Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejleadó anyukák ti hogyan...

Tejleadó anyukák ti hogyan csináljátok? (A többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem az lenne, hogy aki add le tejet az mennyit szokott egy nap leadni?

Én igény szeriont szoptatom a babámat viszont este csak 1-4 között ébred és én mielőtt lefekszem leszoktam fejni. Az viszont nem sok 180ml Már fagyasztottam le magamnak és egyenlőre van elég tartalékunk és elgondolkoztam azon, hogy lehet le kellene adni mert nem szívesen önteném ki, hátha valakinek tudnék ezzel segíteni. Viszont nem tudom, hogy ez nem e kevés ahhoz, hogy foglalkozzanak vele. Köszönöm szépen a segítségeteket.


2013. aug. 28. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
1 l alatt nem visznek el, hetente 1x mennek a tejért. Viszont mindenféle eü vizsgálatot kell előtte végezni. Ha napi közel 2 decit fagyasztasz, azért ki fognak jönni :)
2013. aug. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen az eü részét tudom a dolognak. Köszönöm szépen a segítséget megy a zöld kéz. :)
2013. aug. 28. 13:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk Szolnokon fagyasztottat át sem vesznek, csak a friss tejet, de azért házhoz jönnek, hétvége kívételével minden nap, a napi legkevesebb mennyiség 1 dl.
2013. aug. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a válaszod. :) Akkor lehet utána fogok érdeklődni, hogy akkor Pesten itt mi a szokás.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. :)

2013. aug. 28. 15:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! A Heim Pal honlapján fent van minden. Nekem napi 5dl van,de már 2dl-ért is kijönnek! Heti 2x( nekem ezt mondta a védőnő). Fagyasztva sajnos tényleg nem viszik, csak frissen, de 3 napig tárolhatod. Remélem segítettem valamit:)én is most kérdeztem meg mindent a védőnőtől. Nekem is fagyasztva volt 15liter, szerencsére elvitték egy babának.
2013. aug. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Megy mindenkinek a zöld kéz. Még egy kérdésem lenne. Ti minden szoptatás után fejtek? Én mondjuk nem csak éjszakéra mert a fiam csak hajnalba kell fel.
2013. aug. 30. 11:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én 2× voltam tejleadó anya, most harmadszorra nem volt időm se, kedvem se hozzá, bár tudom, mekkora szükség van rá. Szóval az én tapasztalatom az, hogy az elején nagyon sok a felesleg, nekem 1 l volt naponta, de idővel ez egyre kevesebb lesz.

Nem akarlak lebeszélni róla, csak őszintén: fejni kell, előtte fertőtleníteni, a kezemen a bőrt eléggé igénybe vette, a mellemet is, mert azt is le kell mosni, nem gyenge neomagnollal. A futár heti 3× jött, hozzá kellett igazítanom a gyerekek játszóterezését, sétáját, de volt, hogy még a kicsi szoptatását is. Állandóan fejtem, minden szopi után, 2 hónapig éjjel is (most inkább alszom), és bizony nekem 6 hósan már nem volt sok felesleg, 8 hósan abba is hagytuk.

Nem azt mondom, hogy nem érte meg, mondjuk anyagilag nem egy nagy durranás, de igencsak megérezte a mellem az idők során. Én inkább lelki okokból csináltam, mert a középsőm koraszülött lett, és láttam a kórházban, milyen fontos is nekik a tejecske, ez ösztönzött. Most inkább beállítottam az anyatej mennyiségét a 3 hetesem igényeire, néha azért kell fejnem, mert sok a tejem így is, de már nem akarom elkezdeni újra, nekem kicsit macerás lenne már 3 gyerek és munka mellett, de nem akarom a kedved elvenni tőle, csak leírtam az én tapasztalataimat.

3 hetes kisfiú mamája

2013. aug. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is a válaszodat. Megy neked is a zöld kéz. Csak nem tudom mit kezdjek akkor a felesleggel. Mert kiönteni sajnálnám. Majd meglátom még utána érdeklődők és majd meglátjuk mi lesz. Persze első a fiam és utána a többi.
2013. aug. 30. 13:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, esetleg próbáld meg a védőnődön keresztül megkérdezni, nincs-e olyan anyuka a közeledben, akinek időnként odaadhatnád (esetleg fizet érte, olyan is van).

Én a fagyóba tettem azért pár litert, sosem lehet tudni, ha megbetegednék, vagy bármi...

2013. szept. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó a válaszodat. Igen én is fagyasztottam már le jócskán. Még egy kicsit gyűjtök és utána majd meglátjuk mi lesz. Igen már a védőnőmet megkérdeztem azt mondta, hogy fog szólni, ha lesz valaki akinek kellene.
2013. szept. 3. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!