Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fejés nélkül is vissza hozhato...

Fejés nélkül is vissza hozhatom a tejem?

Figyelt kérdés
2,5 hós a kislányom, és kb. 2 hete kap tápszert.Először csak pótlást aztán már egyre többször,és szinte csak éjjel szopizott!Most meg már majdnem csak tápit kap, mert hiába rakom rá nem elég sőt nagyon kevés jön. De van benne mert ha megnyomom a mellem szivárog, van, hogy spriccel a tejem, de mégis kevés van benne.Szeretnék szoptatni most sokszor teszem cicire de türelmetlen,és egyre kevesebb benne a tej.Mit tegyek? Vissza tudom hozni a tejem,hogy csak szopizzon?
2009. okt. 28. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:

A pótlást ne cumisüvegből add.C-fogás hogy hamarabb beinduljon a tej.Fokozatosan csökkentsd tápszert,Szoptass gyakrabban.A fejés is jó,de a szopi jobb tejserkentő.



C-fogás


Mi is ez a sokat emlegetett C-fogás, és mire jó?


C-fogásnál megfogjuk a mellet a bimbóudvar mögött úgy, hogy fölül van a hüvelykujjunk, alul a mutatóujjunk, és határozottan összenyomjuk, mint egy gumilabdát, majd nyomva tartjuk. Erősen kell csinálni, de fájnia nem szabad, akkor nem jó. Ha megfelelően csináltuk, akkor pár másodpercen belül érezhető a tejleadó reflex beindulása.

A fogás sikerrel alakalmazható a tejleadó reflex késése vagy elmaradása esetén akár fejés, akár szoptatás közben. Hasznos lehet akkor is, ha pici újszülöttünk folyton bealszik a cicin még mielőtt eleget evett volna, ekkor láthatjuk, hogy újra elkezd mozogni a baba szája, újra nyelni kezd. Más esetekben is jól jöhet, ha úgy tűnik, hogy a baba nem eszik eleget: ezzel a módszerrel ugyanis mind a tej összmennyisége, mind annak zsírtartalma növelhető.

2009. okt. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a szoptatós tea, meg a urtica urens homeopátiás gyöngy(gyógyszertárba kapható) is segített.
2009. okt. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja persze szedek, és iszom mindent amit csak lehet homeót,is és teát is.Fejni azért nem tudok mert egész nap ébren van a lányom ,és alig tudok csinálni tőle valamit, nem hogy fejni.Nem egészen értem ezt a C fogást.Próbálgattam már de nem igazán vettem észre változást.
2009. okt. 28. 19:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Próbáld álmosan, fél álomban mellre tenni, akkor "visszajön" a szopó kedve. a tápszert, amíg még adod, próbáld meg kiskanállal, vagy fecskendővel adni (Pl. Nurofen szirup csövével), mert a cumisüvegtől "elkényelmesedett" kicsit. És nézz utána az lll.hu oldalon. Ha kell, hívj fel egy tanácsadót. És ne "stresszelj", amikor mellre teszed, hogy fog-e menni, próbálj ellazulni, a baba érzi, ha feszült vagy, és most már attól sem biztos, hogy olyan nagy a kedve. Esetleg lágy zenét hallgatni, kényelmesen elhelyezkedni párnákkal stb.

[link]

2009. okt. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az lll tényleg sokat segíthet. Kitartás, ha visszaszoktok a szopira és elhagyjátok a tápot, meg a cunit, az lesz a legjobb a picúrnak! És neked is . Szurkolok!
2009. okt. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én kíváncsiságból kipróbáltam a c-fogást,nekem sikerült,beindult a tejcsi.
2009. okt. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is kipróbáltam a C fogást, jön belőle a tejcsi, de a leadó reflex nekem nem indul be. Tudja valaki, hogy azt hogy kell beindítani? A babám mostanában türelmetlen és mielőtt még beindul abbahagyja a szopit és sír.

Bocsi az OFF-ért!!!!

2009. okt. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Erősen kell csinálni a c-fogást de ne fájjon.
2009. okt. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!