Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki sokáig szoptatott, az...

Aki sokáig szoptatott, az esti elalvás előtti szopit mikor hagytátok el és hogy? Miért akkor? Mi volt helyette?

Figyelt kérdés
2013. szept. 2. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Igazából nálunk pont az maradt meg a legvégéig.... Először csak napközben ritkult, aztán csak reggel-este volt, végül a reggeli maradt el nálunk.
2013. szept. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Én múlt héten, mert megbetegedtem és gyógyszert kellett szednem. Még kétszer szopizott elalvás előtt, mindkettő egyszerre maradt abba. Én rosszabbul viselem, mint ő :-) Ma fog este először tejet kapni. Remélem ízlik majd neki. Beszereztem egy vanília rudat is, hátha azzal majd jobban fog menni. Persze jobban örülnék, ha meginná a sima tejet. Két éves és egy hónapos a lányom.
2013. szept. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18 hónapos volt, már csak este szopizott. Egyik este nem adtam neki, helyette jött a meseolvasás. Ennyi :)
2013. szept. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1 és másfél éves kora között magát választotta el a lányom: először a délelőtti szopinál kezdte el tekergetni magát, amikor is rájöttem, hogy nem akar szopizni, aztán a délutáni, a déli, a reggeli és végül az esti szopit sem akarta. Persze már evett mást is, és ezek - a reggeli és az esti kivételével - inkább csak altató szopik voltak egy kevés tejcsivel, de hála istennek ő megoldotta. Én meg azt csináltam, hogy pár napig próbáltam és mivel nem akart szopizni, letettem aludni, mert egy kicsit nyűgös is volt, és amikor felkelt megetettem rendes étellel (főzelék, gyümölcs, husi, vagy amit éppen már evett a korából adódóan). Az esti szopi helyett pár nap múlva már velünk vacsizott, a lefekvéshez kapott cumisüvegben kevés vizet (mert fogat is mostunk és ezért már nem kaphatott a vízen kívül semmilyen ételt vagy italt). Szépen hozzászokott és nem volt semmilyen gond az átállással.
2013. szept. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3 éves lányom csak cicin alszik el még mindig,,,,
2013. nov. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xStefix ***** válasza:
A lányom 40 hónaposan magát választotta el. Kb. 1 hét volt, amikor már csak hébe-hóba szopizott, aztán egyszer csak vége lett. Onnantól esti mesével, macikávéval és cumival aludt el.
2013. nov. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak teljes elválasztáskor 23 hónaposan. Végig azon aludt el délben és este is. Azóta cumi van.
2013. nov. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

17 hónapos volt, még reggel-este szopizott, amikor kaptunk a férjemmel ajándékba belépőt a Várba a Borfesztiválra. Gondoltuk, ha már így adják, elmegyünk, fél deci bortól nem lesz baja. De kuponokat is kaptunk, a fél deciből 3 deci lett, és mivel már nagyon régóta nem ittam, meg is éreztem, így úgy döntöttünk, nem kockáztatunk, aznap este nem lesz cici. Fel voltam készülve a legrosszabbra, de a kislányom egyetlen nyikkanás nélkül tudomásul vette a helyzetet, ezért aztán abba is hagytuk esti cicit végleg. Reggel még egy hónapig szopizott.

Helyette nem volt semmi, már régóta normális vacsorát evett akkor.

2013. nov. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!