Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megfázva ugye lehet szoptatni?...

Megfázva ugye lehet szoptatni? Mit csináljak az ilyenkor lefejt tejjel?

Figyelt kérdés
Fájdogál a torkom és taknyos lettem. Ennek ellenére szoptatok. Elkaphatja a kisfiam tőlem ezáltal? Az ez alatt az időszak alatt lefejt tejet fagyasszam le vagy inkább öntsem ki? (csak reggelente fejek, úgyhogy nem nagy mennyiség)
2009. okt. 20. 08:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szoptass! Nagyon kevés eset van, amikor fel kell függeszteni a szoptatást. Általában azt mondják, hogy még lázasan is szabad szoptatni (kb. 38-38,5 lázig). Ilyenkor, ha beteg vagy, a babád az anyatejen keresztül megkapja az ellenanyagokat, így nagy valószínűséggel ő nem is fogja elkapni a betegséget tőled. Ez érvényes a különféle vírusok okozta betegségekre is, pl. influenza.
2009. okt. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nyugodtan adhatod neki! Egyes orvosok szerint csak 38 fokos láz felett ne adjuk a babának, de van aki még akkor is ajánlja. Egy szimpla megfázás pedig egyáltalán nem akadálya, h megegye a baba! Abban nincs baci,h elkapja. Mossál sokat kezet (fertőtlenítőssel) és nem lesz baj. De ha felhívod a gyerekdokit, ő is meg fog erősíteni ebben! Nyugodtan adhatod neki!
2009. okt. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szoptassd a babádat,nem lesz semmi baja!Én 39,5 lázzal is szoptattam,orvosi engedéllyel.
2009. okt. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Dehogy öntsd ki! És nyugodtan szoptass, lázsana is lehet, a megfelelő óvintézkedések mellett, esetleg extrém magas láznál állítják csak le a szoptatást, de akinek esze van orvos, inkáb szopi előtt hideg vizes borogatást, stb. ajánl, nem a szoptatás leállítását.
2009. okt. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat. Sajnos úgy néz ki, hogy a kisfiam is elkapta v. ő is ugyanúgy ugyanakkor megfázott, mint én, csak egy nappal később jött ki rajta. Legalábbis most először taknyot fedeztem fel a nózijában és kezd cumival hörögni :(. De a fő, hogy szoptathatom :))).

Köszi

2009. okt. 20. 11:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Első gyermekem két hetes volt, mikor kiderült, hogy tüdőgyulladásom van. Magas lázam volt, ramatyul éreztem magam, antibiotikumot is szedtem, mégis szoptattam (természetesen a gyerekorvos tudtával). A lefejt tejet ugyan kiöntöttem, de csak a gyógyszerek miatt. Ha akkor nem szoptattam volna, hanem átállok a tápszerre, lehet, hogy utána már nem is tudtam volna... Szóval, ha nem szedsz olyan gyógyszert, ami ártana a babának, nyugodtan szoptass, és a lefejt tejet sem kell kiöntened! Jobbulást!
2009. okt. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Abba ne hagyd a szoptatást megfázás miatt!Az anyatejben termelődnek antitestek,ami miatt a baba nem fogja elkapni tőled ezeket a vírusokat.Sőt,a kislányom még 2évesen is immun volt rám ilyen téren,bezzeg a férjemtől egyből elkapta a bacikat.Pedig 1évesig szopizott.
2009. okt. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!