Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Bufiztessek minden aron? Es...

Bufiztessek minden aron? Es atrakjam a kisagyaba minden aron? -en szeretem inkabb, ha ott alszik. Kinek mi a velemenye? Hogy csinalnatok? -egy almos anyuka

Figyelt kérdés
1 honapos a kisbabam. Mar 3 napja tobbet sir ejszakakent.Es csak rajtam, cicin nyugszik meg-fekve szoptatom. Es akkor szepen el is alszik.
2009. okt. 25. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Nygodtan hagyd aludni. Nem kell mindenáron büfiztetni, se a kiságyba rakni. De így számíts rá, hogy melléd szokik. Van, akit ez nem zavar. Én csak hajnalban veszem magam mellé, hog yne keljünk olyan korán. DE este szigorúan kiságy, hogy tudja, hol a helye.
2009. okt. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Én soha nem csináltam ebből ügyet!Amikor mellettem aludt, akkor hagytam csicsilni, mikor nyugodtan aludt az ágyában ott is hagytam!Ez a mellédszokik duma csak azoknál áll fenn akik soha nem rakják a babát az ágyába!Ha átlépitek a hasfájós, éjjelfelkelős időszakot, majd visszaszokik a sajátjába!Ha mégsem akkor majd másfél évesen mikor kap egy rendes ágyat akkor már megérti hogy az a sajátja és abban fog aludni!Ne görcsölj ennyire rá!Ahogy nektek harmonikus, úgy aludjatok!
2009. okt. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell eldöntened.

Én még most is büfiztetem, legalábbis várok, h büfögjön:)

Az altatásról, ahogy Nektek jobb, az enyém csak a saját ágyában alszik, ennyi idősen már majdnem betettem a saját ágyunkba, de aztán arra gondoltam, h mindkettőnknek (hármunknak) jobb, ha a sajátját használja. Nekem egy karnyújtásnyira van az ágy, szóval nem kell pl másik szobába mennem, amikor ébredt, csak kivettem, cici, büfi, és vissza.

1 hét volt olyan, kb másfél hónapos lehetett, h este Apa altatta, 8-tól 11-ig, a következő szoptatásig vele volt, annyit tudtam aludni. Nem vette ki, hanem simogatta, dúdolt neki, és így aludt. Aztán egyszer nem ébredt fel 11-kor, hanem csak hajnali 1-kor. Nem csináltam belőle problémát. Aztán kb 2 nap múlva nem ébredt egykor, hanem csak hajnali ötkor. Este nyolctól! Én sosem ébresztettem, sírni nem hagytam, de nem kapkodtam ki. Ha nem evés idő volt, akkor éjszaka bent volt a kiságyban, ha sírt, simit, cumit kapott, és mindig megnyugodott. Ez ma is így van, bár a cumi helyett a keze van, mert nem szokott rá a cumira.

Én nem mondom, h hagyd sírni, mert ne, de próbáld meg hátha átaludná cumival a következő szoptatásig az éjszakát.

Mondjuk nekem könnyű volt, Apa segített.

2009. okt. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ha a nagyagyban van,o jol alszik,en nem. :( sebaj.
2009. okt. 25. 13:56
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

A büfizés azért fontos, mert a bentmaradt levegő okozhat kellemetlenséget (hasfájás, puffadás), viszont kikényszeríteni sem lehet a büfit. Ha nem büfizik, akkor én hasára szoktam fektetni, nehogy megfulladjon, ha esetleg bukik álmában.

A velünk alvás... hát igen. Már utálja a saját ágyát, pedig még csak egy hónapos. Szerintem gyereke válogatja. A fiammal soha nem volt ezzel gondunk, de most a kislánynál mégis így alakult. Hasfájós volt egy hétig, akkor magam mellé fektettem esténként, és így vége a dalnak. Vagy az ágyunkban alszik el cicizés közben, vagy az autós hordozóban, ringatás közben. Minden gyerek más.

2009. okt. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!