Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha van elég anyatejem, attól...

Ha van elég anyatejem, attól még elkezdhetem kóstoltatni lassan 5 hónapos babámmal az almát? Csak hogy fokozatosan vezessem be az ízeket? Gondolom pár kiskanálnyi délelőttönként nem gond?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy 6 hónapos korig, elegendő, nem kell még víz se mellé... sokat olvasni róla. de ha 6 hósan elkezdem hozzátáplálni, akkor legyen már egyfajta íz ismeretsége, és akkor tudom variálni, pl. alma, répa, krumpli, fokozatosan persze.
2013. júl. 26. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Én legalábbis, ha lett volna elég tejem, és szoptattam volna, 5 hónaposan akkor is el kezdtem volna kóstolgattatni.
2013. júl. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze,adhatsz neki nyugodtan!!
2013. júl. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A 6 hónap ajánlás nem azt jelenti, hogy csak a betöltött 6. hónap első napján lehetne kóstoltatni.

Semmi baja nem lesz tőle.

2013. júl. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xStefix ***** válasza:
100%

Adhatsz,ha nagyon ragaszkodsz hozzà,nem "tilos",de semmi különös elönye nem lesz.. Söt. Tudd,hogy a hozzàtàplàlàsnak az elsö idökben pont nem a vàltozatossàg a lènyege,hanem a fokozatos ismerkedès,mert ìgy a kìmèletes. Vagyis mèg nem az a fontos,hogy variàlni tudd az ìzeket.

Ugyanakkor,amint elkezdesz neki szilàrdat adni,az màr a hozzàtàpi - a "kòstoltatàs" nem elözi ezt meg idöben.

Ès vègül,a szopisok szerint inkàbb 6 hònapos kor utàn induljon pàr hèttel,mint elötte pàr hèttel. Több kutatàs is olyan eredmènyeket hozott,ami arra utal,hogy ez alatt a pàr hèt alatt is nagyon sok vàltozik odabent: pl. különbsèget talàltak a babàk bacik irànti fogèkonysàgàt illetöen. - Ez persze a "szàraz" tudomàny,de azèrt megfontolandò...

Semmilyen elönye nem lesz a korai kezdèsnek,de kockàzatai lehetnek. Szerintem aludj rà mèg egyet aztàn meglàtod.

2013. júl. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lányom 5 hos csak anyatejes de már kapő öszit, szilva görögdinyne, almát kostoltatás céljábol cicizés után

8kg :) és emelett igény szerinti szopi van

2013. júl. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs értelme különválasztani a kostoltatást a hozzátáplálástól. Techikailag ugyanaz. Én megvártam a 6 hónapot, de még nem akar a babám hozzátáplálódni, úgyhogy jövő héten újra próbálkozunk. Énem siettetem, az anyatejnél jobbat úgysem tudok neki adni.
2013. júl. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én sem siettetni akarom, csak azért gondoltam, hogy 6 hó előtt elkezdek kóstoltatni, pár kanállal, aztán mire odaérünk időben, már kiválthatunk egy délelőtti szopit mondjuk. Amúgy 3. gyerekem, tehát tudom mi az fokozatosan bevezetni.

Hogy miért kérdeztem akkor mégis? első két gyermekeim ikrek, és 5 hónaposak voltak mikor betegség miatt azt hittem vége a tejcsinek, és elkezdtem velük. Aztán szerencsére még másfél évesen is szoptattam őket.

egyébként tegnap kapott egy kicsit, annyira nem tetszett neki, ezért ma kihagytam.

2013. júl. 27. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!