Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lehet a hiba? Más is volt igy?

Mi lehet a hiba? Más is volt igy?

Figyelt kérdés
Kézi mellszivot használok és nagyon nehéz lenyomni a kart.mire jönne a tej már elfáradt a kezem és 10perc alatt csak pár csepp tejet fejtem.Mit csinálok rosszul?vagy a mellszivom rossz?
2009. okt. 29. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, mikor szültél? Mert én szombaton, és már most annyira könnyen megy a fejés, akár saját kézzel is, hogy nem értem, neked miért nem? Lehet még nem indult be a tej, vagy kevés van.
2009. okt. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Használj elektromos mellszívót! Sokkal egyszerűbb, gyorsabb, kényelmesebb, és ott is rásegíthetsz kézzel! Fölösleges kézzel bajlódni, ha van n könnyebb megoldás, ami sokkal eredményesebb.
2009. okt. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak akkor tudsz fejni, ha már belövellt a tejed. Illetve, ha szopizás után van még benne tej. ha azért fejsz, mert több tejet szeretnél, nem baj, ha nem jön,mert attól még "stimulálódik", és előbb utóbb beindul a termelődés.


ha van tej a melledben, és mégse jön, akkor lehet, hogy rosszul szerelted össze. én jártam már így. :)

Vagy, nem jól teszed a melledre. Addig próbáld helyezgetni, míg könnyen letudod nyomni a kart..


amúgy fejni csak akkor kell, ha túlságosan be van durranva a melled, vagy serkenteni akarod a tejtermelődést. egyébként fölösleges. (ld [link]

2009. okt. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.3hete szültem de nem igazán szopizik és nem szeretném ha elapadna a tejem ezért fejek vagyis ezért szeretnék.probálkozok továbra is.másodiknak üzenem hogy ha találnék olcso jo elektromosat bizti vennék de nem találok.
2009. okt. 29. 15:58
 5/7 anonim ***** válasza:

szia! én 7 hete szültem és sosem tudtam fejni se kézzel, se a kézi mellszívóval néhány milinél többet szopi után ... Egyszerűen nem megy. Ez állítólag azért van, mert az egy mű dolog és lelkileg, szellemileg nem állok rá, hogy beinduljon a tejleadó reflex. Azonban a kisbabám szopizik és gyarapszik is. Úgyhogy én már nem is szenvedek a fejéssel. CSak reggel az első szopi előtt fejek, hogy ne fulladjon meg az ömlő tejtől (átalussza az éjszakát).

Sok sikert és kitartást!

2009. okt. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
8 hete szültem, soha nem fejek, a baba már 6 kilós (3740g-mal született). Szóval hízik rendesen. Fejni akkor elég, ha tárolni akarod a tejet.
2009. okt. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
én azért szeretnék fejni mert ciciböl nem szopizik a babám.korházba is csak az egyik cicim fogadta el.szerettem volna sokáig anyatejet adni neki mégha cumisüvegböl is.de nem megy:(
2009. okt. 30. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!