Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi bort ihatok meg, ha...

Mennyi bort ihatok meg, ha szoptatok?

Figyelt kérdés

Arra gondoltunk a férjemmel, hogy este, ha manó már alszik, 1-2 pohár bort meginnánk kettesben, hangulatot teremtenénk, romantikáznánk (édes, fehér bor).

Csak szopizik az öt hónapos babám.


Mennyit ihatok meg belőle? Vagy 1-2 dl is árthat? Esetleg le kéne fejnem a következő szopihoz előtte? Nincs spórolt tejem, mert egy ideje fejni nem tudok, de a lányomnak még elég.

Kérlek ítélkező hozzászólásokat ne írjatok, csak véleményt, mert ártani nem akarok a babámnak, de ideje lenne kicsit elengedni magunkat a férjemmel.


2009. okt. 28. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Én nem ítélkezem csak megkérdezem, hogy ahhoz hogy elengedd magad mindenképp innod kell? Főleg hogy nincs spórolt tejed. Fejd le előtte ha iszol mindenképp. Amennyit tudsz.
2009. okt. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%
Nem ítélkezek, mert még nem tetted meg, csak tanácsot kérsz, de úgy gondolom nem kéne semmiféle alkoholt innod, míg szoptatsz. Meg tudom érteni, hogy próbáljátok magatokat picit elengedni a férjeddel, de próbáljatok meg máshogy lazulni, mondjuk vegyetek egy közös relaxáló fürdőt.
2009. okt. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
75%

Ritkán, kis mennyiségben IGEN (tehát 1-1 pohárka pezsgő vagy bor, likőr még belefér, napi 1 deci vörösbor kifejezetten ajánlott (a szoptatás alatt fellépő vashiány miatt)


forrás: www.kismamablog.hu

2009. okt. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem semennyit, de a te döntésed.
2009. okt. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, inkább kihagyom a bort.

:-)

2009. okt. 28. 19:37
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
az én barátnőm is megivott a szoptatás alatt 1, max 2 pohár bort. semmi baja nem lesz a babának, max egy kicsit többet alszik...az övénél így volt... :)
2009. okt. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Ritkán, alkalomszerűen elfogyasztott egy pohárnyi (kb1deci) vörösbor vagy egy pohár(2deci) sör teljesen ártalmatlan! Én szintén szoptatok, de hetente egyszer megiszom egy pohár (szigorúan csak minőségi) vörösbort a párommal, közben jót beszélgetünk és teljesen ellazít. Nagyon egészséges, kitűnő a szív és érrendszeri betegségek megelőzésében és ahogyan már előttem is írták, magas a vastartalma. Szerintem fehérbort is ihatsz, csak a tömény a tilos a magas alkoholtartalma miatt, a pezsgő buborékai viszont hasfájást okozhatnak.
2009. okt. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Lehet, hogy most sokan meg akarnak kövezni engem, de maximálisan egyetértek veled, és ajánlom is ezt az esti programot. Három gyermekem van, mind egészségesek, és most várom a negyediket. Mindhárom terhesség alatt és a szoptatások alatt is voltak olyan időszakok, amikor heti 2-3 alkalommal is megittam 1-2 pohár bort a férjemmel (ORVOSI ENGEDÉLLYEL!). És semmi baja nem lett a gyermekeimnek, átlagnál fejlettebbek és nagyon okosak! És a házasságunknak nagyon jót tettek, tesznek ezek a beszélgetések! A férjeknek is kell az az idő, amit a gyerek(ek) fektetése után csak veled tölt. És igenis nagyon jó módja a kikapcsolódásnak is, ellazul az ember 1-1 nehéz nap után. Én nagyon javaslom nektek! Ettől nem lesz függő az ember! (Olyan időszakok is vannak, amikor hetekig nem iszunk, pl. most a rosszullétek miatt, de már alig várjuk mindketten, hogy újra megihassunk együtt 1-1 pohár bort. Nem az alkohol, hanem a hangulat és a romantika kedvéért!)

Szép közös estéket kívánok nektek!!!

2009. okt. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem is 1-2 pohárka összesen úgy 3 deci bortól semmi bajotok nem elsz. Szerintem is inkább vöröset. Az alkohol 0.02 %-a kerül át a tejbe, és csak 3 órán belül. Kell egy kicsit szusszanni, romantikázni, kettőtökkel törődni. A baba érezni fogja, hogy anya nyugis, jaj de jó!
2009. okt. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Nyugodtan idd meg!! Én a védőnővel beszéltem erről, ő is vasat említette. A kis mennyiségű alkohol 4 óra múlva már nincs jelen a tejben.
2009. okt. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!