Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi idős koráig szoptattáto...

Mennyi idős koráig szoptattátok a babát?

Figyelt kérdés
Ti döntöttetek végül az elválasztás időpontjáról, vagy a baba? Mennyi idő után apadt el a tejetek? Normális az, hogy egy 1 éves még napi 3-4 szopik? Eszik mindent, jó étvággyal mellette. Lassan el kellene kezdjem elválasztani??
2009. okt. 19. 22:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
teljesen normális, hogy még szopizik, ha neked is rendben így, ne válaszd el. Én 14 hónapos koráig szoptattam a fiamat, de miattam (mozgásszervi problémáim lettek, iszonyú hátfájás, stb, így a szoptatás is megterhelő volt) elválasztottam. Ennek már egy hónapja, és még van tejem (tudok még kipréselni, sosem dagadt be, vagy hasonlók), viszont a hátam már nem fáj:) Szóval szoptasd, ha mindkettőtöknek jó így!
2009. okt. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Fájt a hátad? Mi köze a szoptatásnak a hátfájáshoz és a többi problémához? Őszintén érdekel, nekem is izületi gondjaim vannak. Köszi a választ!
2009. okt. 19. 23:01
 3/18 anonim ***** válasza:
67%
Lassan azért csökkentsd. Legyen ideje a fokozatosságnak. A szoptatás okozhat hátfájást.
2009. okt. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

2 évig az elsőt,3 év második.1.elválasztottam mert babás voltam(3 hós).2. teljesen magától.3.még szoptatom 20 hónapos.


Teljesen normális ha ennyiszer szopizik.Ebben a beteges influenzás időszakban ne válaszd el majd ha jön a jó idő.

1 éves kor után nő az anyatej kalóia és ellenanyagtartalma.

2009. okt. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%
14 hónapos koráig.Addígra már csak alvás elött szopizott,meg éjjel.Már elegem volt az éjjeli 7-8 ébrede´sböl.Ez hónapokon keresztül mwent.Èn választottam el.3 nap nehéz volt.1 hét alatt leszokott.
2009. okt. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

21 hónapos koráig, magától hagyta el

A kisebbik 7 hónapos, "cicfüggő".

2009. okt. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%

Az én fiam most lesz 17 hónapos,és cicizik napi 3x.Egy évesen még többször szopizott.Én várok arra,hogy ő elválassza magát,de eddig semmi erdménye.Most a téli időszak miatt nem bánom,hogy szopizik,de remélem tavaszra sikerül leszoknia róla!

Szerintem ha rendesen eszik a szopik mellett és neked sem "terhes"szoptatni akkor hagyd nyugodtan!

2009. okt. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
10 hónapos koráig, én döntöttem el (egészségügyi okok miatt). 3 hete szoptattam utoljára, még mindig van tejem, tejapasztó homeós szert szedek. A babámat egyáltalán nem viselte meg, szereti a tápszert is.
2009. okt. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
Nekem az első két éves koráig szopizott, de már csak esténként. Aztán magától hagyta el. Tejem az még majdnem egy évre rá is volt, úgy vettem észre, hogy amikor fújtam az orrom és összepréseltem a karjaimmal a cicimet kibuggyant pár csepp. Jól meglepődtem, de szerencsére semmi problémát nem okozott. Nem gyulladt, vagy csomósodott be. Most a második babó még csak 4 hetes, de remélem, hogy Ő is ilyen sokáig fog cicizni. Most tényleg nem szerencsés abba hagyni a szopizást a tél és az influenza miatt!!
2009. okt. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Mindhárom gyermekemet 1-2 héttel az 1. szülinapja előtt választottam el. Nálunk azért vált be ez, mert ilyenkor még "szó nélkül" elfogadták ezt, és nem követelték a szopcsit. Úgy láttam sok ismerős babánál, hogy 1 éves kor fölött sokkal nehezebb elválasztani.
2009. okt. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!