Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen gyümölcsöt lehet enni?...

Milyen gyümölcsöt lehet enni? És mit nem? Mik puffasztanak az ételekből? Mindig azt mondják ami puffaszt azt ne, de mi az? Kinek mitől van teje?

Figyelt kérdés

Egész nap csak fexek és szoptatok, de a gyerek éhes, tajam alig, eszem a homeós bogyót, és a laktoherbet...

Na meg azt mondják minnél többet teszed mellre e gyereket, annál több tejed lesz... na én ezt cáfolom! Nálam nem így működik...


2009. okt. 31. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Én nem szedtem egyik gyerekemmel semmiféle bogyókat.Ugyanúgy ettem,mint azelőtt,csak az első hónapokban káposztaféléket és szárazbabot nem,mert azokat nevezik puffasztó ételeknek.Engem ugyan egyik sem szokott puffasztani,mert mindig főzök bele köménymagot,az elveszi a puffasztó hatást.A piciknek is köménymagos teát adtam egy csipet cukorral ,enyhítette a hasfájásukat,.

Naponta megittam 1-2 liter tejet,este köménymagos tojásos rántottlevest ettem.A szoptatások között legalább 2,5 óra

szünetet tartottam,Így volt elég tejem mindig,és a baba sem volt hasfájós.A sűrű szopástól az lesz,mert nem tudja feldolgozni a tejet,és nem is tud pihenni a gyomra.Igaz,hogy ezzel a mai divat nem törődik.

2009. okt. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én nem fejem, nincs mit, és nem hasfájós eddig még, de nem valami változatosan eszek, nehogy olyat egyek, ami rossz lenne neki
2009. okt. 31. 21:18
 3/5 anonim ***** válasza:

szia,

az első és legfontosabb dolog, h ne görcsölj

az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, h a baba egész nap a cicin lóg, hanem hogy két étkezés között legalább 2 órának el kell telnie,

nyugodtan egyél bármit ami jólesik, az első időkben kerüld a káposzta féléket és száraz hüvelyeseket. Ha rendesen étkezel, biztosan lesz elegendő tejed.

Arra figyelj h túl sok tejet ne igyál (max. fél liter/nap) mert a babánál tejérzékenység alakulhat ki- mi is így jártunk. Tejtermék viszont fogyasztható.

A szoptatási időt is érdemes figyelni, a baba a szopi első 5-7 percében, kiszívja a számára elegendő mennyiség 85-90 százalékát. Onnantól kezdve csak cumizik. Tehát egy étkezés max 15-20 perc legyen. Ezt valahol olvastam, de nem hittem el - ezért méregettem a babómat, és így volt.

Ha hasfájós lenne próbálj neki étkezés előtt Gripe Water - t adni. az is megterheli a pociját, h egész nap cicin lóg.

A másik általam tapasztalt érdekes dolog az volt, amikor úgy éreztem h teljesen üresek a melleim, de szopi idő volt. .. és hát nekiláttam a szopiztatásnak, és nem hittem a szememnek, az akkor 4 hós fiam, 250 ml szopizott. Egyszerűen nem hittem a szememnek, kétszer is lemértem.

Tehát nem mindig érzed, h épp mennyi a tejed.

Kitartást nektek, meglesz az eredménye!

2009. okt. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

SZia!

Honnan tudod, hogy éhes? Ha folytonosan eteted, attól is fájhat a hasa. Én eleinte a másfél órát próbáltam kivárni vele, mert ugyanezt csinálta, mint a te babád. És ha nagyon elaludt, felkeltettem max 4 óra múlva, de inkább 3. Éjszaka is, akkor nappal nem volt akkora szükséglete. Meg amit most tanultam meg, hogy az üres cicin is járatni kell egy darabig a babát, úgyhogy én úgy csináltam, hogy egyik cici, tisztába tevés, ugyanaz a cici, és ha még kell neki, akkor másik. Következő etetés először másik cici, tisztába tevés...

Nálam a puffasztó kaják a szokásoson kívül (hüvelyes, k betűs) mogyoró, nesquick kakaó, hagyma, máj.

2009. nov. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nálunk a homeos bogyótól fájt a baba hasa.
2009. nov. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!