet vagy tápot!

Sajnos rossz emlékem van ezzel kapcsolatban, és szeretném ha most minden simán menne.

Ikreket szültem sok évvel ezelőtt, és 1 hónapot töltöttek inkubátorban intenzív osztályon.

2 hónap elteltével mikor kijöttel a kórházból nagyon megszenvedtem velük, az egyik lány egyáltalán nem szopott, a másik is csak ímmel-ámmal.

Ezért vagyok ilyen tudatlan és aggodó!

2009. okt. 12. 12:24
 6/12 anonim ***** válasza:

Császáros voltam, pénteken délelőtt császároztak, vasárnap délelőtt elöntött a tej. Kislányom addig is szopizott, pár csepp előtejet. Már a 20. héttől volt előtejem, de nyugi szülés után az mindenkinek van. Szóval császár után 3 órával odahozták szopizni, és utána végig velem volt(kivéve első éjjel), akkor szopott mikor akart. Ahol én szültem ott tápszert adnak azoknak a babáknak akiknek nincs tejük.

De miért lesz a baba napokig a csecsemőosztályon? Velem végig ott volt, első naptól kezdve.

2009. okt. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Még nem tudom, hogy mi lesz a babával szülés után, még nem voltam a kórházban látogatóban. Annyit tudok, hogy engem 1 napig valamiféle örzőben tartanak a császár után. Ide egyszer hozzák fel a babát összesen. Másnap levisznek a szülészetre de hogy milyen szobába kerülök, nem tudom. Utána kell kérdeznem, hogy van e lehetőség császár után baba-mama szobába menni. El fogom e tudni látni a babát a második naptól. Sajnos a császárról sincs tapasztalatom, nem tudom mennyire fog fájni a seb, stb...tele vagyok bizonytalansággal e téren.
2009. okt. 12. 12:53
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is császárral szültem a SOTE II-n 5 hónappal ezelőtt. A műtét és utána a seb sem fáj vészesen. Az első felállás nem egy leányálom, de ki lehet bírni. (a hasszorítós bugyi nagyon jó!)

Szóval engem késő délelőtt műtöttek, utána kerültem az őrzőbe. 12 óra után lehet/kell felkelni, zuhanyozni, utána általában már viszik is le az embert a gyerekágyas osztályra. (én csak reggel kerültem le, mert éjjel nem kelhettem fel, mert az zavarta volna a többi beteget a pihenésben) Amint lekerülsz a gyerekágyra, rögtön veled lehet a baba, ha szeretnéd. Én csak első éjjel "vittem vissza", egyébként folyamatosan velem volt és szopizta a pár csepp előtejet. 3.napon már durván beindult a tejtermelés, jóval több lett, mint amennyit megevett:-) és azóta is boldogan szopizik.

2009. okt. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, aznap hazaküldtek :( Kicsit drasztikus megoldás, sokáig nem pihentem ki magam a szülés után. De azonnal elfogadta a cicit miután megindult a tej, nem ellenkezett :)
2009. okt. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is császáros voltam.Péntek este műtőttek,vasárnap már volt tejem.Addig kapott pótlást,tápszert pohárbol a klinikán.Kedden jöttünk haza,azota is szopizik.Evés elött és után lemérik a babákat és eszerint kapnak potlást.Sok sikert erőt kivánok,és ne add fel a szopizást.
2009. okt. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!