Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Amíg szoptatok nem lehet...

Amíg szoptatok nem lehet terhelésnek kitenni a szervezetet? Esetleg heti 2x50 perc aerobic belefér?

Figyelt kérdés
2009. okt. 20. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Mozogni, tornázni szabad, csak arra kell figyelni, hogy ne okozzon izomlázat (megváltoztatja a tej ízét a bele kerülő húgysav). Mondjuk az aerobic nem biztos, hogy a legjobb választás, inkább valami kevésbé megterhelő sportot keress. Az is fontos, hogy fokozatosan szoktasd a szervezeted a terheléshez, mert ha hirtelen kezded, akár a tej csökkenését is okozhatja.
2009. okt. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Na, húgysav tutkó nem kerül a tejbe!!!! (Esetleg tejsav az izomláztól.) Én futni jártam és tornáztam. Semmi bajunk, a 13 hónapos fiam még 2× szopik. Heti 4-5× mozgok, tehát ennyi biztosan belefér, de kisebb terheléssel kezd, fokozatosan emeld az "adagot" és utána jól nyújts le (gondolom nem kell magyaráznom, hogy így kevésbé lesz izomlázad).

Kellemes sportolást!

2009. okt. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2009. okt. 20. 10:21
 4/6 anonim válasza:

Szerintem is nyugodtan sportolhatsz. A szoptatást kicsit túl lihegik az "okosok" tej addig van, amíg a kicsit mellre teszed. Ha gyakran szoptatsz, lesz tejed, ha nem szoptatsz, nem lesz. Szerintem azért érdemes mégis fokozatosan visszaállni a sportra, hogy másnap is fel tudd emelni a lurkódat, és ne őrülj meg az izomláztól.

Az én fiam 16 hónapos, még mindig szopizik, sportolok, futok, edzek, úgyhogy tudom, mit beszélek :-)

2009. okt. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Babám 6 hetes kora óta tornázok. Rengeteg tejem volt, se mennyiségre, se minőségre nem változott a tornától.

A babám 10 hónapos koráig szopott, aztán abba kellett hagynom a szoptatást (egészségügyi okokból).

Szerintem ez valamiféle furcsa tévhit, hogy a tornától elmegy a tej. Nyugodtan tornázzál, jobban fogod érezni magadat a bőrödben, ezt a babád is érezni fogja, és teljes lesz a harmónia.

Én egyébként nem bírtam ugrálós tornát csinálni, mert nem bírta a mellem a rázkódást, szóval aerobikozni és nem tudtam volna. Én ilyen "lábemelgetős" - "gyaloglós" tornát csináltam(csinálok). Szoptatás alatt a rázkódás miatt futni sem tudtam sajnos.

2009. okt. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Belefér!

Én futok, alkalmanként 40-60 percet és súlyzózok. Az első három hónapban nem bírta a mellem, később már nem volt gond. Ja, annyi változás történt, hogy lényegesen jobban éreztem magam!

Hajrá!

2009. okt. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!