Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet-e összefüggés a kisgyerm...

Lehet-e összefüggés a kisgyermekkori autizmus és a szoptatás között? Olvastam, hogy az autistáknak alacsonyabb az oxitocin-szintje, ami csecsemő korban az anyatejjel is bekerülhet a szervezetükbe.

Figyelt kérdés
Ez eléggé fájdalmas téma, mert ha valakinek kiderül a gyermekéről hogy autista, az édesanyák könnyen önmagukat hibáztatják. Másrészt hasonló a helyzet a szoptatásnál is, ha nincs elég tej a szülők miatta is szoronganak, így kénytelenek tápszerezni. NEM SZOPTATÁSPÁRTIAK TÁBORÁT ERŐSÍTEM, csak mint feltevés foglalkoztat.( A családban van autista kisfiú, és sajnos csak rövid ideig volt teje az anyukájának.) Persze egyenlőre nincs bizonyíték az autizmus kialakulására, csak feltevések (védőoltás higanytartalma, súlyosabb betegségek stb)...

2013. jún. 30. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem hiszem, de ez megint tipikusan olyan, hogy mindent belelehet magyarázni.
2013. jún. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pár napja olyat láttam, hogy a sokáig szoptatott babák hamarabb beszélnek.


Ezek olyan, meg nem erősített összefüggések, amiknek szerintem nagyjából semmi alapjuk nincs.

Én egyik gyerekemet sem tudtam 4 hónapos koránál tovább szoptatni, most remegjek, hátha valamelyik autista lesz?

Én soha egy percig nem hibáztattam magam, isten látja lelkem, amit emberi erővel lehetett, megtettem a tejért meg a szoptatásért.


Ha emiatt lenne autista, vagy emiatt lenne más egyéb baja valamelyiknek, akkor sem tudnék már rajta változtatni.


De szerintem az anyatejnek és az autizmusnak nincs köze egymáshoz, ez így, hogy alacsonyabb vmilyen szint, ami az anyatejjel is bejut a szervezetbe, szerintem kevés. MEg oxitocin?

2013. jún. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

"Pár napja olyat láttam, hogy a sokáig szoptatott babák hamarabb beszélnek."

Erre pont tudok ellenpéldát :D

Uncsitesómnak 2 kisfia van az elsőt 8 hónapig szoptatta nagyon hamar megtanult beszélni. :)

A másikat most tavasszal választotta már ő el a ciciről mert már majdnem 2 éves volt akkor és még mindig alig akar vmit mondani a gyerek. :D csak amit nagyon muszáj. :D

Szóval ezekhez mindent bele lehet magyarázni. Nem vagyok kutató, tudós semmi így érdemben nem tudom megmondani h van-e köze hozzá vagy sem. Vmi oka biztos van ennek is.

2013. jún. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos mindketőt cáfolni tudom (persze egy eredmény nem eredmény) a legnagyobb fiam autista sajnos enyhe fokban. 11 hóig szopott, 6 hónapos koráig csak anyatejes volt.

2.5 éves korában mondta ki az első szavait.

A legkisebb fiam 10 hónapig szopott, 2 éves még nem beszél. (autistának nem tűnik hála istennek egyenlőre)

2013. jún. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Szia! 7 éves lányom 3 hétig kapott anyatejet, és az egy éves védőoltásnál rohamosan romlott az állapota. Kiderült aspergeres autista. Kisebbikem 7 hónapig kapott anyatejet, ő hiperaktív.

Ennek ellenére nem hiszem, hogy öszzefüggésben van a szoptatással.

2013. jún. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem igaz. Ha igaz lenne, minden gyerek megelőző jelleggel kapna oxitocint, hogy ne legyen autista.

Az autizmusnak genetikai okai vannnak.

2013. jún. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6-osnak igaza van.

Amúgy nem lehet, hogy azért alacsonyabb az oxitocin szintjük, mert autik?

Ami pedig az oltásokat illeti: bizonyítottan hamis!

Az autista tünetek hirtelen előjöhetnek, erősödhetnek, és ha ez egybeesik az oltás idejével...

2013. jún. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A 6-os válaszolónak én is igazat adnék ( egyébként a Wikipédiában olvastam az oxitocin értelmezése alatt: [link] ), de sajnos nagy lobbi a gyógyszeripar, és szerintem bizonyos kutatásokban jóval előrébb járnak, mint mi gondolnánk. Úgyhogy lehet szándékosság is amögött, hogy bizonyos betegségek gyógymódját "visszatartják", késleltetik, vagy magas értékesítési áron kínálják, ami egy kis embernek megfizethetetlen, vagy egy államnak nem éri meg támogatni a készítményt (főleg ha nem 100 %-ban biztos a gyógyulás).
2013. júl. 1. 14:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Az autizmust még magzati korban váltja ki valamely külső ok, erre "fogékony" génkombináció esetén. Tehát autistává nem születés után válik valaki, hanem jóval előbb a magzati fejlődés során.


48/F (érintett szülő)

2013. júl. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Régi ez a poszt, de mostanában engem is foglalkoztatott ez a téma és megtaláltam ezt a kérdést... Ha esetleg valaki még olvassa, néhány adalék:


Az anyatejben több hormon is megtalálható, így a leptin, oxitocin, inzulin stb.


Az autizmus és a szoptatás kapcsolatára legyen itt két cikk:

[link]

[link]


Itt a hosszútávú, egy évnél további szoptatás előnyeiről írnak, s a hatásait pozitív irányban kapcsolatba hozzák az autizmussal is.

2017. márc. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!