Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti adtok cumit az újszülött...

Ti adtok cumit az újszülött babátoknak? Káros szerintetek?

Figyelt kérdés
2013. aug. 21. 00:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%

Inkább hasznos, mert nem felejt el levegőt venni.

Jó az ha van.

2013. aug. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Addig nincs vele baj, amíg nem bújnak ki a fogai.

Próbáld meg hamar leszoktatni, mert később káros lehet, már ha adsz neki.

2013. aug. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
nem vagyok elkötelezett cumi párti ,sem örjöngő ellenző....ha a baba igényli és örömet okoz neki akkor miért ne....de nagyon örültem mikor egyik lányomnak sem kellett:)
2013. aug. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%

egy gyerek sem halt még bele .

nekünk a gyerek előtt nagy elvünk volt, h. cumit soha! (a gyermektelenek mindig túl okosak. ..)

aztán egy fél nap sírás után megváltás a cumi és a csend.

2013. aug. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Eleinte nem mertük adni, mert beparáztattak minket, hogy nem fog cicizni. Nagyon rossz alvó volt és napközben is csak kézben volt el, szóval néhány hét után megpróbálkoztunk vele, de akkor már mindegy volt. Nem fogadta el, hiába próbálkoztunk még hónapokkal később is. Nemsokára 10 hónapos lesz, most már örülök is, hogy nem cumizik, de az elején tényleg megváltás lett volna.
2013. aug. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekünk sem fogadja el, pedig megváltás lenne!
2013. aug. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy jobb nelkule, mint cumival. En nagy cumi ellenes voltam, elsobabanal nem is hasznaltam, inkabb mindig cici. De most 2 eves a nagy es hiaba vagyok a cumi ellen, maskepp nem fog menni, muszaj vagyok cumit adni, de egyelore meg nem rajong erte annyira, pedig szuksegem lenne kis plusz idore, nem lehet mindig cicin meg kezben.
2013. aug. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha jó minőségű a cumi, nem káros.

Soha nem fogadta el a cumit a fiam, most 7 hónapos. Ha álmos, az ujját szopizza, amúgy soha.

2013. aug. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak már a kórházban adták, de nem bántam meg. Barátnőm pl. ellenezte. Most a fia 20 hónapos és kizárólag cicivel nyugtatja magát, ami baromi jó éjjel 5x-6x. Most már azt mondja, bárcsak cumit is adott volna neki.

Elég sok gyerek van már baráti körben, nagy általánosságban azt mondhatom, hogy sokkal könnyebb volt a cumiról leszoktatni a gyerekeket, mint pl. az ujjszopásról. És az ujjszopás ugyanolyan rossz hatással lehet a fogakra. Sőt!

2013. aug. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én nem adtam. Itthon 1-2 hetes korban már próbálkoztunk azzal bedugni a száját, de nem érdekelte soha. Most az ujját szívja, de csak elalváshoz kell neki, vagy megnyugtatásképpen. Remélem, ovis korára ezt a szokást is elhagyja. Szerintem nincs gond a cumival, normális keretek között. De legalább ha éjjel felébred, nem kell keresnem a cumit :)
2013. aug. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!