Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! Mit csináljak? A kisfiam...

SOS! Mit csináljak? A kisfiam elfordul a cicitől, nem kell neki, de közben ordít mert éhes.5 hónapos, csak anyatejet kapott eddig.

Figyelt kérdés
Olvastam már róla, lehet összefügg a dolog, de tegnap megjött a menstruációm. Ezért nem kell neki? Ha lefejtem, cumisüvegből megitta, de annyit nem tudok csak fejni, hogy elég legyen neki. itt a vége? :(
2013. aug. 1. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Ha cumisüvegből megissza akkor nemhiszem h a mensi miatt van, a foga nem jöhet?? AKkor szokták még ezt csinálni ha fáj nekik, és a cumisüveg feje más a mint a cici. A fejést semmiképpen ne hagyd abba, hátha fenntartható a tej amig elmulik ez az állapot!
2013. aug. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Cumit, cumisüveget kap-e? Szopási sztrájk alatt ezeket el kell tenni! Valóban, ha a tejed ízlik neki, nema mensi az oka valószínűleg.

Hogy szoptatsz? Más tasttartásban, másik melleddel, félálomban elfogadja? Próbáld meg hónaljtartásban, fekve/ rád hasaltatva megszoptatni.

Tapogasd végig az ínyét, hátha fogzik, nézd meg a nyirokcsomóit a nyakán, hátha azok betegedtek véletlenül meg. Fülgyulladás is lehet ok, az ilyen szeles időben könnyen előjöhet...


Biztos, hogy ez csak átmeneti! HA bírod, egyelőre ne adj neki ápszert, a lefejt tejet is csak pohárból, fecskendőbpl és félálomban tedd mellre, éjjel is, amint lehet, amint megébred!

2013. aug. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az orra nincs bedugulva? Mert az is lehet, hogy nem kap rendesen levegőt rajta és a száján keresztül lélegzik...bár gondolom ezt írtad volna


Másik ok (nálam is ez volt), hogy valami új illat van rajtad, ami valami miatt nem tetszik neki. Én egyszer a férjem dezodorját használtam és több szopi is kimaradt, mire ez eszembe jutott és egy zuhi után már semmi probléma nem volt. Akár a betét illata is lehet zavaró, vagy valamilyen öblítő, mosószer, intim-tusfürdő vagy más eddig nem használt dolog...

2013. aug. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Hallottam már olyat is, hogy egy erős parfüm/dezodor/testápoló illata zavarja a kicsit, és amiatt nem szopizik!
2013. aug. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a jó tanácsokat! Sokat gondolkoztam én is. Még az este a közelben lakó kismamától kaptunk tápszert, és azzal bealudt. éjjel viszont már szépen szopizott. most napközben kevesebbet, de nem sír legalább. cumi van, de csak elalváshoz és már régóta. cumisüveget nem használunk.( csak most hogy lefejve adtam neki). Voltunk a védőnőnél is, de jobb lett volna ha maradok itthon a jó tanácsaitól! Azt mondta, persze adjak neki tápszert akkor, írt is ki, hiába mondtam nekem spriccel a tejem, sőt a másik cici is folyik mikor elkezd szopni. én se akarom hozzászokatni a pótláshoz. Na meg hogy adjak neki napközben főzeléket, répát, kekszet tegyek az almájába stb. ( ja, gondoltam ezt így gyorsan most egyszerre, és félévesen meg már pizzát is etethetek vele). jófej volt. mindegy. sokan nem hallgatnak a gyak.kérdésekre, de nekem ti meggyőzőbbek vagytok kedves kismamák! :)
2013. aug. 2. 16:29
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem lesz itt már baj szerintem. A lányommal pont ez volt, de ő nem fogadta el üvegből sem, semmit nem evett, csak a régi lefagyasztottat. Nekem is akkor jött meg, és ezek szerint ez volt az ok. Ő akkor el is választotta magát.
2013. aug. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt a helyzet, lezuhanyoztam anyósoméknál, és az anyósom dezodorjával fújtam be magam, a 3 hetes kisfiam úgy össze szorította a száját hogy ki sem lehetett volna feszíteni.. miután lemostam az idehgen illatot már elfogadott anyukájának és szopizni kezdett :)
2013. aug. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én lánykámat a tesó kezdte zavarni, igaz már korábban is. Csak nyugodt, csendes helyen hajlandó enni. Esetleg ebben történt változás? Érzékenyebb lett a külvilágra?
2013. aug. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom ott nálad miért fordul el, én emlékszem amikor még én voltam kicsi és engem akartak szoptatni, néha csak azért nem akartam inni, mert anyunak olyan rossz szagú volt a melle.
2013. aug. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Előző! Te erre hogy emlékszel, hány éves voltál?
2013. aug. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!