Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tehetnék, hogy 4 hónapos...

Mit tehetnék, hogy 4 hónapos babám tovább szívja a cicit mint pár perc?

Figyelt kérdés
Másfél hete fogzik, és szegénynek nagyon fáj az ínye, így 10 perc helyett csak pár percig szopik, utána elkezd üvölteni. Sajnos így nem is eszik annyit, amennyit szokott, a gyarapodása is szinte leállt. Csak anyatejet kap, ezek után sem szeretnék mást adni neki. Meddig tarthat ez még így?
2009. okt. 17. 16:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben valahogy megpróbálnám csillapítani a fájdalmát pl. Panadollal. Persze az sem jó, ha ezzel tömöd tele, de a legnehezebb órákon/napokon átsegítheti. Ha így sem tud szopni, akkor szerintem fejd le, és kiskanállal próbáld etetni.
2009. okt. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én evés előtt bekentem neki fogzáskönnyítő Dentinox géllel, de ezt egy nap csak háromszor lehet hasznáni. A chamomilla 15ch nevű homeós bogyó jött be, napi 3X5 golyó, és egy nap múlva már látványos volt a javulás, vígan cicizett.Mikor elindul így egy fog, akkor tanácsos adni pár napig, amíg lecseng.
2009. okt. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha hirtelen semmi nincs otthon, adj neki Nurofen szirupot, vagy kúpot, vagy Germicidet, ha nagyon sír és fáj neki!
2009. okt. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
1. vagyok. A Dentinox nagyon jó, de nem szoptatás előtt. Ezért sem írtam... Mert ha közvetlenül szoptatás előtt bekened vele az ínyét, akkor szerintem többet nyel le belőle, és elzsibbaszthatja ott is, ahol nem kellene.
2009. okt. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

A 2. válaszolótól kérdezném, hogy hogyan adtad a homeós golyókat. cici előtt fél órával, vagy utána.

Én este szoktam neki adni ebből cici előtt és eddig bevált- legalábbis ami az éjszakát illeti.

2009. okt. 17. 18:21
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja, és további ötleteket várok. Köszi előre is.
2009. okt. 17. 18:22
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is az volt a problémám mint Neked,

Chamomilla golyócskát akartam venni a fiamnak, de akkor pont nem volt a gyógyszertárban /elfogyott, de nagyon jó/ kaptam helyette a ATROPA BELLADONNA 9ch-t. Azóta nincs gond a szopival. Nagyon jó, csak ajánlani tudom. A Dentinox is nagyon jó, de azt lefekvés előtt kell bekenni az ínyét. Legalábbis én így tudom. Minden jót.

2009. okt. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

szia, én nem gyógyszereznék, hanem gyakrabban etetném. ha tényleg fogzik cssak és nem beteg, akkor pár nap alatt javul a helyzet. az is lehet, hogy neked fog megjönni és azért nem ízlik neki (nekem is volt ilyen, egyszerre fogzott és jött meg, minden etetés üvöltésbe torkollt). ne add fel, ne fejjél, ne üvegeztesd, mert leszokhat a ciciről, ha kényelmesebb megoldást kínálsz. ha nem javul a helyzet fordulj a szoptatási tanácsadókhoz, nagyon jó fejek, odafigyelnek és hasznos személyes tanácsadást kapsz ingyen:


www.lll.hu

2009. okt. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

gyakrabban rakom cicire, a cumisüveget abszolút nem fogadja el, kiköpi. remélem javul a helyzet.


amúgy a babák már egy héttel előbb megérzik, ha megjön?

2009. okt. 17. 19:25
 10/12 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem írni, hogy a cumisüveget kiköpi, sokszor még kiskanállal sem fogadja el a lefejt tejet.
2009. okt. 19. 08:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!