Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen leveseket szoktatok...

Milyen leveseket szoktatok enni szoptatós kismamik?

Figyelt kérdés
Már a köménymagos- illetve a csontleves a könyökemen jön ki, más fajtát pedig nem merek kipróbálni.
2009. nov. 5. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ezeken kívül paradicsomlevest, grízgaluskalevest, májgaluskalevest, meg végülis sorolhatnám, bab- borsómentes, K betű mentes(karfiol, karalábé stb.), zacskós levest is ettem néha napján.

Teljesen mindegy csak folyadék legyen.

2009. nov. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia

a rántásos levesek jók, paradicsom-, tojás-, zöldbab-, becsinált leves, én ezeket eszem és a tejem mennyisége és minősége is jó.

2009. nov. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Esetleg gombaleves??? Nekem ez a kedvencem:


A vöröshagymát apróra vágjuk, majd egy lábasban olajon megfuttatjuk, hozzáadjuk a feldarabolt gombát, a köménymagot, és a kockára vágott répát, valamint a zöldséget. A zöldségeket kb. 5-10 percig pároljuk.

A megpárolt zöldségekre szórjuk a lisztet, jól elkeverjük, majd a tűzről levéve hozzá adjuk a pirospaprikát, amit szintén jól elkeverünk. Felöntjük csirkehúslevessel, majd ha szükséges, akkor még megsózhatjuk, majd borsozzuk. A leves kb. 30 percig főzzük, amíg a zöldségek meg nem puhulnak.

Amikor a zöldségek megpuhultak akkor nokedlit szaggatunk a levesbe. A nokedlihez a tojást elkeverjük a csipet sóval, majd annyi lisztet teszünk bele, hogy sűrű tésztát (de szaggatható állagút) kapjunk. Jól összedolgozzuk, majd apró nokedlikat szaggatunk a levesbe, a tészta akkor főtt meg, amikor a leves tetejére feljön. Tálaláskor petrezselymet szórhatunk a tetejére, és tejföllel meglocsolhatjuk.

Juj most nagyon megeheztem. :)

2009. nov. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia


Én nem is eszem köménymagos levest...

Ha a tej miatt írod,akkor én teát iszom../laktoherbet/

Mostanában amúgy ezeket ettem..: Húsleves, bableves, zacsis húsleves,amibe raktam egy doboz borsót, lebbencsleves, és zöldségleves...

Nekem szerencsére nem hasfájós a kicsim,így ehetem ezeket is..:)


További jó babázást mindenkinek!

Üdv.,egy 3 hónapos gyönyörű picilány anyuja :)

2009. nov. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó ötleteket, jó étvágyat mindenkinek!
2009. nov. 5. 13:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Én krémleveseket szoktam enni, póréhagymakrémlevest, gombakrémlevest, és gyümölcslevest.
2009. nov. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!