Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Abba akarom hagyni a szoptatás...

Abba akarom hagyni a szoptatást. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
8 és fél hónapos a babám, már szinte mindent eszik, amit ilyenkor lehet. Nekem meg egyre kevesebb a tejem (reggel-este kap még), már nem elég neki. Mit kell ilyenkor tenni? Tápszert nem szeretnék adni neki. A tejpép elegendő a tej helyett? Hogyan kell abbahagyni a szoptatást? Egyik pillanatról a másikra? Szívem szerint már nem csinálnám, szeretném visszakapni a testem... (két foggal még bírtam, most jön még kettő, ez már nem olyan vidám szoptatás alatt) De rosszat meg nem akarok a babámnak
2009. okt. 27. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem szeretnél tápszert adni neki? Nem méreg az, és 1 éves korig vagy anyatej vagy tápszer szükséges egy babának. Tejpép okés uzsira vagy tízóraira, de reggel-este miért ne lehetne tápszert adni?

Először "vedd el" tőle a reggeli szopit, 1-2 hét múlva pedig az estit (vagy fordítva, ahogy nektek jobb).

Az én babám 3 hét alatt elválasztotta magát, simább ügy volt, mint gondoltam, 9 hónapról 10 hónapra. Az én babámnak annyira ízlett a tápszer, hogy nem akart többet szopni. Így legalább nekem sem volt lelkiismeret furdalásom, hogy el kellett választani.

2009. okt. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek hogy nyűg már a szoptatás.de valahogy ezt az őszi téli időt ki kéne húzni szopival.Jönnek itt a mindenféle vírusok,az anyatej jó védelmet ad ellenük.

Ha többször szoptatnád több tejed lenne.A kereslet-kínálat mükodik most is.Ha pedig nem akarsz szoptatni tápszert kell adni a babának.



A végére csak annyi ha szoptatási mélyponton vagy sztem várj egy kicsit el fog múlni.

Aki sokáig szoptat szinte mindenkinél előjön néha hogy elege van a szoptatásból (nálam is 20 hós a fiam)

Ha ezen a holtponton túl vagyok megint élvezem a szopikat.

2009. okt. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A tejpép ugyanaz, minta tápszer, csak sűrűbb változatban. Én is azt javaslom neked, hogy legalább még pár hónapig bird ki, most jön a járvány, meg minden.

Az a legjobb a babának, ha még szoptatod.

Saját tapasztalat: nekem a lányom egyik napról a másikra hagyta abba szopást, 11 hónaposan, de még 13 hónapos koráig reggel sikerült megszoptatnom. Azóta nem iszik tejet, tápszert, semmit. Ez gy picit idegesít.

Ha mindenféleképpen abba akarod hagyni, akkor valamelyiket hagyd el, szerintem, aztán pedig a másikat. Persze lehet ez nem lesz egyszerű.

2009. nov. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
kend be olyan ételel vagy valamivel amit nem szeret adig amig nem hagya el nem kell neki semi féle tápszert adni nyugodtan etesd mindenel az én kislányom 6 honapos koráig szopizot utána elment a tejem az idegeségtöl és feles tejet adtam neki meg utána tedtem be nei egy kis grizt hogy jobban táplja de tehetsz bele darát kekszet is de anyit hogy átfolyon a cumisüveg lukján ha nem folyik át csinálhatsz rá egy icsivel ngyob lukat!!
2009. nov. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy vagyok, csak 1 éves a babóm s van tejem bővem, napi 4szer szopizik a mindent eszik emellett. Fogyózni akarok, szeretnék elmenni egy este a férjemmel kikapcsolódni stb. Inkább várok még, most, hogy itt ez a vírusos időszak, ráérek még fél évet.

Amúgy ha eddig szoptattál olyan nincs, hogy kevés a tejed. Pont annyi van, amennyi kell.

2009. nov. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem írókkal,hogy ebben a beteges időszakban nem szerencsés az elválasztás.Ha esetleg beteg lesz akkor is hamarabb túl lesz rajta és valószínűleg akkor csak cicizni fog.Igen,ha nost elválasztod akkor sajna tápszert kell,hogy adjál neki.Én is "küzdök"ezzel a problémával,csak az én fiam lassan 18 hós,és még 3-4Xszopizik egy nap.De az biztos,hogy ha egy éves kora előtt választod el akkor valamivel könnyebb,mint később.Az én fiam jön és húz az ágyhoz ha cici kell neki,de most már megvárom a tél végét!De ha abba akarod hagyni akkor először az egyik evést utána a másikat hagyd el!
2009. nov. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én egy évig mindenképp szoptatnék (és szoptattam is) mert tejet csak utána kaphat. É nem akartam tápszert adni neki, de adhatsz, ha nem akarsz szoptatni. De lehet nem fogja elfogadni.

VAn finom módzser, bár két szopit elhagyhatsz egyszerre is.

Én egyik nap nem adtam neki, és hamar megszokta. apa segítsen, pl fektesse ő, ha eddig lefekéskor kapott cicit.

2009. nov. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!