Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem akar szopni a babám....

Nem akar szopni a babám. Eröltessem?

Figyelt kérdés
4 és fél hónapos a kisfiam.tápszert adok neki föleg,nincs elég tejem.kb 3hete nem akarja elfogadni a cicit.üvölt meg tolja el magát...erölessem azt a 30g anyatejet,vagy akkor ennyi volt?
2009. okt. 23. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen!

Miért csinálja ezt vajon?

Nem keserű, vagy szappanízű?

Fáj az ínye? Ideges vagy?

2009. okt. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém ugyanezt csinálta 3,5 hónaposan. Aztán 2 hét erőltetés után "feladtuk". Nálunk nem jött be az erőltetés. Mondjuk sajna nekem is kevés volt, már az elejétől pótolni kellett.
2009. okt. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xStefix ***** válasza:
89%

Elég egyértelmű, hogy miért nem akar a babád szopni. Ha te akarod még szoptatni, akkor próbálkozz. Ne erőltesd, mert azzal semmire sem mész (ebben sem). Szerintem csakis akkor juthatsz előre, ha utánanézel, mit és hol rontottál el (pl. www.lll.hu), illetve segítséget kérsz egy szaktanácsadótól, mert minden nappal nehezebb lesz a visszaút, ha van még egyáltalán. Ha lesz elég erőd, kitartásod és türelmed (meg némi szerencséd), akkor sikerülhet.

Egyébként az anyatej egy cseppje is nagy érték, amíg van, addig mindenképp érdemes odaadni.

2009. okt. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
szerintem az zavarja a kisfiam,hogy nem jön elég gyorsan neki,mint az üvegböl.de van,hogy csak a szájába veszi,és máris kiköpi a cicim.nem tudom miért...köszi a álaszokat!
2009. okt. 23. 15:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, igen. Sajnos a cumisüvegből sokkal könnyebben, gyorsabban kis erőfeszítéssel is jön a tápszer és a babák erre nagyon hamar rájönnek. Ha tényleg szeretnéd, hogy még szopizzon, érdemes egy szoptatási tanácsadótól segítséget kérni. Az lll.hu honlapon találsz elérhetőséget. Az erőltetés biztosan nem fog célt érni, csak azt éred el vele, hogy a baba még jobban ellenálljon. Ha még van tejed, akkor azt érdemes lenne még a cumisüveg előtt odaadni neki, mert ha csak kevés is, de azok az ellenanyagok vannak benne, amit a Te szervezeted termel a környezetetekben élő bacik ellen.
2009. okt. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell döntened hogy akarod e még szoptatni.Nem lesz könnyű a babát visszaszoktatni a cicire.

Valószínű hogy a cumisüveg miatt nem akar szopizni.

Szerintem feltétlenül beszélj egy szoptatási tanácsadóval.


[link]


Lehet hogy nehéz időszak előtt állsz de megéri,ne add fel !Sikerülni fog!


Eröltetni nem szabad,még jobban megutálja.

2009. okt. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A kislányom ugyanezt csinálta.Nem rontottál el semmit!Én viszont igen,mert még 1hónapig kínoztam magam és fejtem este 30ml tejet.Volt,hogy mire befejeztem az 1 órás műveletet a baba elaludt,így öntöttem ki a tejet.

2009. okt. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!