Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit szóltok, hogy az angolok...

Mit szóltok, hogy az angolok nem szoptatnak?

Figyelt kérdés
Most mondta az ismerösöm,aki ott dolgozik,hogy az angolok nem szoptatnak,mert lusták,egyszerübb a tápszer,és furcsán néznek a magyarra aki szoptat! Hát milyen népség ez?!
2009. okt. 20. 13:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Meg van a vélaeményíem róluk.

Régebben láttam egy dokumentumfilmet (sorozat, nem tudom ,mi acíme, az a lényege, hogy egészségtelenül étkező és általában dagadt családokat megpróbálnk a helyesétkezésre tanítani)

Szóval 1 éve gyerek chips-et evett.

Ezek után már ezen sem csodálkozom.

2009. okt. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Itt Athenban sem,ugy is neznek ram mint egy marslakora 5 hos babat meg szoptatok...
2009. okt. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem az ő dolguk, mindenki annyit szoptat, amennyit akar. Én szoptatáspárti vagyok, szoptattam is a babámat. Ismerek olyat, aki nem akar szoptatni, de nem érdekel, az ő babája, az ő életük.

Angolok lehet nem szoptatnak, mégis könnyebb ott az élet...

2009. okt. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Én kint voltam terhes, de itthon szültem. Meg kell, hogy cáfoljalak: SZOPTATNAK. És a védőnők is fontosnak tartják, hogy elmondják az előnyeit. Viszont az anyára bízzák a döntést és nincs az a lenézés és kiközösítés, lehülyézés és beagyalás, ami itthon, ha valaki a tápszer mellett dönt.

Az angolok tisztelik a szabad akarat törvényét, a nők döntését. Szerintem ez így van jól. Aki akar, az igenis szoptat kint is, aki meg nem /mert pl korán kell visszamennie dolgozni, ami kint jellemző/ az tápszerezik.

Kint nem az nézik, hogy mit csinál a másik, hogy furkálódjanak, lehet ezért is egy fejlettebb, gazdagabb ország...

Előttünk még sajnos hosszú út áll, amíg idáig eljutunk. Amúgy nem hiszem, hogy a tápszerezés egyszerűbb volna. És mielőtt kiborulnál, hogy engem is biztos behülyítettek az angolok és nem szoptatok: 1 éves a fiam és napi 3szor szopik. Nem azért, mert itthon EZT KELL CSINÁLNI, hanem mert ÉN ÍGY AKAROM!

2009. okt. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Ez hülyeség. Ott szültem, szabályszerűen rád erőltetik a szoptatást. Megszületett a babám, 10 perc múlva már azzal idegesítettek, hogy tegyem a szájába a mellemet. Mondtam előtte tán lezuhanyoznék vagy rendbe tenném magam.

Sajnos nekem alig volt tejem, a védőnőm mindig ezzel b.sztatott, hogy szoptatási naplót vezetett. De sajna nem tudtam. A buszokon is szoptatós reklámokat nyomattak, talán kicsit el is van túlozva Angliában.

A barátnőd szerintem félre van informálva.

2009. okt. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Azért minden esetre elég érdekes, de ők tudják.
2009. okt. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Valószinüleg ott is aki akar szoptat,aki nem az nem,de lehet,hogy túlsúlyban van,aki nem akar. Bár itthon is sokan vannak,akik lustaságból választják a tápszert,ezt a védönöm is mondta,sok ilyen anya van,pedig szerintem se egyszerübb a tápszer,legfeljebb kicsit szabadabb az ember,hogy bárki megetetheti.

köszi mindenkinek

2009. okt. 20. 15:46
 8/14 anonim ***** válasza:
27%

Angolok lehet nem szoptatnak, mégis könnyebb ott az élet


Könyebb ott az élet (bár én tuti nem élnék ott, legfőképpen az időjárás miatt), de azért szegéy babák, akiknek esélyük sincs legalábbb az életük első évében anyatejjel táplálkozni, met anyunak muszáj visszamenni dolgozni.

2009. okt. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem mindenki azt csinál amit akar. Ha rosszat is tesz akkor sem a mi jogunk itélkezni. Ott legalább tudják az emberek mi az elfogadás, ahogy valaki már írta, és nem nyírnak ki ha valamit nem úgy csinálsz vagy gondolsz, mint a többség. Én szivesen laknék ott megint, nem kell nyomás alatt lennem és mindenap hallgatnom, hogy a különböző mocskolódásokat ha valamit nem úgy gondolok mint mások. Sok idő lesz míg mi is eljutunk oda. Aki akar az ott is szoptat. És ahhoz képest, hogy a szoptatás egy csadaszer, mégsem hülye emberek vannak ott és szegén ország. Elhízottak máshol is vannak. Na akkor?
2009. okt. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Az rendeben van, hogy valaki próbál szoptatni, de nem megy neki.

Na de hogy valaki egyszerűen el sem kezdszoptatm mert az kényelmesebb..

Én nem hiszem el, hogy Angliában kolbászból van a kerítés.

Mindenesetre örülök, hogy szoptatom a gyerekemet és nem kell visszamnennem dolgozni pár hónap után.

2009. okt. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!