Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lesz így tejem, ha a...

Hogy lesz így tejem, ha a baba pár perc alatt bealszik a cicin?

Figyelt kérdés

Ma egy hetes a babám. Úgy látom kezd beindulni a tejem, ezt a fejésből látom. Kb 20ml-ket tudok már kifejni belőlük szopi után. Ez nem sok tudom, de nekem eddig még ennyi se jött ki. Az a gond, hogy ébredés után cicire teszem a babát, de alig akarja szívni, folyamatosan piszkálni kell hogy szívja, de így is 5-6 perc után bealszik. És ilyenkor pótlást kap. Vagy ne adjak semmi pótlást, és csak szopizzon pár perceket? De akkor meg éhes marad, és fél óránként ébred. Hogy csináljam, hogy több tejem legyen, és ne kelljen pótlásnak tápszer? Ha fél-1 óránként cicizne, nem fog kisebesedni a mellem? És kell-e fejni, és ha igen, minden szopi után?

Tejtermelődés elősegítésére Laktoherbet iszom, napi 2-3 pohárral, és igyekszem sok vizet inni.


Hogyan csináljam? Minden tanács, jó tapasztalat érdekel. Köszönöm.


2013. aug. 12. 12:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Hát nem biztos hogy nagyon kevés tej kell az 1 hetes babának, pl. az én kisfiam 4,20kg született és már a kórházban adták neki a tápszert mert császáros voltam és nagyon sokára indult be a tejem, akkor minden szopi után adták neki mert mégegszer annyit kiszívott mint amennyit a többi baba... azóta már majdnem 5 hetes és már van hogy csak naponta 1x kap vagy 1x sem, én állandóan mellre tettem ha csak lehetett és ha bealudt akkor megpiszkáltam az orrát .. aztán újra szopni kezdett.
2013. aug. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!