Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért hizlal a szoptatás?

Miért hizlal a szoptatás?

Figyelt kérdés

Mikor a gyerekeimet vártam, alig híztam velük a 9 hónap alatt, így szülés után könnyebb voltam, mint a várandósság előtt.

Szoptatás alatt viszont, annak ellenére, hogy nem zabáltam, mindhárom gyerkőcnél iszonyatosan híztam/hízom. Legkisebb gyermekem most 17 hónapos, még anyatejes, és én már plusz 15(!) kg-nál járok. Mi lehet ennek az oka? Ti elválasztanátok a gyereket emiatt?


2013. júl. 29. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Ùgy érzed nem eszel sokat, pedig biztosan sokat eszel, mert levegötöl nem lehet hízni.

A szoptatásnál elöfordulhat, hogy az éhség érzeted erösebb lesz, sürübben lesz, és úgy érzed, hogy enned kell, ugyan ez a hormonális problémáknál is. Pajzsmirigy rendellenességre is utalhat, ott is erösebb az éhségérzet.

2013. júl. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Vacsorázni már régen nem szoktam, reggelizni, ebédelni igen, édesség alig, az egyetlen luxus a tejszínhab a kávé tetejére.

Autóm, jogosítványom nincs, amíg a kislányom nem járt, naponta 2x 1-1,5 órát sétáltam vele, azóta, hogy jár, szaladok utána. Háztartást egyedül viszem. Ezért sem értem.

2013. júl. 29. 08:07
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a hormonokkal nem oké vmi? Szerintem egy kérdést a háziorvosnál / vérvételt megér a dolog.
2013. júl. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem a szoptatás miatt hízol!

Én is szoptatok már 7 hónapja,de én fogytam már 5 kilót,pedig zabálok rengeteget!

Menj orvoshoz,egy labort megér!

2013. júl. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. júl. 29. 12:37
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, sok nő hízik szoptatás alatt, mert a szervezet ilyenkor raktároz a tejtermelés miatt.

Nálunk is ilyen volt anyukám is, én is és hidd el, nem zabálok és mozgok eleget.

2013. júl. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem azért hízol, mert sokat eszel, tényleg a szoptatástól van. Ugyanez a helyzet velem. Alig eszem többet mint korábban, mégis a szülés után leadott összes feleslegből 8at visszahiztam 4hónap alatt. Ez alkat kérdése. Egész családom ilyen volt, amint abbahagyták elkezdtek fogyni. Aki fogy alatta el sem tudja képzelni milyen ez. Én reménykedtem szülés előtt hátha nem leszek ugyanolyan. :) de a legfontosabb, hogy menjen a szoptatás a többi meg rendeződik idővel. Hajrá!:)
2013. júl. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jé, én is 8-at híztam vissza és szintén 4 hónap alatt :)))

Azóta már 8 hónapos a lányom, de sajnos még tartom a +8kgot.

6-os voltam

2013. júl. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, lányok! Akkor esetleg némi mozgást azért beiktatok. Megállapítom viszont, hogy finoman szólva nem a szerencsések közé tartozom.

További sikeres szoptatást Nektek!

2013. júl. 30. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!