Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem irta ki az orvosom...

Miért nem irta ki az orvosom a fogamzásgátlót? Aki szoptatás mellett szedi a fogamzásgátlót vett észre valami változást a tejcsin vagy a babán?

Figyelt kérdés
A 6 hetes kontrollon azt mondta a dokim hogy ő nem szivesen irja ki mert az is hormon és amig szoptatok ne szedjem azt sem. Irna valaki tapasztalatot aki szedi? 6 éve a lányommal is szedtem,nem volt semmi gond egy évig szoptattam.
2009. okt. 21. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szoptatás alatt csak a minitabletta javasolt, abban csak progeszteron van, így a ciklusodat nem befolyásolja, csak a méhnyaknyákodat teszi átjárhatatlanná a hímivarsejtek számára. Azonban a tejjel együtt így is átkerülhet valamennyi a babába.


Miért nem próbálkozol meg a pesszárium+spermaölő zselé kombinációval? Én ezt tervezem szülés utánra. A hatékonysága megegyezik a gumiéval, de se te nem érzed, se a párod.

2009. okt. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én lassan 11 hónapja szedem a Cerazette-t, semmi gondom nincs vele, még mindig szopizik a kisfiam.
2009. okt. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Azaliát szedtem,nekem sem volt semmi gondom vele.
2009. okt. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is gondolkodom a gyógyszeren, de én épp azt hallottam, hogy volt, akinek csökkent a teje tőle, és a szexuális vágya is nulla lett :(
2009. okt. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen. Én is olyat olvastam hogy kis mértékben csökkentheti a tej mennyiségét.
2009. okt. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azért jó lett volna ha kiírja,mert ha valami változást észlelnék akkor még mindig ott van hogy abbahagyom a szedését. Különben a háziorvossal is kiírathatnám vagy csak a nődoki irhatja fel?
2009. okt. 22. 09:25
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Speciális gyógyszereket csak szakorvos írhat fel. Ez esetben a nőgyógyász.
2009. okt. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!