Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez már túl késő? Hogyan...

Ez már túl késő? Hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
A kisfiam 2 éves lesz Szeptemberben , és még most is sokat cicizik . Hogyan szoktassam le róla ? Nincs szívem csak úgy elvenni tőle , hogy kisfiam most nincs cici többet ! Vannak itt mások is akik még mindig ciciztetnek ?

2013. júl. 26. 13:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kisfiam 20 hónapos, és még mindig cicizik, és azon is alszik el délután, és este is.

Van aki rosszul van ettől, de a védőnő például agyon dícsért, hogy még szopizik, és az milyen jó.

Szóval minden csak nézőpont kérdése, mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja.

Én nem veszem el tőle, úgy gondolom majd leszokik róla, Dr. Raschburg Jenő szerint minden gyerek megérik erre, csak a szülőknek általában hamarabb elfogy a türelme (ami nem baj, akkor leszoktatja valahogyan).

Pont tegnap olvasgattam erről fórumokat, és láttam, hogy sok olyan kisgyerek van, aki még két éves kora után is szopizik, sőt cicin alszik (és senki nem támadta a másikat emiatt).

Én úgy gondoltam, hogy majd megpróbálok neki mesét olvasni, vagy ilyesmi, hátha elterelődik a figyelme róla, de drasztikusan biztosan nem fogom elvenni tőle (hacsak nem muszáj valamiért).

Pont tegnap a fürdés kapcsán tapasztaltam meg, hogy a kisgyerekek megérnek bizonyos dolgokra, csak ki kell várni.

Egy hónapja még én is kétségbe voltam esve, mert üvöltött a nagy fürdőkádban (eddig kicsiben fürdött és csak az állványon), és teljes pánikban volt, tegnap már vígan játszott benne, mintha mindig is ott fürdött volna.

Szóval mindennek eljön az ideje.

Sajnos a hogyanhoz nem tudok hozzászólni, de én a kivárásra játszom :).

Persze, ha szeretnéd leszoktatni, azt is abszolút meg tudom érteni, de sokan csak azért akarják, mert mindenki beszól nekik emiatt.

2013. júl. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

én a 18hós nagyfiam ugy szoktattam le a konfort cicizésről, hogy bekentem magam egy csepp mustárral...:)

tejem már nem nagyon volt,de pár korty még azért igen. napközben eszébe nem jutott h kérje, de alváskor...egész ebéd utáni alváskor és éjjel rajtam akart lógni...ha nem kapta meg visitás. s én is inkább odaadtam h a nagytesot ne verje fel stb...tehát már nem az a csodás, meghitt szoptatás volt nálunk, mint kicsi korában,mert amugy én nagyon szerettem szoptatni, hanem már kb attol idegbaj voltam ha menni kellett aludni mert tudtam mi lesz megint.ha egyszer eszik nem baj, de h rajtam logjon egész éjjel...na nee

aztán megelégeltem mondom ha cirkusz lesz 2hétig az sem érdekel. bekentem mustárral, de elötte elmagyaráztam neki h nem jo, pfuuj, nem finom (amit egy 18hós már ismer s ért) de elkezedett sirni. odaadtam...2x megprobálta fintorgott elfordult s aludt. este ugyanez, mikor mondta h cici mondtam neki h tudod h nem jo,nem finom már, egyszer probálta meg majd elaludt. másnap már nem is kérte..ennyi volt :) meg is lepődtem, pedig nagyob függő volt.engem jobban megviselt,mint őt :) utána meg lelkiismeret furdalásom volt,sirtam is(tiszta zizi vagyok nem? hisz ezt vártam,de akárhogy is 1,5éve a mindennapok rész volt, s utolag az ember inkább a jora emlékszik vissza:D) de tudtam h jobb lesz igy, könnyebb is sokkal azota, és tényleg nem viselte meg semennyire. egy 1,5-2évs gyereknek már nem a tej a fő táplálék ugye, ez már a kötődésről szol inkább náluk. szerinetm nyugodt szivvel leválaszthatod, igy is szuper h eddig cicizett, de már nagyfiú :)

nem drasztikus, nem viselte meg, semmi baja nem lesz a mustártól. (vagy lehet más is, citrom, só amit akarsz,de azért nem chili :D)

