Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Két napja szültem, a tejem...

Két napja szültem, a tejem nem indult meg még eddig. Lesz nekem tejem annak ellenére is, hogy alvásproblémám van és nem tudok aludni az idegtől?

Figyelt kérdés
A babámnak sürű a vére, ezért a csecsemőoszályon infúziózzák. Én annyira aggódom érte, hogy nem tudok aludni se és még tejem sincs. Pedig egy nap 4 szer szopizataom, de nem indul. Már véresre szívta a bimbóimat. Félek, ha nem tudok aludni az idegességtől nem termelődik tejem se!
2009. okt. 13. 23:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kitartás. Nekem egy hét után indult be és 1 éve szoptatok. Viszont aludnod kéne...és enned. Egyátalán honnan a fenéből netezel az éjszaka közepén??? Menjél szépen és feküdj le, a babádnak is ezzel segítesz a legtöbbet. Kérd meg a párod vegyen neked Hovát, este azt szedheted.

Szorítok értetek!!

2009. okt. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Először is gratulálok a picifiadhoz! :)

Másodjára nyugodj meg! A tejci 4 nap után idul be,addig a pár csepp sűrű sárga előtelcit megkapja,nekem is ezt mondta a csecsemős nővér.Tedd minden egyes alkalomkor cicire a babát,amikor csak veled lehet,ne 3 óránként!! Az első 3-4 nap nem kell 3 óránként,rakd akor is mellre nyugodtan,mikor nem éhes,így tud üzenni az agy a mellnek,hogy termelni kell a kisembernek! :)

A sűrű vért vérhigítózzák,beáll az hidd el!! Kitartást kívánok,és értesíts hogy mi a helyzet! :)

Pusza!

Ada.

2009. okt. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, minden rendben lesz a kicsivel, ez ma már nem probléma. Viszont neked feltétlenül szükséged van az alvásra, másképp nem megy. Aludni sokat és sokat inni. A tej pedig beindul majd, minél többször tedd mellre a kicsit. Az én kisfiam koraszülött volt, két hétig nem is szoptathattam. Úgy mentünk haza a kórházból két hét után, hogy alig volt tejem. Aztán otthon pihentem, megnyugodtam, többször szopiztattam és úgy beindult a tejem, ahogy kell. Két hét után. Most hat hónapos, és 8,5 kg.Úgyhogy ne aggódj, azzal sokat ártasz. Sok sikert és gratulálok:)
2009. okt. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem csak az ötödik napon indult be rendesen a tejtermelés, és azóta is rendesen szopik és szépen gyarapszik az azóta 6 hetes babám. Ha meg véresre szopta a melledet, akkor lehet, hogy rossz technikával kapja be a mellbimbódat! Kérj segítséget tapasztalt embertöl, pl csecsemös növértöl! Nekem nagyon sokat segítettek anno. Normálisan lehet a melled kicsit érzékeny az elején (nincs a strapához szokva...), de véresre nem kéne szívnia!
2009. okt. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget!!
2009. okt. 17. 19:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Hogy van a picur? Tejci beindult?
2009. okt. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, beindult, csak a bal mellből 20 ml, jön, a jobból meg 110. De rájöttem minél többet van mellen annál kevesebbet kell tápszerrel pótolni. Mostmár napi szinten kb. csak 50 ml-t pótolok. Éjjel is szoptatok.
2009. nov. 11. 09:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Na,ennek örülök! Gratulálok,és sok tejcit kívánok! :) Kicsi Manó jobban van?
2009. nov. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen persze, kissé hasfájós, de nagyon szeretjük egymást, a sok sírása ellenére. A vérsürűségi dolog is 2-3 nap alatt rendeződött már az elején. Köszi szépen!! :-)
2009. nov. 12. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!