Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elfogy a tejem? Jó ha mindkét...

Elfogy a tejem? Jó ha mindkét mellből szoptatok?

Figyelt kérdés

Eddig váltott mellből szopattam, 7,5 hetes a babám, elég is volt neki, 100 g körül evett általában, tegnap óta 60 at szív ki belőle, és kb még 20 at le tudok fejni azt is megeszi utána üvegől, és még mindig szívná, de nem jön csak rángatja, tagnap mindig rátettem a másikra abból is evett, de a mérleg akkor sem mutatott többet! 80 g és kész, pedig a másikból még jött...

Éjjel 4.5 óra alvás után másfél óránként kérte, hulla vagyok.


2009. okt. 24. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 7hetes. És a helyzet ugyanez. Fogy a tejcsim, mérlegfüggő vagyok, és alig alszom...folyton szoptatok. Ami jó, csak szalad a lakás, meg jó volna picit pihenni.

Én csak egy cict adok neki, iszok mint állat, már nem esik jól, de szigorúan nyomom le a tejserkentő teát, és a szénsavmentes ásványvizet.Nekem sem jön 100-120-nál több egy ciciből, utána már fejni sem tudok mérhető mennyiséget. Inkább sűrűbben etetem, ami akár másfél órát is jenetheet. Van h csak 60-at szív ki, és rángatja a cicit. De ugyanakkor szépen fejlődik, már 5,2kiló, és 3,1-el született. Kakil jó sokat, úgyh én követem ezt a szisztémát. Ha kell sokkal sűrűbben etesd. Be fog indulni...szorítok!!!

2009. okt. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lányok! mind aketten tök jól csináltok mindent!!!!!! Ahogy olvasom a mennyiséggel sincs semmi baj csak önbizalom hiány.... Van tejetek bőven nyugi és csak adjátok oda a cicit amikor csak kéri a babó!!!!!
2009. okt. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül a tejed csökken, hanem esetleg a babád nem kér éppen annyit, mint szokott. Fejés meg becsapós, mert az egy mű dolog, ami nehezebben indítja be a tejleadó reflexet.

Az én kisfiam is rosszabbul eszik tegnap-ma, mint szokott. Lehet, hogy a melegfront. Ma pl még csak 2szer szopizott és akkor se annyit, mint szokott!

Ne mérjétek, én sokkal nyugodtabb vagyok mióta csak esténként mérjük a babát, hogy tudjuk gyarapszik-e.


Kitartás és nyugalom!

2009. okt. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szió!Az én kiscsajszim 8hetes és iszonyat nagyevő!Változó mennyiket eszik,van,h elég neki a 80gr,de van,h képes megenni 140-150et!Nekem se termel mindig ugyan annyit a cicim pedig lelkiismeretesen iszom én is a teát!eddig minden szopi után fejtem,de feladtam,mert azt hallattom,h fejni csak estére kell,h kiürüljön....szopiztatni meg igény szerint!amikor kéri a babó adni kell neki!Én most vittem visza a mérleget a héten!muszály volt,mert hülyét kaptam,h állandóan azon izguljak!ugyis tudni fogod,h kér-e még vagy elég volt neki,a havi vizsgálaton meg ugyis mérik a súlyt!De ha szépen gyarapszik akkor nincs gond

azis lehet,h a babád csak a szopizást igényelte,csak csüngeni akart rajtad,nem?nincs esetleg fagyasztva tejed,h abból pótolj?Igy ő is jól lakik és neked is tud a cicid is és te is pihenni,újra töltödni!vagy tápit ha nincs fagyasztott anyatejci....

2009. okt. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!