Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen fájdalomcsillapítót...

Milyen fájdalomcsillapítót vesztek be erős menstruációs görcsre?

Figyelt kérdés

12 hós a lányom, 7 hónapos kora óta menzizek ismét és egyre erősebbek a görcsök! Eddig nem vettem be semmit, mert még napi 3x szopik, de az utóbbi szinte kibírhatatlan volt, még hánytam is! Mi az, ami nem jut át az anyatejbe? Mit javasoltok?

Köszönöm előre is!


2009. okt. 21. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem az orvosom is, meg a gyógyszertárban is azt mondták, amíg szoptatok csak Algopyrint vehetek be, ha fáj valami.
2009. okt. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem doki mondta az Alegoflexet is. De a Panadol is jó. Paracetamol hatóanyagút be lehet venni.

Hogy mennyire jut át az anyatejbe azt nem tudom, de nem káros a babára.

Vagy próbálkozz homeopátiával, ebben segíteni viszont nem tudok.

2009. okt. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A körzetisem a Paramaxot ajánlotta mikor a terhesség alatt 39 fokos lázam lett (azt meg ugye muszáj csillapítani valamivel) Természetesen mint minden lázcsillapítónak, ennek is van fájdalomcsillapító gyulladáscsökkentő és görcsoldó hatása. Ugyanezt szedtem, mikor a gátsebem miatt a falat kapartam kínomban, mikor begyulladt a mellem, és a menstruációim kezdetén is, mert egy párszor vajúdás szintű fájdalommal járt mikor megjött.

Nagyon sok helyen utánakérdeztem, minden orvos és a védőnő is ajánlotta. Azt ajánlom, hogy a védőnődet azért kérdezd meg, tudjon róla, hogy szeded. Szerintem ez a gyógyszer biztonságos, bár nem olyan hatásos, mint egy Cataflam, de legalább nem fogsz ájuldozni a fájdalomtól, és kicsit mélyebben alszol majd, de legalább alszol. (nekem nem ment gyógyszer nélkül ilyenkor, annyira görcsöltem, hogy a fél éjszakát négykézláb töltöttem az ágyban, fejemet a párnába fúrva, annyira kínlódtam)

2009. okt. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik orvos ismerősöm mondta, hogy Paracetamol tartalmút ilyenkor nem szabad bevenni. Vagyis Panadolt pl. nem. Csak azért írom le, mert nem vagyok orvos, nem tudom ezt biztosra mondani, csak nehogy valakinél azért legyen baj, mert itt a fórumon mindenfélét mondunk.
2009. okt. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Nekem is orvos mondta. Sőt gyógyszerész is adta. Én vettem be Algoflexet, mert begyulladt a bölcsességfogam, de igyekeztem csak az esti szopi után (akkor még a lányom átaludta az éjszakát). Nem lett baj. A lidokain injekció után is szoptathattam. Na most legyünk okosak.

Ezek az orvosok... Nemcsak a fórumon beszélnek az emberek össze-vissza.

2009. okt. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!