Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most akkor egy mellből, vagy...

Most akkor egy mellből, vagy két mellből szoptassak egy-egy alkalommal?

Figyelt kérdés

8 hetes a babám, és eddig két mellből szoptattam minden alkalommal.De most rámszolt egy ismerős egészségügyis, hogy ha jót akarok magunknak, akkor egyszerre csak egy mellből szoptassak, mert ha marad a két cicis, akkor nem tudok még fél éves koráig sem szoptatni.

Meg hogy sokat gyarapodott eddig, mert havi egy kilót hízott és hogy a nagy babák lustábbak és mindent később tanulnak meg.

Akkor most egy cici ,vagy két cici??Ki hogy és meddig tudott szoptatni?

Előre is köszi a válaszokat.


2009. okt. 26. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia. Az én babám 4 hónapos, én két mellből szoptatom és nincs probléma, és érdekes amit írsz mert én pont úgy tudom, h mindkettőből kell.
2009. okt. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, jól lakik e a babád egy ciciből. Ha igen, akkor nem kell mindkettő. Ha nem lakik jól, akkor meg mehet nyugodtan két mellből. A lényeg, hogy amelyikből eszik, kiürüljön. és mindig cserélgesd, de ezt gondolom tudod :)
2009. okt. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
egy darabig(a baba étvágyától és a tej minőségétől függően)csak egy cici a babának majd mikor már megnő az étvágya és nem elég az egy cici bátran mehet a két cici a babucinak:) De mivel a baba még csak 8 hetes elégnek kell lennie az egy cicikének:)
2009. okt. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy baromság.Én 9 hónapig szoptattam két mellből 1 szopi alkalmával,mert 1ből nem lakott jól.Gondolom a sorrendet tudod.Hát,a súly ....Ezt így nem lehet kijelenteni,hogy a nagy babák lustábbak,baba függő is,de ha logikusan nézed,lehet benne valami...nagyobb testet nehezebb mozgatni a kicsi izmukkal.

Szerintem ezen se rágd magad,ha kiegyensúlyozott és mosolygós baba.A hízás meg idővel úgyis lelassul,ha már jobban fog mozgolódni,kúszni-mászni.

2009. okt. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én babám 7 hónapos, és ő is hízott az első 3 hónapban 1 kilókat, azóta lecsökkent a hízás. Ahogy előttem is írták, ha elég neki 1 cici, úgysem kéri a másikat, ha nem elég, akkor meg kiszívja mindkettőt. Ettől nem fog elfogyni a tejed, mert következő szopira akkor is termelődik.
2009. okt. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én 1ciciből szoptattam,amíg elég volt. De sajnos nem sokáig volt neki elég,úgyhogy most már 2ből eszik. 4,5hónapos


Én amíg tehetném ugyan így csinálnám:amíg lehet 1cici,majd 2.

2009. okt. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:
100%

Jaj, már megint általánosít egy-két hozzá nem értő "szak"ember. Vagy inkább szakbarbár. :)

Én 20 hónapja szoptatok két mellből minden gond nélkül. Sőt, amíg 3 hónapig egy mellből szoptattam (és időhöz kötötten), soha nem volt jó és csökkent is a tejem. Biztosan nem én vagyok az egyetlen ilyen tapasztalattal. Szóval ez a megállapítás téves.

Úgy szoptasd, ahogy neki megfelel. Ha kievett egyet, tedd át a másikra. Ha éhes még, enni fog, ha nem, nem. Próbálgasd és figyeld meg, mikor hogyan jó neki. Egy idő után tudni fogod, mikor mit szeretne. (Tipp: A nap második felében már kevesebb tej termelődik egy-egy mellben, ezért délután/este érdemes mindkettővel kínálni.)

Egyébként gyönyörű, ha csak tejesen negyed kilókat hízott hetente. Ez a "norma" felsőbb felébe esik.

Anyatejjel nem lehet túletetni a babákat, tehát a bőséges hízásból nem lehet egyértelműen arra következtetni, hogy kövér lesz a baba. Ez lehet hajlam vagy nagy étvágy függvénye is. Ha a baba igény szerint szopik, akkor általában azt lehet mondani, hogy a súlya is rendben van (saját magához mérve legalábbis). A túlsúly (ha van) és a lustaság között lehet ugyan némi kapcsolat, de szerintem erős kijelentés, hogy a nagy babák lustábbak és ezért pl. később fognak elkezdeni ezt vagy azt mozogni. A mozgásfejlődés ritmusa (is) több tényező (fizikai állapot, idegrendszeri érettség, motiváló környezet stb.) összejátékától függ.

2009. okt. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia!én délelőtt amíg még nagyon tele vagyok,egy ciciből etetek,de a nap előrehaladtával,délután már mindkettőt kínálom neki,van mikor kell neki,van amikor nem,ez minden nap más és más..
2009. okt. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!