Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az hogy kb 10 perc...

Miért van az hogy kb 10 perc szopi után folyton elalszik az 1 hetes babám? Szerintem még nem elég neki mert böfiztetem visszateszem és még eszik egyszer kétszer de utána végképp elalszik. Folyt lent.

Figyelt kérdés
Aztán 1 óramúlva felébred és addig hiába csinálok bármit amíg nem teszem cicire nem nyugszik meg. egész nap így megy. Éjszaka is fent vagyunk 2órát szoptatáskor mert nem tudom letenni. Elalszik a vállamo de ha beteszem a kiságyb felébred nyöszörög és tekergeti magát. Kiveszem újra szopizik és kezdődik előlről? Mit csináljak? Az első napokban tartottuk a 3 órát és nagyokat aludt is. Nagyon sok tejem tehát nem az a baj hogy nem jön neki. Mi lehet a baj? Hogyan állhatnánk be valami rendszerbe? Más is volt így?
2009. okt. 30. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
ez most ilyen, lehet, hogy a pocakja, de az is lehet, hogy nő az igénye, de közben elfárad és elalszik, aztán felkelti az éhség, szépen meg fogja tanulni és hozzá fog nőni az ereje, hogy végigegyen egy szopit, kitartást addig is, ilyen korban naponta változtatnak a szokásaikon a babák!
2009. okt. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én is csak azt tudom mondani amit az első írt,ezért nem írom le újra.annyit tennék hozzá,hogy az én fiam is ilyen volt,sajnos hónapokig :(...remélem neked több sikered lesz a babáddal.
2009. okt. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, az első pár napban nem esznek sokat, de aztán vannak ún növekedési ugrásaik, mikor hirtelen nagyobb lesz az igényük. Ugyanakkor sajnos a picik pocakja nem mindig tud annyi kajcsit tartani, hogy sokáig kibírják, bár ez baba- és korfüggő.

Nappal mindenképp annyiszor etesd, ahogy szeretné, de hogy jobb legyen az éjjel, javasolnám, hogy ne hagyd a cicin elaludni, ha bírod, mert arról nehéz lesz leszoktatni, és ahogy elalszik, mikor felébred, azt a helyzetet keresi, így a cicit akarja.

Érdemes kialakítani egy esti rutint is (nem tudom, van-e nektek), fürdéssel, masszázzsal, szoptatással, ágybatevéssel - én énekelni szoktam neki, és mikor elengedi a cicit (ha nem érzem, hogy eleget evett, visszateszem párszor), akkor néha böfiztetem (az eleján még gyakrabban tettem), és még énekelek neki, majd jóéjt kívánok, és igyekszem még nyitott szemmel ágyba tenni.

Éjjeli etetésnél pedig fontos, hogy ne beszéljen nagyon az ember, max suttogjon, ne erős lámpát használjon (mi vettünk egy olyan kis elemes megnyomhatót, direkt az éjjeli szopihoz), ha lehet, tisztába is csak akkor tedd, ha kaki van, stb., hogy meg tudja különböztetni az éjszakét a nappaltól, ez tényleg segít, és ha elég korán kialakítod, akkor később könnyebb lesz mindannyiótoknak.


Persze az, hogy milyen hosszan szopik, és mennyit, az a tejleadási képességedtől, és az ő szopási sebességétől is függ, persze ha már minketten gyakorlottabbak lesztek, akkor egyszerűbb lesz egy kicsit.


Eszembe jutott, hogy a szopis könyvben írták, hogy ha bealszik, az azért is lehet, hogy nem jól van a cicin, és hiába van sok tejed, nem jut hozzá, ezért inkább bealszik, de aztás éhes. Azt írja, figyelj rá, hogy egyenes háttal ülj, se előre ne görnyedj, se hátra ne dőlj, és a bimbóudvar nagy részét bekapja a baba, és egyenesen legyen a gerince, mert ha elfordul a feje oldalra, akkor nem tud rendesen nyelni. A hasa a hasad fele legyen, és a kezed a feje alá tedd, ne mögé, hogy megfelelő módon hátrahajthassa.


Itt van még egy érdekes website, amit találtam, bár elsősorban az alváshoz kapcsolódik:

[link]


Remélem, sikerül majd a dolog, szorítok! :)

2009. okt. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a seítséget! Meg fogom próbálni. Bár tegnap már jobb volt a helyzet. Úgy látszik napról napra változik...
2009. nov. 1. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!