Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális, hogy ennyire hullik...

Normális, hogy ennyire hullik a hajam?

Figyelt kérdés
A babám 4 hós kora körül kezdődött, de csak az ősznek tudtam be...viszont azóta is tart, nem foltokban hanem mindenhonnan. Azóta (kb. másfél hónap) alatt már elvesztettem kb. a hajkoronám 20-30%-át, szóval nagyon érezhető...elég hosszú hajam van és a copfomat már nem tartja meg egyáltalán az a gumi amit használtam ez előtt...lehet ez a szopi miatt, avgy keressek fel egy orvost?...
2009. okt. 19. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
a szoptatástól van. ez a vashiány jele, nem ártana egy vérkép és azonnal kezd el vitanimt szedni. egy bizonyos fokig normális a hajhullás és pótlódik is szoptatás alatt, de mindenképp nézesd meg magad, ha ennyire drasztikus, mert valószínű, hogy súlyos tápanyaghiányod van, aminek egyéb szövődményei is lehetnek...
2009. okt. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
rendben... köszönöm szépen a gyors választ!
2009. okt. 19. 21:56
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem is nagyon hullott a szoptatás alatt (mondjuk azért nem ennyire). Szedj vitamint!
2009. okt. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hűűűű mintha csak én írtam volna!!! Nekünk is 4 hónapos kor körül jelentkezett, iszonyatosan hullik a hajam azóta is. Szoptatok és szedem az Elevitet, meg a vasat, de vérvételen még nem voltam. Szerintem ez inkább hormonális lehet.
2009. okt. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is nagyon hullik:(. Valóban lehet vas- és vitaminhiány az oka, de mindenképpen vérképet kell készíteni, mivel ha mégsem ez az ok, akkor a plussz vasbevitel többet árt, mint használ!!! Nekem például magas a vasam és a többi érték is rendben van, mégis hullik. Az orvos szerint ezt hormonok okozzák, később magától rendeződik. Ebben bízom én is! Kitartás, kismamák!
2009. okt. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát..lehet, hogy a hormonok, mert mindennek a tetejében olyan pattanásos vagyok mint egy kamaszlány...mind1, azért elmegyek vele dokihoz is...köszi lányok!
2009. okt. 19. 23:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Így vagyok én is, mi 3 és fél hósak vagyunk, hullik a hajam , és előjöttek a pattanások. A terhesség alatt nem hullik ki az a hajmennyiség, aminek ki kéne egyébként, és az ilyenkor hullik ki. Szerintem kezd visszaállni a hormonháztartás.
2009. okt. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!