Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt védekeztek?...

Szoptatás alatt védekeztek? Többi lent

Figyelt kérdés
azt hallottam hogy a szoptatás alatt akinek még nincs menszije annak nem kell védekezni mert nincs peteérés akkor nem lehetsz terhes.igaz ez vagy tévhit?van itt valaki aki terhes lett szoptatás alatt pl?
2013. júl. 15. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Hát ez bizony tévhit. És sokat esnek így teherbe.

A peteérés ugyanis mindig megelőzi a menstruációt, és hát lássuk be, sokan nem tudják, szoptatás alatt mikor van a szülés utáni első peteérés.

Amit tudni kell: aki kizárólag szoptat, éjszaka is, a gyermeke semmi mást nem kap, csak anyatejet, és a baba nem múlt el 6 hónapos, annál az anyukánál kisebb a peteérés bekövetkeztének az esélye, de azért nem kizárt.

Úgyhogy: védekezni KELL!

2013. júl. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

tévhit....elvileg amúgy addig véd,míg kizárólag szoptatsz napi nagyon sokszor...gyakorlatban én ilyesmit nem kockáztatnék...

Peteérésed amúgy az első mensi előtt két héttel van általában,szóval a menzesz már peteérés után van..

Ha konkrét példát szeretnél,barátnőm gyereke 8 hónapos volt,mikor megfogant a tesó,és még bőven sokszor szoptatott..Én is szoptatás mellett estem teherbe minden gond nélkül(bár ez annyira nem számít,mert én már csak napi 1-2szer szoptattam és újra menstruáltam is,több,mint egy éve..)

2013. júl. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát ez durva..bár én éjjel is szoptatok nappal meg nagyon sokszor cicin van a gyermek :) igény szerint.:) szóval akkor még igy is lehetek terhes?kissé nem kellene mert még csak 7 hetes ..
2013. júl. 15. 14:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
hát,akkor védekezni kell,ennyi a titok...Nekem egyébként orvosom azzal kezdte a 6 hetes kontrollon,h ugye tudom,h a szoptatás nem védekezés,és hogy tudjuk-e már mivel szeretnénk védekezni.Csodálom,h van olyan orvos,aki erről nem beszél elsők között...
2013. júl. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom, hogy mennyire tévhit. Biztos vannak kivételek, nekem a dokim azt mondta,h elvileg az a normális ha kizárólagos szoptatás véd. Mi nem védekeztünk, védekezünk a nagyobbik gyereknél sem és most a picinél sem.Pedig most már 4x megjött és még szoptatok. De engem véd, pedig jöhetne az újabb kistesó.
2013. júl. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó,senki nem mondta,h nem véd,mindenki írta,h a kizárólagos.gyakori szoptatás elvben igen,DE ez nem egy BIZTOS védekezési mód,nálatok oké lenne,ha jönne a gyerek,de akinél nem,az inkább ne kockáztasson ilyenekkel szerintem...
2013. júl. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

100 %-os védelmet az nyújt, ha nem szeretkeztek. :)


Viszont mivel sok ellenpéldát látok magam körül, hogy a szoptatás nagyon nem ad védelmet, így a 6 hetes kontrollon beszélj erről a nőgyógyászoddal. Addig elvileg egyébként sem szabad nemi életet élni. A vdekezésre van több módszer is szoptatás mellett (gyógyszer, spirál, óvszer), de mindenképp szükség van rá, ha nem akarsz kis korkülönbséggel babákat. :)

2013. júl. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!