Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Bukás miatt sűrítő? Használt...

Bukás miatt sűrítő? Használt vki már ilyet? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
3hós, anyatejes kisfiam szépen fejlődik. Viszont szinte minden etetés után 1 vagy másfél órával még jön vissza tejcsi. Sokszor úgy is, hogy csak a pihenöszékben ül. Ugyanis egy jó darabig nem merem emiatt a jàtszószőnyegre tenni. Légyszi írjatok akinek már van tapasztalat ezügyben. Érdemes ezt a sűrítő vmit kipròbàlni? Vagy csak feleslegesen okoznék a kisfiamnak szorulást?
2013. aug. 5. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Valamit mindenképpen érdemes tenni. Én gasztroenterológiára kérnék időpontot, hogy a refluxot kizárják és a szakemberek javasoljanak valamit.
2013. aug. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia.az én lányom is borzasztóan bukós baba,még most is,pedig már 8 és fél hónapos.Nekünk a gyerekorvos felírta receptre a Nutriton sűrítőt mikor még 2 hónapos volt,ki is váltottam és mindössze 1x adtam neki,mert ahogy szopott utána nem telt el sok idő és sugárba jött vissza neki. Szóval nekünk nem használt semmit,fölöslegesen vettük meg.
2013. aug. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
2. vagyok,azt elfelejtettem,hogy azért próbáljátok meg,hátha nektek beválik.Mi csak kidobtuk rá a sok pénzt és semmit nem ért.
2013. aug. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

...én a Te esetedben még nem nyúlnék a sűrítőhöz. Nálunk már szinte tarthatatlan volt az állapot: éppen a minimumokat hízta a fiam, aki amúgy is kis súllyal született, egész nap jött vissza neki nagy adagokban az étel- ezért eleve nem is adtam neki annyit, mert a védőnőm szerint csak a felesleg távozik ilyenkor. Hát szinte már fénnyel táplálkozott és az is kijött belőle. Ami elhozta nálam az elhatározást az akkor volt, mikor már rendszeressé váltak az éjszakai nagy adagos bukások is, és mindig sokat is köhögött szegényem. Nagyon féltem tőle, nehogy éjjel fulladjon bele, vagy hasonló. 3 hónapos korára szántam el magam és próbáltunk először olyan tápszert, ami ilyen babáknak ajánlott - az nem jött be, aztán végül kipróbáltam a Nutritont. Azóta változott meg az életünk gyökeresen, csak pozitívat tudok róla mondani. Székletét nem befolyásolta, inkább napi plusz egy kaki van azóta, szép lassan emelni tudtam az adagján, elkezdett gyarapodni, csökkentek a bukások számai és mértéke. Lassan 11 hónapos a fiam, de még mindig használom a reggeli-esti tejhez, habár még a napközbeni szilárd evések után is előfordul egy-egy bukás, pedig már szinte csak ül, vagy áll, tehát nem azért mert vízszintes pózban van.

Én konzultálnék a gyerekorvossal (nekem azt mondta, hogy én vagyok vele, én látom, milyen mértékű a bukása -de míg nem sugárban jön belőle, illetve. míg gyarapodik, addig nem olyan rossz a helyzet- gondolom ez a vélemény orvosonként változó), de teszem hozzá, ugyan annyiba kerül receptre, mint recept nélkül :)

2013. aug. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!