2013. júl. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A lányom 22 hónapos ugyanezzel küzdök. A legrosszabbnak én is azt érzem, hogy egész éjjel rajtam lóg, kikészülök. Sokszor reggelre nem is látok, csak pislogok mikor kelni kell. Cicin is alszik el, leginkább ez tart vissza az elválasztástól, hogyan fog elaludni? Mustár, citrom szóba se jöhet, mind a kettőt imádja, fél citromokat nyalogat. Hát, nem tudom, jó lenne ha írna valaki valami okosat. Segíteni így nem tudok, de sorstárs vagyok. Szívesen hallanék róla a későbbiekben, hogy nálatok van-e változás , mi vált be.
2013. júl. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az en fiam augusztusban volt 3 eves es meg mindig szopizik.Turelmesen varok,hogy majd leszokik rola.

Sok szopit elhagyott mar magatol.

Reggel,este es ejjel 1-2 szopi van de csak par percesek.

Sztem 1-2 honap es teljesen leszokik magatol.

2013. okt. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2013. okt. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én barbár módszernek tartom,hogy valami csipős akármivel bekenik a mellüket,hogy igy szokjon le...Ez szerintem nagy törést okoz a gyerekekben,hogy ami eddig biztonságos volt,jó izű,megnyugvást adott,az hirtelen rossz izű,csipős lett! Az a cél,hogy undort kapjon attól a dologtól,ami eddig neki az örömet és az anyuka közelségét jelentette?! Durva...Finomabb megoldások is vannak,főleg már 2 éves korban simán megértik,ha elmagyarázod neki,hogy ő már nagy,már ebben a korban másképp is el lehet aludni,pl elmondod neki,hogy aludjon úgy,hogy a kezét a mellkasodra teszi,vagy fogja meg a kezed szopi után és úgy aludjatok el stb...Nekünk ez bevált,igy szép lassan elhagyta a szopit 2 évesen.
2013. okt. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
én ugyan azt alkalmaztam mint a 2. válaszoló. már napokkal az "akció" előtt mondogattam neki,hogy lassan el fog romlani a cici,és már nem lesz jó.aztán bekentem citrommal és megint mondtam neki hogy: már sajnos nem jó,de ha akarod kostold meg. és másnap már nem is kérte .a vártnál sokkal jobban fogadta
2013. okt. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

nem bántásból mondom,azért egy 3évesnél már túlzás hogy cicizik. ráadásul reggel-este,és még éjjel is?? ez azért sok szerintem.

egyébként nem mindegyik szokik le magától. az ismerősőm kislánya 4 évesen még szopizott-ők is várták hogy:majd abba hagyja. de hiába várták..!

2013. okt. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Már majdnem 3 éves volt a fiam, és még mindig kérte elalváshoz a cicit. 2 éves korától több mindennel is próbálkoztam, hogy leszoktassam (többek között az előttem is megemlített mustárral), de semmi nem jött be. Aztán a 3. szülinapja után pár héttel, leragasztottam leukoplaszt ragtapasszal mindkét mellemet (mellbimbót és környékét) és azt mondtam a pici fiamnak, hogy beteg lett a cicim és a doktor bácsi beragasztotta, most már nem lehet belőle szopizni. Lehet, hogy azért mert ekkorra érett meg rá, de rögtön elfogadta ezt a helyzetet és többé nem kért cicit az elalváshoz, egy könnycsepp nélkül sikerült leszoktatni. Azért a biztonság kedvéért 3 hétig minden este fürdés után tettem fel ragtapaszt, nehogy éjszakai álmos mámorában elfeledkezzen róla a picur, hogy mi a helyzet, de igazából nem is igen volt rá szükség, mert innentől kezdve szépen elkezdte átaludni egyedül is az éjszakákat.
2013. okt. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
én aztán magyarázhattam a kétévesemnek,hogy ő már milyen nagy stb.,meg helyette csak bújjon ide,és simogassa..-ő cicifüggő volt. ..
2013. okt. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!